Skocz do zawartości

IBM Z61p za 7600pln warto ?


treble

Rekomendowane odpowiedzi

szukam przenosnego mocnego sprzetu do grafiki, ktos mi polecil wlasnie IBM Z61p ( link ze specyfikacja ), wyglada chyba dosc konkretnie: Intel Core 2 Duo T7200 2 GHz, 2048 MB SODIMM DDR2, ATI Mobility FireGL V5200 256 MB. Przyznam ze slabo w tym siedzie i nie wiem jakie parametry beda najlepsze aby uzyskac najlepsza wydajnosc w tym przedziale cenowym. Pierwotnie myslalem na nowym MacBook'iem Pro, cena jednak jest nie do przeskoczenia pozatym chyba w tej cenie lepiej kupic komputer stacjonarny, nie szukam tez niewiadomo jakich nowosci ktore tylko zawyzaja koncowa cene produktu. Prosze o jakies propozycje :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

dzieki za info.

Zastanawiam sie teraz tylko za jaka marke sie nie placi :) i co najwazniejsze jak juz sie zdecyduje na niemarkowy sprzet czy istnieje duze prawdopodobienstwo ze podzespoly moga zostac dobrane w ten sposob ze nie beda maksymalnie wydajnie ze soba wspolgraly i jeszcze...nie posypie sie szybko taki laptop ?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!!

 

Ja co prawda mam lapka HP nw8440 i na pokladzie mam FireGL V5200 z 256MB pamieci. Mam Intel Core Duo T2500 2GHz i 2 GB RAM, ale powiem, ze i tego IBM-a bym bral w ciemno. Ta karta poprostu wymiata. Jest to mod Radeona X1600 z dedykowana wersja sterownikow pod OpenGL-a, ale warto. Naprawde w maxie dziala sie bardzo milo. No i mozesz rzucac obraz w rozdzialce 2560x1600. Za IBM zaplacisz troche za firme, ale masz obdowe z kompozytu tytanu, ona sie nie rysuje i jest dosc twarda. Ja polecam HP nw8440 - masz 3 lata gwarancji ogolnoswiatowej i full service. Jak dla mnie HP i IBM robia obecnie jedne z lepszych notebookow.

 

Pozdrawiam

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię Niemarkowy. Polecam HP, Toshiba, Dell

Acery i Assusy się podobno strasznie psują, Mi osobiście i wszyscy kumple co mają te marki narzejaką.

 

Wiesz IBM to synonim PC. ta marka stworzyła komputer w takiej formie jakiej używa się dziś. Mi osobiście podobają się IBM'y z wyglądu ale fakt faktem że są dużo droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajj...

 

Zapomnialem napisac,ze HP rowniez daje obudowe z kompozytu tytanu. a rozdzialka 1920x1200 to poprostu kosmos na matrycy 15,4 :D ikony sa strasznie male, ale w maxie i photoshopie wszystko widzisz i masz duuuzo miejsca :D

 

Pozdrawiam

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie mobilna i do grafy 3d to tylko FireGL. Oczywiscie procek i pamiec tez maja znaczenie, ale w tym IBM-ie masz 2x2.0 GHz CPU i 2 GB RAM, wiec calkiem spoko. Do tego pamiec masz na szynie 667 MHz, wiec na najszybszej. Nie wiem jak predkosc obrotowa dysku. Najlepiej,zeby bylo 7200, bo 5400 troche muli.

 

Reszte pozostawiam Tobie :) Jak lubisz IBM kup IBM, jak nie polecam HP. Do skladakow w przypadku laptopow nie mam zaufania.

 

Pozdrawiam

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupowalem swojego HP to IBM dopiero wprowadzal lapki z kartami FireGL. ale jakbym mial wybierac, to wybralbym jeszcze raz HP. Bardzo podoba mi sie ich design, no a co wiecej maja 3 letnia gwarancje na caly swiat.

 

Pozdrawiam

 

xaoo

 

P.S.

 

Na pewno nie kupil bym lapka z karta inna niz FireGL :D Ati ROCKS!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yasutoco

 

Jak dla mnie dziwne to Twoje rozumowanie. Moze pomontujesz grafe na Pentiumie 133, bo po co wydawac kase na nowszy sprzet?? Skoro i tak sie zestarzeje.

 

Ja mam swojego HP od juz prawie roku i jakos nie stracil bardzo na wartosci. i nie narzekam. Zreszta tak bylo jest i bedzie ze wszystkim. Wszystko kiedys bedzie starsze i gorsze no i bardziej dostepne. Po co dzialac w Maxie 9 skoro 5 tez jest dobra?? Tylko czy jest sens stac lub cofac sie skoro wszystko idzie naprzod??

 

Pozdrawiam

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności