Skocz do zawartości

Co sądzicie na temat komputerów Dell?


Madison

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przede wszystkim warto zastanowić się nad czymś innym ;), tzn. Takie firmy jak Dell, HP, IBM, Compaq, itp to koncerny, które stawiają na wysoką wydajność swoich rozwiązań technicznych, przeprowadzają testy zgodności i wydajności danych komponentów w danym zestawie, nie wiem dokładnie czy teraz też, ale kiedyś jeszcze było coś takiego jak "piecowanie" ;), i praca w różnych temperaturach od - do +, różny stopień wilgotności, zapylenia itp, itd. . .

Nie jest tak że kupując taki sprzęcior dostajesz do ręki coś co z chwilą uruchomienia może przestać działać, :), jak w przypadku składaka.

i za to płacisz, za Markę :) + Gwarancję Jakości.

 

I Faktem jest że można złożyć taniej zestaw z różnych - często całkowicie przypadkowych części . Tylko w sumie nie wiadomo do końca ile czasu taki stan rzeczy będzie jeszcze trwał :),

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I Faktem jest że można złożyć taniej zestaw z różnych - często całkowicie przypadkowych części . Tylko w sumie nie wiadomo do końca ile czasu taki stan rzeczy będzie jeszcze trwał :),

 

Pozdrawiam.

 

No właśnie. Składam sobie i znajomym kompy od jakichś 10 lat i nie miałem przypadku żeby jakiś wybuchł :P

 

Dell to przede wszyskim support techniczny. To że mają jakies super podzespoły to bzdura. Pani w Salonie Ery przy mnie się zawiesił, jak przedłużałem umowę :)

Mój szwagier ma w pracy Delle i z tego co pamiętam nie byli z nich jakoś specjalnie zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..] Pani w Salonie Ery przy mnie się zawiesił, jak przedłużałem umowę :)

Mój szwagier ma w pracy Delle i z tego co pamiętam nie byli z nich jakoś specjalnie zadowoleni.

 

Na kompy w salonach czy BOKach trzeba brać dużą poprawkę, począwszy od tego że są to zazwyczaj najsłabsze modele serii albo ciut lepsze tylko bardzo odchudzone skończywszy na tym że mają zablokowane wszystko co trzeba i nie trzeba przez adminów i służą głównie do ściągania trojanów...

 

Ja mogę tylko coś powiedzieć laptopach della bo parę mi przez łapki przeszło. Może opowiem anegdotę ;) kolega miał super zabawę przez ponad rok. Włączał na swoim dellu winampa, zapuszczał jakiś music po czym zamykał pokrywę wkładał całego laptopa do plecaka i tak potrafił do rozładowania baterii chodzić z słuchawkami w uszach. Najśmieszniesze że po dłuższym czasie takiej praktyki jedyne co mu sie zrobiło to parę bad pixeli na matrycy.

Generalnie uważam delle za jedne z lepszych komputerów przenośnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składaki lepsze. Za mniejsze pieniądze kupisz wydajniejszy komputer. Nie warto płacić za znaczek i wątpliwej urody obudowę.

Ale o tym było już trochę w innym wątku.

 

Gdyby choc troche ludzie mysleli nim cos napisza...

Fakt ze autor moze nie wiedziec wszystkiego ale nie powinien sie wypodiadac w ten sposoc nie majac pojecia chocby o tym ze podzespoly trafiajace do DELL, HP sa z innych zrodel niz te ktore trafiaja do hurtowni i od tych ktore trafiaja do polskich hurtowni :) Ktos LCD w polska kraina a LCD w niemiecka kraina, ale wracajac do tematu.

 

Komputery markowe sa szybsze (w pewnym zakresie) od odpowiednikow w postaci skladakow i jak to poprzednio zauwazono, wyzsza cena uwzglednia support ktory zdaje egzamin w firmach, co nie zawsze zdaje egzamin ale czasami nie chce sie myslec zbytnio szefowi firmy nad efektywniejszym wykorzystaniem swoich funduszy.

Jest pewien problem z pozyskaniem elementow do maszyn przeznaczonych na rendering, nie kazdy sklep moze np. sprzedawac opetrony, a na zamowienie czesto przekracza to cene markowego kompa bo markowe robi sie hurtowo, wiec warto sie zastanowic czy kupujac np XEON'a nie taniej lub prawie tak samo nie wyjdzie kupic poprostu DELL'a :)

 

Zawsze mozna zrobic rendering farm ale to jeszcze wiecej problemow niz skladak.

Najprosciej dla tych ktorzy chca zlozyc sobie komputer do renderingu jest okreslic SCISLE co bedziemy na nim robic, ile wyciskaczy w 3dmax bedzie a na ile sie jestesmy wstanie zgodzic w kompromisie plynnosc/cena. Wtedy mozemy szukac podzespolow ktore spelniaja nasze wymagania i zaczac skladac. Najtaniej jest kupic uzywke z biura ale MALO ktora je sprzedaje bo wydajnosc komputerow do renderingu nie jest pozerana jak zwyklych pecetow przez gry ala S.T.A.L.K.E.R. gdzie najbardziej wypasiona 8800 jest wstanie sie potluc gdzie niegdzie przy max detalach. W tych maszynach albo sie robi mniejszy rendering albo spina w 2, 3 i puszcza na noc.

Co do zwiechow markowych pecetow to kazdy pecet ma prawo sie zawiesic, nawet markowy DELL. Ktos myslal nad tym dlaczego sie wieszaja komputery ? W przypadku E.. chyba bym sie grubo nie mylil gdybym powiedzial ze to przez soft a dokladniej przez jakas operacje 1/10000. ECC to czesto wystarczajaca ochrona, dlatego servery maja ECC. Porownanie pracy komputera na ECC a non-ECC mozna przyblizyc do zwiechu na non-ECC a w przypadku ECC nawet nie odczujemy ze cos takiego mialo miejsce.

 

Koncerny DELL, HP itp maja taki przywilej ze jak zadzwonia do Autodesk'a i zapytaja, jaka konfiguracja jest optymalna dla was, bo AD napewno nie powie kowalskiemu,

 

"prosze pana, bo jak pan kupi to, to to wplywa na to tak i moze raz na jakis czas zrobic sie blee..."

 

wiec chodzi o doswiadczenie, niby program to nic strasznego ale widac po windowsach ze nawet wielkim sie nie udaje do konca napisac czegos bez problemow.

Wystarczy np. zle ulozony kabel ktory tamuje przeplyw powietrza i tu i wtedy cos tam szczeli ze slonca, przeleci przec kabel i ZONK, mamy zwis. To co pisze jest urojeniem ale nikt mi nie udowodni, ze tak sie stac nie moze. Wszystko ma swoje zadanie, nawet jedna srubka ktora zostaje Ci w rece po remoncie samochodu, a wiec tu tylko decyduje doswiadczenie ze tak i tak bedzie najlepiej. Chyba mnie troche poniosla fantazja :) ale to dobrze.

 

Czekam na komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...podzespoly trafiajace do DELL, HP sa z innych zrodel niz te ktore trafiaja do hurtowni i od tych ktore trafiaja do polskich hurtowni...

 

Używasz proxy dla jaj czy naprawdę nadajesz z Dell support w Delhi w Indiach na co wskazywałoby Twoje IP?

 

Z powyższym tekstem nie ma nawet sensu dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki długi post, a w zasadzie nie napisales nic nowego na temat "czemu dell jest lepszy od skladaka".

Zaintrygowal mnie argument o cenie - na tyle, że postanowiłem sprawdzić ;) Złożylem identyczne zestawy oparte na xeonach w konfiguratorze DELLa i w komputroniku (który tanim sklepem zdecydowanie nie jest). Wszystkie podzespoly sa dokladnie takie same, ba, w komputroniku wybralem nawet ładniejsza i dosc droga obudowe anteca;) A cena: 7120.26zł w "zwyklym sklepie" vs 12,961.00 PLN u della. Nie wydaje mi się, żeby było taniej.

 

Komputery markowe sa szybsze (w pewnym zakresie) od odpowiednikow w postaci skladakow

Możesz rozwinąć tę myśl? Chętnie poznam konkrety. Bo póki co wygląda to jak stwierdzenie "w butach adidasa można szybciej biec"

 

PS: Do skladanego samodzielnie komputera też możesz kupić pamięć ECC.

 

 

 

 

edit:

damn, szeryfie, nie mogłes tego wczesniej napisac? ;) Tyle trudu na darmo sobie zadalem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sans Serif --> Radzę uważać, bo ujawnianie takich danych publicznie nie należy chyba do zbyt legalnych;) (Mówię tu o publicznym podawaniu adresu IP, który nie jest tutaj nigdzie wyświetlany).

 

Co do całej dyskusji. Ręka do góry, kto w ogóle pracował na jakimkolwiek Dell'u? Sam, nie bo kolega coś tam, coś tam, bo w salonie to i tamto. Bo na takiej samej zasadzie mogę na przykład napisać, że Dell'i używają także w TVN24, a oni chyba nie wydają kasy, bo mają takie 'widzimisię'.

A więc jak to z Wami jest? Ja mam teraz noo... 1,5 dell'a;D Ale pracowałem w sumie na 3;) Dwa stacjonarne (jeden teraz odłączony i lekko wybebeszony, stąd ta 'połówka') i jeden laptop.

 

Może uda mi się wrzucić też fotki obudowy w środku, na którą tak ktoś narzekał/wyśmiewał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak jak ktoś tu napisał do firmy Dell i innych np. Hp trafiają podzespoły z lepszymi osiągami na testach to zastanawia mnie jedna rzecz: za co płacę pieniądze przy zakupie sprzętu skoro ci mają lepiej przetestowany i z jakiej racji? Niby tak jest, że na rózne rynki trafiają procesory i inne podzespoły, które mają lepsze wyniki w testach itp., ale jaka jest prawda...

 

Słusznie kozioo - ja miałem podobny wynik co do cen.

 

Nie wierzę jednak w dobry support z tych firm bo już miałem do czynienia z suportem jeśli chodzi o różne marki i zbytnio nie pomagały w rozwiązywaniu nietypowych problemów.

 

Poza tym też nie miałem nigdy problemów z komputerami składanymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuje na stacji roboczych della (i compaqa), uwazam ze sa to sprawne, niezawodne i dobrze zlozone stacje (mowie o WS, bo PC tej firmy sa beznadziejnym zlomem skladanym z odpadow po produkcji komputerow noname w Dubaicity)

 

natomiast co do ceny, to ludzikow w Dellu poszuralo na glowki, ich WS nie sa warte swojej ceny, parametry sa o kategorie gorsze od skladakow w tej samej cenie;

 

calkowicie odradzam zakup stacji roboczej Della, to bezsensowny wydatek (no chyab ze bierzecie do firmy i musicie miec staly suport, ale taniej jest najac technika i niech sie kreci przy pudlach);

 

uzywam ich tylko dlatego ze dostaje je za darmo (i wysylam marudne raporty do techsuportu co mogliby poprawic w przyszlosci), wiec nie wybrzydzam na darowane konie...

 

roznica miedzy PC, a server/WS Della jest taka ze w tych pierwszych jest smeitnik, a w drugich nawet molexy sa wyjatkowo dobrej jakosci...

 

edit:

Touch-od zajmowania sie rzeczami z klauzula tajnosci (lub poufnosci) jest instytucja ktora taka klauzule nadala, na IP takiej klauzuli nie ma i jest to informacja publiczna, tak samo jak MAC, poniewaz inaczej nie dzialalby Ci internet...

 

wojo-propagande wciskasz...

 

pol zycia pracuje przy sprowadzaniuc czesci, i wiem jak fabryki je dziela, testy sa tylko dla jednostek inzynieryjnych, co testu nie przejdzie idzie do normalnych klientow, jednostki z bordera przechodza test jakosci (bo czasem nie trzymaja i trzeba je zrzucic na nizszy qlt),

do roznych krajow rzeczywiscie trafiaja czesci roznej ajkosci, tylko ze to nei producenci o tym decyduja a nasi cwani sprzedawcy,

jesli jakis supermarket, czy inny masowy sprzedawca w normalnym kraju uzna ze jest reklamacji powyzej tego co tam mialo byc, to nawet nei rozpakowuje reszty palet na magazynie, tylko odsyla cale 20' d producenta, a producent przysyla mu nowe...

towar zostaje wycofany z obslugi reklamacji i suportu (seria produktow po numerach od do)

i wtedy ktorys z naszych cwaniaczkow z Polski, sprawdza sobie ile tam bylo tych reklamacji w procentach, kupuje za kilak procent wartosci calosc i shipuje do kraju, tutaj sprzedaje produkt jako pelönowartosciowy,

w Polsce reklamacje rozpatrywane sa wiecie sami jak, produkt nie jest obiety gwarancja producenta, wiec wszelkie realne koszty ponosi cwany sprowadzacz (o ile nie rozprowadzil towaru po hurtowniach i nie zniknal),

przyklady:

procki przecierki (przeciapane numery taktowania, kiedy jeszcze byly nadrukowywane)

odtwarze cd/dvd-ile razy odnosiliscie na "gwarancji"?

plyty glowne-nagminne,

ram noname zmieniany w samsungi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Dellu, ale np w pecetach HP, czy Fujitsu-Siemens wyjątkowość podzespołów to ściema. Płyta główna to skrojony ze wszystkiego Asus albo Foxconn, reszta jak w składakach. Jedynie czym się wyrózniają to troche lepszy design obudowy i staranność montażu.

 

Pozdro Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do HP. W środku mają porządek, ale nic nadzwyczajnego jeśli chodzi o podzespoły.

 

Cytat z jednej ze stron sprzedających kompy Della.

Korporacja Dell Computer założona w 1984r. przez Michaela Della, z siedzibą w Round Rock niedaleko Austin w stanie Texas w USA jest największym na świecie producentem komputerów, dostarczającym swoje produkty bezpośrednio do klientów.

 

korporacja mam wrażenie, że to jest tak jak z butami nike.

 

 

 

ze stron http://www.servuscomp.com.pl/y

 

Nowy komputer zapewniający dużą elastyczność za umiarkowaną cenę. Doskonały wybór dla oczekujących podstawowej technologii i możliwości zarządzania.

 

Oryginalny Windows® XP Home Edition (Service Pack 2) - z nośnikiem

Procesor Intel® Pentium® D 925 (3.0GHz, 800MHz FSB, 2x2MB L2 cache, EM64T, technologia Dual Core)

Gwarancja – 1 rok, czas reakcji serwisu w następnym dniu roboczym

Pamięć 512MB DDR2 SDRAM (2*256MB PC533 Non-ECC)

Dysk twardy 80GB (7,200 rpm) SATA

Nośnik ze sterownikami:

DVD +/-RW(**) 16x, dwuwarstwowa(*)

Oprogramowanie Cyberlink PowerDVD

Roxio Creator Deluxe - do nagrywania danych na DVD

Video: ATI Radeon X300 - zintegrowana grafika

Klawiatura Dell Enhanced QuiteKey™ USB

Mysz Dell 5 klawisze, scroll, USB, optyczna

Napęd dyskietek 3.5" 1.44MB (+ PLN 19,00 PLN)

 

 

cena: 2 600 zł brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo przesada z tymi dellami...

 

chyba sie zbytnio za marke płaci, bo jak załóżmy mam danego xeona w dellu i tego samego w skladaku, to one chyba tak samo pracują??:/ to ze sie ma znaczek della nie zapewnia 400% wzrostu wydajności... ja mam skladaka i nigdy nie mialem z nim zadnych klopotow, kolega kupil komputer della o podobnych parametrach i efekt jest ten sam, tyle ze on zaplacil 2k wiecej...

 

najlepsze porównanie jest do zakładania neostrady:

1. możesz podłączyć wszystko sam, z insturucją, w 10 minut i jest dobrze, za darmo

2. mozesz zamówić "specjaliste" który bedzie udawał ze coś robi przez godzine i zaplacisz 250 zł

 

i nikt mi nie powie ze tańsza opcja za zrobienie tej samej czynności będzie gorsza...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli chodzi o komputery firmowe typu HP czy Dell, to głównie ich oferta jest kierowana do firm czy instytucji. Ich przewaga głównie polega na supporcie. Dla osoby indywidualnej myślę, że znacznie lepszym rozwiązaniem będzie komp złożony przez siebie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli chodzi o komputery firmowe typu HP czy Dell, to głównie ich oferta jest kierowana do firm czy instytucji. Ich przewaga głównie polega na supporcie. Dla osoby indywidualnej myślę, że znacznie lepszym rozwiązaniem będzie komp złożony przez siebie. Pozdrawiam.
.

 

bardzo dobra pointa

myśle że to wyczerpuje temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności