Skocz do zawartości

Fotografia: moja norka [update]


kamilsien

Rekomendowane odpowiedzi

no to i ja cos dodam, aby komentowac i wyrazac swje opinie z czystym sumieniem ;)

 

pstrykam (poki co) Lumisiem (lumix fz50). troche architektury, makro jak mam czas, reportazu sie ucze, widoczki jakies, no i niedlugo zaczne z ludzmi.

 

no wiec zapraszam.

 

na pierwszy rzut troche zdjec grupy fireshow Flagrantis, ktorych mam przyjemnosc byc fotografem za darmowe piwo (nic bezinteresownie ;))

 

1. buch pierwszy :)

 

p1050827copytq6.jpg

 

2. buch drugi

 

p1070402py2.jpg

 

3. odbij sie ;)

 

p1050786gd1.jpg

 

 

no, jak sie spodoba to dam wiecej.

Edytowane przez kamilsien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

szczere, mnie tez sie 2 najbardziej podoba. z buchami ciezko jest, bo malo czasu aby sie przestawic (predkosc migawki). no ale poki co 2 to moj chyba najlepszy buch ;)

 

no to macie jeszcze troche.

 

4. ręcznie robione materiały wybuchowe w akcji.

 

p1050731tq3.jpg

 

 

5. koleczka

 

p1050758xv8.jpg

 

6. duch.

 

p1050767xg6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suuuper Ci wyszedł ten ogien na drugim! Pamietasz ustawienia?

ustawiasz migawke od 1/125 do 1/500 i modlisz sie, zeby zlapalo ostrosc ;)

no i seria.

 

na tym jest 1/400, f/3,2, iso 100.

 

 

Jestem pod wrażeniem :)

 

to zapraszam do Patio (za zieleniakiem) na pokazy :p

dam znac jak beda krecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz cos slodkiego do granic mozliwosci (cukier nawet w srodku byl) z ostaniej wyprawy z moim Jedynym na cyganska gorke.

 

1.

 

p1070912noix1.jpg

 

2. lapanie chmurek :)

 

p1070650mp1.jpg

 

3. (bonus z nieudanych) Czy u Was tez TO budzi skojarzenia?

 

p1070665xw9.jpg

 

 

troche rzadziej bede tu wrzucac bo praca, praca... smazymy rybki. kochamy Gdansk i jestesmy mili dla niemieckich turystow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

...z buchów i tych innych duchów najbardziej podoba mi się 2ka

...makro - 1ka ciekawsza, ale jakoś do mnie nie trafiają

te heliosy dają nieziemskie powiększenie i mikroskopijną GO (też kiedyś się bawiłem)

...słodkie chyba najlepiej się prezentują z dotychczasowych - 1ka najlepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja niestety lamp nie posiadam, musze radzidc sobie z swiatlem dziennym :(

kazdemu podoba sie co innego. banki byly tylko zabawa, niespecjalnie za nimi przepadam. sa cukierokowe, tego nie lubie.

za to truskawki trafiaja. bo juz spora liczba osob zamowila sobie je jako upominek ;) kwestia gustu.

moze dam nocne gdanska. ale watpie ze zostana przyjete. sa poprawne :)

 

1. sopot, takie na oderwanie.

 

mewybwkj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! To przemawia! Takie to można w domowym klaserze trzymać i chwalić się tym do końca zywota dzieciom,wnukom i rodzinie...albo wystawiać na widok publiczny,albo sprzedawać (pójdzie jak ciepłe bułeczki;)),albo poprostu cieszyć oko wpatrując się codziennie na to, po powstaniu z wyrka;P

very uspakajające...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać wyraźne postępy.

 

szafa ;P z kwietnia. ostatnio robilam gwalcenie miast, duzo na koncertach, troche reportazu. no i banki i troche na dzialce. wrzuce dzis. na digu widac "postepy". a raczej ich nie widac. teraz szykuje 3 plenerki, juz na portfolio do asp. zobaczymy co z tego bedzie.

 

1. z buszowania w trawie.

 

bzykbigwp2.jpg

 

2. moj nowy przyjaciel, ktory wybitnie wdzieczyl sie do aparatu.

 

p1060864qo7.jpg

 

3. stonek.

 

p1060700ru6.jpg

 

 

takie pseudomacro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech z braku lanej pogody wrzuce cos slonecznego. z szafy zeby nie bylo ;)

mial byc plener jutro (a modelke mam cholera slicza), ale chmury ida i po ptokach....

 

1. pamietam jak z tego bylam dumna, jedno z pierwszych zdjec nowym aparatem.

 

p1010521zasfs0.jpg

 

2.

 

untitled1pf1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz bede prosic wszystkich o rady i opinie ;p

 

ostatnio mam system 3 na 3, wiec jest troche wolnego i ida w slad za moim Jedynym postanowilam sprobowac swoich sil w street foto. zaznaczam, iz sa to poczatki. poki co pierwsze, potem dodam reszte.

 

1. wiem, ze dosc banalne, ten temat byl juz walkowany milion razy, ale po prostu pan mnie urzekl.

 

street1wr5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie traktowalam to, jako zabawe z ruchem. ogolne polowalam na 'bezdomnych' ale akurat zadnego nie bylo.

 

hmm, a o co chodzi? generlnie mnie ono uspokaja, nie wiem czemu. w ostatnim zgielku ktory panuje w moim miejscu pracy (nieopodal tej lawki) zazdroscilam calym sercem temu Panu ;p. po prostu odpoczywal.

 

i jak nie do konca? a co widac, czego nie? rozwin swoja opinie, prosze ;)

 

i drugie. tu chodzilo po prostu o milosc.

 

2.

 

street2maleid8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, bo niby tylko jego postać jest ostrzejsza na tym zdjeciu, reszta rozmyta, ale zauważa się to dopiero po chwili a nie od razu. Przynajmniej wg mnie.

Ej, a to nie jest w Gdańsku na ul. Długiej przed kinem Neptun?

 

Jeśli chodzi o parę to, hmmm...jak dla mnie niespecjalne i tej miłości też jakoś nie widzę szczególnie. Moze gdyby był trochę inny kadr, no nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, a to nie jest w Gdańsku na ul. Długiej przed kinem Neptun?

 

dokladnie tam. jezeli chodzi o rozmycie, to niestety moja max przyslona to f9 (na tych parametrach, na innych do f11), wiec ciezej bylo rozmyc ich bardziej.

 

masz racje, milosci specianie nie widac, powiem Ci szczerze, ze talentu do wymyslania tytulow specialnego nie mam. po prostu skradlam im ten jeden moment jak byli razem. cieplo mi sie zrobilo jak na nich patrzylam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latarnia średnia, trochę, być moze rzeczywiście coś z kadrem, bo zbyt rozstrzelone główne chyba elementy, czyli latarnia i parka. Para nie jest ważniejsza od lampy chyba, więc dobudowywanie do niej historii, a nie do głównego składnika jest raczej nietrafione.

Za to pan na ławce bardzo mi się podoba. Od razu zwraca uwagę zgiełk i ruch i stateczność budynków, drzewa i owego siwego obserwatora. Dynamiczne i jednocześnie spokojne. Tylko nie wiem, czy lepszego kadru też nie można by ustrzelić.

p.s.

Statyw czy żelazna ręka? :D jaki czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) żuczek ogladający widoczki- Da best! ;D

2) pierwszy zachód-klasa, drugi-jak lepsze zdjęcie każdego kto "robił" zachody...

niezłe portfolio Ci z tego wyjdzie, ale segregację zdjęć zrób;)

wrzucaj dalej please...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żuczek ogladający widoczki- Da best! ;D

 

tez mi sie najbardziej podoba

 

pierwszy zachód-klasa, drugi-jak lepsze zdjęcie każdego kto "robił" zachody...

 

to sa wschody, mam balkon na wschod ;)

 

segregację zdjęć zrób

 

co przez to rozumiesz? polowe mam schowac ;) ide trzezwiec xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno 'probne', moze sie spodoba. jutro wroce tam ze statywem i sie grzecznie tej pani zapytam czy moge i tyle. nie chce juz uciekac ani cwiczyc sie na schodach tak jak tu ;) no i na muminki trzeba uwazac ;/ mandacik tez mi sie nie usmiecha.

 

3. niewidzialna. (lekkie ziarno dodane, dla plastycznosci, ja ziarno lubie)

 

babuniaom1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilsien , w portfolio pokazujesz takie da best, spośród da best;)

ps:Zdjęcie ciekawe (w tle ruch,na focusie bezruch;)...). A co w tej pani takiego jest,że jeszcze się do niej wracać będziesz i karku nadstawiać przed muminkami?:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tej pani takiego jest,że jeszcze się do niej wracać będziesz i karku nadstawiać przed muminkami?
raczej moja psudoambicja, chce je poprawic.

 

w portfolio pokazujesz takie da best, spośród da best;)
w portfolio do asp - owszem. tu moge wszystko i licze na krytyke, bo od tej krytyki nic nie zalezy, a tylko rozwinac sie moge,o.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OFKORS to zrozumiałe,mówię,że jeśli byś z tego zrobiła portfo-a wiele rzeczy się nadaje (i to na MOCNE portfo;)), to musiałabyś zrobić selekcję-np: ArtystycznoOrginalnoŚwietny wschód zostawić,a "po prostu dobry" schować,

to w sumie była taka dygrecha,tak naprawdę chodziło mi o to,że masz tu parę ponadprzeciętnych(takich "high class") fotek...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy policja wlepia mandaty za robienie zdjęć?

 

za robienie zdjec nie, za rozstawianie sie ze statywem - owszem :/

moga spisac, moga dac mandat, zalezy na kogo trafisz.

straz miejska mozesz wysmiac i isc dalej, nie maja zadnego prawa jeszcze. gorzej z sokistami i muminami :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz pokazać jakiś przepis który zabrania rozkładać statyw ? Bo wydaje mi się to jakimś absurdem

 

Owszem, jeżeli nie masz pozwolenia osoby którą fotografujesz a jest ona głównym motywem zdjęcia, nie masz prawa opublikować tego zdjęcia, ale to już jest kwestia po publikacji a nie samego faktu że robisz zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandat za rozstawianie statywu? No bez przesady, gdzie i kiedy spotkałaś się z takim przypadkiem? Jasne że można trafić na nadgorliwców ale nie mogą zrobić nic więcej prócz prośby o okazanie zgody na fotografowanie ( wp rzypadku dworców) ewntualnie mogą "poprosić" o usunięcie zdjęć i usunięcie się z fotografowanego miejsca. Więc jak ktoś Ci będzie chciał wlepić mandat za rozstaweianie statywu to spytaj go na jakiej podstawie prawnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam sie na prawie, ale o takich przypadkach slyszalam. generalnie prosza o zlozenie statywu, ale mandaty tez byly. na peronie mozna, w tunelu nie. dla mnie to tez paranoja.

no, ale chyba sobie jakos poradzilam bez. z natury jestem lagodna i nie lubie sie z nikim szarpac, a przed muminami mam zwyczaj uciekac tylko po lasach. a bez statywu nikomu nie zawadzam.

a co do nadgorliwcow - ostatnio chcieli mi wlepic mandat po przejsciu przez tory, gdzie jest przejscie, a ze jeszcze nikt go nie oznaczyl jako juz nieczynne i wylaczone z uzytku, to juz nie ich problem.

 

 

no, ale Panie i Panowie, koniec o mandatach, nie offtopowac w mojej norce ;) nie powiem wam na jakiej zasadzie, bo na wlasnej skorze nie chce testowac. pojde tam ze statywem i tak. kamer nie ma, wiec sie szybko uwine i wsio. o tym ze wladza w tym panstwie ma narabane na deklu wie kazdy. jak Panowie chca sie dowiedziec jak to dziala, to zapraszam na Dworzec w Gdansku. ja mowie tylko to, co slyszalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszym w piatym (na pokazach i zabawach z ogniem) obciabym gore, bo ona znosi najwazniejsze elementy do dolu.

 

Pierwsze makro truskawki switne.

 

Jeli chodzi o banki mydlane, to druga fotka chyba nie za bardzo posiada ostrosc, ale za to odbicie chmurki w tej bance jest ciekawe. w trzecim tez troche nieostre banki. Wiec chyba najlepsze jest pierwsze. :)

 

 

jesli chodzi o rozstawianie statywu - to straz czesto obok mnie przechodzila i nigdy nic mi na ten temat nie mowila. moze byla bardziej "laskawa"?

 

P.S. jeli nie skomentowalam reszty zdjec, to znaczy, ze albo bardzo mi sie podobaly i nie mialam do nich zadnych zastrzezen, albo w ogole nie byly ciekawe, tak, ze az nie zwrocilam na nie uwagi i pewnie juz o nich dawno zapomnialam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ejjj znam ta Pania na dworcu glownym w Gdansku gazetki sprzedaje, nie ?
nie, zebrze.

 

P.S. jeli nie skomentowalam reszty zdjec, to znaczy, ze albo bardzo mi sie podobaly i nie mialam do nich zadnych zastrzezen, albo w ogole nie byly ciekawe, tak, ze az nie zwrocilam na nie uwagi i pewnie juz o nich dawno zapomnialam.
podoba mi sie ta logika :P a za reszte uznania dziekuje.

 

edit:

 

1. pierwsze z Anglii. oto stratosferyczny kolos na uslugach amerykanskich sil powietrznych, obecnie kurzacy sie w American Air Museum w Duxford.

 

muzeumgt0.jpg

 

jak obrobie reszte przed Krakowem, to wrzuce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do samych poczatkow - Dover. Dla wielu Polakow tak wlasnie wyglada ziemia obiecana ;). Dodaje jako raczej ciekawostke. Moj polar cudotworca nie jest, ale jak na mgle nie jest zle. Osobiscie lubie takie klimaty.

 

2. w tle slawne Biale Klify.

 

p1080759tg5.jpg

 

3. z tym sie nameczylam, szumy byly potworne i dalej je widac...

 

p1080771malekv8.jpg

 

4. tea time :)

 

p1080723ct6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2 i 3 aż prosi się o poziome kadry, po co obejmować aż tyle nudnej bieli nieba? A poziom pozwoliłby na zwrócenie większej uwagi na latarnie i horyzont. Masz takie ale poziome?

4 - bardzo fajne.

 

3. z tym sie nameczylam, szumy byly potworne i dalej je widac...
Morze w końcu. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2 i 3 aż prosi się o poziome kadry, po co obejmować aż tyle nudnej bieli nieba? A poziom pozwoliłby na zwrócenie większej uwagi na latarnie i horyzont. Masz takie ale poziome?

 

mam, ale jakos wole wlasnie te w pionie ^^:

 

 

 

no, a ja sie z Panstwiem zegnam na jakis czas. jade poudawac malzenstwo do Krakowa. a potem dalej na poludnie. ciekawsze twory dam we wrzesniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to mogę se pomażyć...

marzenie bedzie poprawniejsze ;)

 

no wiec - witam wszystkich po powrocie :) tak generalnie to sie nazbieralo z jakies 2500 zdjec... plus Anglia, ktora sie kurzy na plycie. postaram sie wrzucac co ciekawsze.

na pierwszy rzut - prater, troche inaczej niz zwykle.

 

5. (kontynujac serie z wakacji)

 

prteryv2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności