Skocz do zawartości

probem ze skonfigurowaniem sieci lokalnej :(


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

robiłem sieć w domu sietki razy ale teraz, po formacie mam z tym problem

 

we właściwościach połączenia sieciowego, w protokole TCP/IP ustawiłem adres Ip w jednym komputerze na 192.168.1.1 a w drugim 192.168.1.2

maske podsieci na 255.255.255.0

i wyłączyłem windowsowego firewalla i nie działa :(

 

próbowałem grzebać we wszystkich opcjach oraz korzystać z automatycznej konfiguracji sieci ale nadal nie działa :(

ostatecznie komputery w sieci się "widzą" ale kiedy próbuje wejść do jednego lub drugiego pyta mnie o hasło?

 

2004104532923588237_rs.jpg

 

nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale zazwyczaj instalowałem windowsa XP pro SP1 później dodawałem SP2 i konfigurowałem sieć

ale teraz na tym kompie co robiłem format zainstalowałem WinXPpro od razu z SP2, aktualizacjami i poprawkami

 

już nie mam siły z tym walczyć zwłaszcza że jeden komputer jest na piętrze a drugi na parterze i musze biegać po schodach żeby sprawdzić inne ustawienia :)

 

Help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z tym hasłem to ciekawe.

U mnie czasem kiedy probuje wejsc z jednego na drugi komp mysli przez jakas minutke po czym pokazuje komunikat ze nie mam uprawnien zeby wejsc.

 

Jak konfiguruje sieciowki to robie kreator konfiguracji sieci z CD na jednym i na drugim (jak po zakonczeniu kreatora chce uruchomic kompa ponownie to znaczy ze zadzialalo ) Inne sposoby nie dzialaja (tzn konfiguracja ręczna czy kreator konf. sieci z panelu sterowania). Pozatym przestawilem firewall w training mode i dalem allow all activity jak mi sie wyswietlo ze 2 komp probuje sie dostac do netu.

Ustawialem to pare dni temu wiec jestem na biezaco

Aha mam xp sp2 i kasperskiego fajerłala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co ? godzinę po tym jak napisałem tego posta sprawdziłem sieć i działa a absolutnie nic nie robiłem, widać post pomógł :) to forum samo rozwiązuje problemy :D

 

dzięki za zainteresowanie panowie :)

 

PS. Touch firewall nadal całkowicie wyłączony ale wszystko śmiga jak powinno, nie wiem dziwne rzeczy się dzieją i bądź tu człowieku mądry na następne raz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, XP'kowy firewall jest połączony z usługą udostępniania połączenia. Przy normalnym wyłączeniu firewall'a blokujesz sobie automatycznie tą usługę

nieprawda, nigdy nie uzywalem firewalla z xp, i nigdy nie mialem problemu z siecia

 

fikolek: ale to nie jest smieszne, ja mam czesto tak z laptopami znajomych i ojca acz czuje ze to moze byc problem z tym co podal miriam, jutro wytestuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy --> Piszę patrząc na to co miałem u siebie. XP z SP2 ma wiele 'usprawinien' i jedno z nich dotyczy także firewall'a systemowego. Mimo, że ping działa, to dostępu do neta nijak nie uświadczysz dopóki w zaawansowanych opcjach firewall'a nie wybierzesz odpowiednich usług dla danej karty sieciowej.

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury - ja te wodotryski z XP (SP2) wyłączam zawsze i udstępnianie Internetu działa.

 

BTW ma ktoś pomysł, dlaczego zawsze, po włączeniu mojego komputera, na laptopie do niego podłączonym nie ma Internetu?

 

Muszę dopiero w ustawieniach karty sieciowej przełączyć na Auto-negotiation lub 100-BaseTx FullDuplex (obojętnie które, ważne, by po prostu zmienić ustawienie). Dzieje się tak za każdym razem, gdy uruchomię system.

 

I do tego podczas połączenia ciągle jest ikonka "pobieranie adresu sieciowego". Oczywiście Inetnet działa, sieć działa, wszystko działa, tylko ta ikonka...

 

Sieć wygląda u mnie tak, że mój komp jest połączony z neostradą przez modem USB, a laptop komunikuje się z nim bezpośrednio skrętką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności