Skocz do zawartości

Sprzęt-Doradźcie koledzy


kropa

Rekomendowane odpowiedzi

Tak od jakiegoś czasu się zastanawiam nad rozbudową mojego aparatu. I tutaj pojawia się myśleniówa. Mam Canona a630. Czy wg was warto inwestować w jakies dodatkowe akcesoria (nie wiem jesli są do mojego modelu, to jakies konwertery czy inne bajery) czy lepiej darowac sobie i kupić lustrzankę. Tylko, jesli lustrzanka to nie chciałabym wydac na nią wiecej niz 2-2,5 tys zł. Jak myślicie, co bardziej się opłaca i co da mi lepszy efekt-rozbudowa kompaktu czy kupno trochę uboższej lustrzanki?

:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

canon 400D lub pare setek taniej 350D :) nic nie poradze kocham canona :D

 

http://www.jessops.com/Store/s35964/1-136-481/Home/Cameras--and--Lenses/Digital-SLRs/Canon/EOS-400D-(Black)-%2b-EFS-18-55mm-Lens/details.aspx

 

http://www.jessops.com/Store/s47201/0/Digital-SLRs/Canon/EOS-350D-(Black)-with-18-55mm-lens%2c-bag-and-2GB-card/details.aspx?&IsSearch=y&pageindex=1&CatId=481&comp=y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

...do a610 raczej nic ciekawego nie kupisz, co najwyżej raynox'a dcr-250 makro

...a lustro to jednak lustro i po przesiadce z tego canona będzie to dla ciebie niebo :)

...piszesz, że nie więcej niż 2-2,5tyś zł - czyli na kolejny obiektyw nie szybko się zdecydujesz, dlatego proponuję olympus'a e-400 + 14-42mm + 40-150mm (teraz można dostać poniżej 2500zł)

...w sumie w tym przedziale cenowym ostatnio zrobił się spory wybór (wystarczy popatrzeć po stronach)

...nie głupim rozwiązaniem jest również pentax k100d + 18-55mm (2000zł), bo można do niego dokupić kilka obiektywów na m42 na początek

...i na koniec: odradzam nikona d40/d40x

 

PS

...właśnie zobaczyłem cenę d70s w fotobasia.pl

O_o co się porobiło z tymi cenami :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją 350-tkę mam od fotobasi! ^o^

 

Też uważam, że lepszą inwestycją będzie kupno lustrzanki, bo masz więcej możliwości, no i rozbudowujesz jak chcesz.

Ja mam 350D i nie narzekam, gdybym miała taką kasę to też bym wzięła 400 (u Basi za 2.200zł) z KITem, a potem ew. (masz już te trzysta zł) dokupiła filtry i statyw, najlepiej też plecak/futerał, a jak dozbierasz to wężyk spustowy, obiektyw, gripa, s. makro i niewolnika, który to będzie za Tobą nosić xD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grip: jakby to opisać

...jest to opcjonalny pojemnik na baterie przyczepiany pod aparatem

...poprawia on komfort pracy (zwłaszcza przy zdjęciach pionowych) - aparat lepiej leży w ręce, nie kłania się tak bardzo, gdy założymy na niego np. lampę błyskową... (chyba zawsze) ma zestaw dodatkowych pokręteł i spust (właśnie do pracy w pionie)

...dodatkowo (w wielu przypadkach) pozwala na zasilania aparatu akumulatorami AA

 

wężyk spustowy: to takie coś do zdalnego uruchamiania migawki aparatu

...wykorzystywany jest najczęściej w celu uniknięcia poruszenia aparatu wynikającego z naciskania spustu migawki na obudowie aparatu (np długie czasy, teleobiektyw)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie, drodzy koledzy a co do pojemnika na fotoMaszyne co lepiej pozyskać, torbę czy plecak... znajomy kupił sobie plecaczek i tak z zazdrością patrze ale jednak torba to jakoś tak praktyczniej.

 

Kupił bym plecaczek gdyby tam jeszcze laptopa można było by włożyć ale takiego plecaczka nigdzie nie mogę znaleźć, może wy coś widzieliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz budżet 2k? no to Zenit TTL lub 12XP plus do tego ogrom szkieł (z 8-10 się uzbiera) plus filtry, plus jaki pokrowiec plus dobre filmy plus ksążka o analogowej fotografii i jedziesz :)

 

no chyba, że wolisz od razu popatrzeć na LCD to wtedy Canona 350 lub 10D z kitowym szkłem lub zamiast tego 50mm Canona z f:1.8.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie, drodzy koledzy a co do pojemnika na fotoMaszyne co lepiej pozyskać, torbę czy plecak... znajomy kupił sobie plecaczek i tak z zazdrością patrze ale jednak torba to jakoś tak praktyczniej.

 

Kupił bym plecaczek gdyby tam jeszcze laptopa można było by włożyć ale takiego plecaczka nigdzie nie mogę znaleźć, może wy coś widzieliście?

 

Lowepro

..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbędna i tylko niepotrzebnie przykuwa wzrok gapiów. można taniej kupić zamienniki. poszperaj na allegro.

poza tym jak każdy "pro" fotograf ma Lowepro to wolę mieć coś innego

lowepro zwróci tylko uwagę tych, którzy wiedzą co się w niej nosi... byle dresowi wystarczy fakt pt: plecak :P

ale fakt - sporo jest innych propozycji

 

plecak vs torba

imo na co dzień torba wydaje się wygodniejsza - szybki dostęp, zmiana szkieł 'w marszu'... tylko nie polecam z takową wędrówek po górach, itp - wtedy plecak ma przewagę

 

Nook, wiem już na pewno że lepiej wybrać lustrzankę ale co osoba to inna opinia. Zwiarować tu można :P Zacznę może powoli się już za czymś rozglądać

bierz d70s z 18-70mm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiold - pamiętam, że widziałam Lowepro właśnie taki plecak na laptopa i sprzęt cały, więc keep searching!

plecak vs torba

imo na co dzień torba wydaje się wygodniejsza - szybki dostęp, zmiana szkieł 'w marszu'... tylko nie polecam z takową wędrówek po górach, itp - wtedy plecak ma przewagę

I tutaj znowu Lowe widziałam plecak taką hybrydę, że nosisz na plecach, ale można obrócić go pod pachą i mieć jakby torbę fotograficzną. >>coś takiego

Czyli wygodny do łażenia plecak i torba w jednym.

Właśnie na takie coś sie czaję. :}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o lustrzankę to chyba będe się rozglądała za Canonem bo z mojego jestem bardzo zadowolona i jakoś polubiłam ta firmę :) A co do e-baya to trochę bałabym się kupować za taką kase sprzęt z Angli (a co jeśli się po drodze zgubi?) :/

 

A i jeszcze pytanko-do lustrzanek karty pamięci są inne niż do kompaktów tak?

 

Co myślicie o tym? http://digitalo.pl/product_info.php?products_id=1065 Podobno używany obiektyw do niego można dokupić za 200 zł na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj znowu Lowe widziałam plecak taką hybrydę, że nosisz na plecach, ale można obrócić go pod pachą i mieć jakby torbę fotograficzną. >>coś takiego

Czyli wygodny do łażenia plecak i torba w jednym.

Właśnie na takie coś sie czaję. :}

sprytne... ciekawe na ile stabilne jest to po powieszeniu na plecach

przydałaby mi się... ale priorytet ma teraz obiektyw - zastanawiam się nad sigmą 20mm f1.8, tylko że różne na jej temat opinie słyszałem, a w bydgoszczy w sklepach jest tylko na zamówienie, więc nie mam możliwości podpięcia i przetestowania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropa w sumie racja . ale moze masz kogos w anglii tutaj sprzet jest naprawde tani :)

 

bym Ci kupil ale nie sadze zebys zaufala obcej osobie

 

A no racja, mam tam kuzynkę :) Tylko,że ona nie wiem kiedy znów wróci do Polski, urlop chyba dopiero pod koniec roku lub na początku nastepnego będzie miała :/ Ale jak do tego czasu nie kupię to dobry pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak sprzedawałem 350D, miałem dłuższą rozmowę ze sprzedawcą w

sklepie Canona, i tenże poinformował mnie że rynek wtórny lustrzanek praktycznie nie istnieje ponieważ jest bardzo małe zainteresowanie używanymi lustrami. Jest to bardzo delikatny sprzęt i łatwo go uszkodzic itd itd. także jesli używka to tylko od dobrego znajomego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no racja, mam tam kuzynkę :) Tylko,że ona nie wiem kiedy znów wróci do Polski, urlop chyba dopiero pod koniec roku lub na początku nastepnego będzie miała :/ Ale jak do tego czasu nie kupię to dobry pomysł :)

 

psssst. poczta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pikSar: nie powiedziałbym, że to delikatny sprzęt... jeśli nim nie rzucasz i nie kąpiesz sie co wieczór razem z nim nie powinno być problemu :)

co innego migawka - może się okazać, że trzeba ją wymienić w pół roku po zakupie

...znajomy tak dba o swojego e1: http://img444.imageshack.us/img444/6995/cfol38xh.jpg i śmiga bez problemu :P

 

---------

mogę się podpiąć i spytać, czy miał ktoś do czynienia z sigmą 20mm f1.8 (?)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, co nieco rozeznałam się i pytanie-kupić teraz sobie canona 350d za niecałe 2200 (+ jakies koszty za kartę itp) czy lepiej odłożyć i dopiero na koniec wakacji 400d? szczerze wolałabym już mieć go teraz przed urlopem, ale waham sie czy nie warto poczekać. Jak myślicie? Ten 350 d jest teraz w promocji a dodatkowo wiem,że jest promocja że canon zwraca 310 zł więc wyszłoby mnie to niecałe 2tys za sam aparat (w cenie obiektyw podstawowy). Za to 400d kosztuje coś koło 2,5 ale musiałabym dokupić obiektyw (wchodzi w gre póki co tylko używany).

Doradźcie laikowi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie brac 400 a za roznice po wakacjach dokupic 50 mm i moze grip, a moze liczac 400D z obiektywem to jeszcze i lampa sie trafi

 

btw. wie ktos do kiedy jest ta promocja 2200? bo widzialem w sklepie i sie zastanawialem, ciekawe czy mozna bez szkla kupic ten aparat i jeszcze zbic z ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, kusi mnie ten 350 :P Tylko,ze po wakacjach nie wiem czy będzie mnie stac na nowy obiektyw bo znowu czesne za studia trza będzie bulić :( ale się zobaczy :) przemyślę sobie dzisiaj wieczorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanów się czy warto 400D, ma większą matrycę i lepszy AF, to chyba jego jedyne plusy w porównaniu z 350D. a minusów ma duuużo....

Dariusz-a jakie ma minusy? bo wiem,że ma fajną opcję czyszczenia matrycy, której brakuje w 350 d :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta opcja daje tyle co nic, to taki chwyt marketingowy, nic nie zastąpi ręcznego czyszczenia.

z minusów (IMHO):

-jest mniejszy

-ma duży ekran LCD co za tym idzie nie ma małego. jak wiadomo częściej się korzysta z najważniejszych ustawień, poza tym mały jest bardzo czytelny i zżera o wiele mniej prądu.

-większe szumy

- i takie tam

reasumując, gdyby 350D miał AF z 30D, to by było coś, ale proponuje przejść się do fotojokera i wziąć obie lustrzanki w łapy, i wybrać tą, która lepiej leży w dłoni:)

 

ps. proponuje też rozglądnąć się za EOSem 5, cudo, można wyrwać nawet za 200zł, i punkty AF wybiera się okiem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropa: funkcja czyszczenia matrycy się przydaje ale mim wszytko nie ufałbym jej tak bardzo jak czyszczeniu serwisowemu.

 

400 czy 350D... imo ja bym wybrał 350 (a na pewno 30D) jest większy i lepiej się go trzyma, mniejszy ekran faktycznie mniej zżera energii, no i nie ma tej idiotycznej diody ON/OFF na topie korpusu (jak w 400D).

 

jesli zdecydujesz się na zakup samego body (taniej wychodzi) to dokup sobie do tego szło 28-80 i jakiś tele (70-200). jesli dobrze upolujesz to uda ci się zamknąc w kwocie 2500 zł.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bez czyszczenia matrycy da się żyć bez problemu - wystarczy raz na jakiś czas przedmuchać puszkę gruszką (a na większy bród te autoczyszczenia nie pomogą)

...spotkałem się jeszcze z taką opinią: na co takie czyszczenie, jeżeli dwa razy lustro machnie i kurz/pyłki z powrotem są na matrycy

(z drugiej jednak strony olympus ma podobno taśmę, do której się wszelkie drobinki przyklejają, ale nie wiem jak wygląda sprawa u canona)

...co do obiektywu 28-80, czy nie jest on za wąski? na krótszym końcu jest to blisko 45mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a mi kolega zaczął jeszcze mieszać w głowie nikonem d 40X :/ Wiecie coś o nim więcej?

...osobiście się jeszcze nim nie bawiłem, ale jakoś nie jestem do niego przekonany - może jak chwycę kiedyś w rękę :p

...znajomy już go przeklina ;)

...ma jedną (imo) sporą wadę: brak silniczka w body co skutecznie ogranicza ilość obiektywów jeśli chce się mieć AF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie kolega go ma i bardzo się zdziwił jak mu powiedziałam,że chcę Canona :] On jest ze swojego zadowolony. Chociaz inny jumpel ma canona 350 d i jest też zadowolony. Eh, to nie jest łatwy wybór :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra więc podsumowując co musze na wstępie dokupić do aparatu:

akumulatory, karte pamięci, jakąś torbe i coś jeszcze? kupowac od razu zestaw do czyszczenia i czytnik kart? a może coś jeszcze?

A i znacie jeszcze jakiś tani sklep internetowy gdzie można kupić canona 350d? na fotobasi nie ma 350, tylko 400 a chciałam porównać cenę z cyfrowe.pl z jakimiś nnymi ofertami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności