Skocz do zawartości

subtools a importowanie => wstawia objekt w złym miejscu


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

impotruję pojedyncze obiekty, są to głowa, suknia, nogi, i jeszcze kilka takich dupereli.

łącze te objekty poprzez subtools (append).

niekiedy wstawia je w dobrym miejscu, a niekiedy w złym. nie wiem od czego to zależy, w każdym razie nie wiem jak zrobić żeby wszystkie obiekty były względem siebie tak jak mają (czyli głowa nad suknią a nogi pod nią itp).

np. teraz mi się udało że nogi są pod suknią, ale głowa się wstawia tak że leży oderwana od ciała przed nogami.

 

w maksie przed eksportem wszystkie obiekty były ze sobą spasowane, exportowałam pojedynczo poszczególne elementy (export selected).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

a jak je potem rozdzielić? (nachodzą na siebie częściowo i takie wybieranie kwadracikiem ctrl+shift się nie sprawdza bo jest jeden obiekt na drugim)

 

czy jest jakaś opcja że on sam sobie szuka facy które są ze sobą złączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbijesz te model na obiekty składowe używając

GrpSplit w zakładce Sub Tool

 

Można też wybrać obiekt bez rozbijania ,shift +ctrl kursor na obiekcie który ma być widoczny ,reszta obiektów zostanie ukryta ,żeby je przywołać powtarzasz czynność tylko klikasz obok obiektu na wolnym polu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, jesteś pewna, że jak zdetachowałaś (znaczy domyślam się że tak było) elementy to pivot pozostał nieruszony w przestrzeni?

 

edit:

wlasnie sprawdzilem jak sobie z ustawieniem detachow radzi z3 i dobrze wyszlo w subtoolu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewna, bo kilka rzeczy na raz zrobiłam inaczej.

 

ale potem udało mi się jeszcze zrobić to co powiedział Zeet, czyli importowanie całego modelu i rozbijanie w zbrushu, myślę że to szybsza metoda.

jak się ukryło inne obiekty tak jak powiedział Zeet, to potem można jeszcze kliknąć grp split i wtedy z ukrytych obiektów zrobi się nowy subtool)

żeby to działało obiekty muszą być osobno już w maksie - nie działa jeśli sie ma jeden obiekt składający się z dwóch elementów.

 

pojawiło się następne pytanie, jak mam w zbrushu subtools, czy jest możliwość wyeksportowania tego do maxa jako jeden plik? czy da się tylko po jednym? (jak klikam na exprot to zapisuje zawsze tylko aktywny element)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby to działało obiekty muszą być osobno już w maksie - nie działa jeśli sie ma jeden obiekt składający się z dwóch elementów.

Funkcja Polygroups-Auto group powinna podzielić taki obiekt na dwa elementy.

 

pojawiło się następne pytanie, jak mam w zbrushu subtools, czy jest możliwość wyeksportowania tego do maxa jako jeden plik? czy da się tylko po jednym? (jak klikam na exprot to zapisuje zawsze tylko aktywny element)
Polecam plugin do szybkiego łączenia wielu obiektów-Make1Mesh

link

http://www.zbrushcentral.com/zbc/showthread.php?p=366314#post366314

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności