Skocz do zawartości

WIP: Painter 7. Kobieta samotna


wuka

Rekomendowane odpowiedzi

To jest mój pierwszy od baaardzo długiego czasu rys oparty na referencyjnej fotce... wszystko co do tej pory widzieliśie było z głowy. No ale czas troszkę poćwiczyć, niestety na modelkę mnie nie stać :)

To przedwczorajszy szkic:

 

sama_szkic.jpg

 

 

A to wczorajszy rys. Po ok 3 godz. z przerwą kawową:)

 

 

sama_rys1.JPG

 

No, to tradycyjnie proszę o komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

całkiem fajne, zastrzezenia mam jedynie co do kolorów, na skóra modelki ma kilka klorów. Na poduszce zaznaczyłeś refleks kolorystyczny, ale sztucznie to wyszło bo tylko w tym jednym miejscu i widac ostrą granicę. Słowem fajnie ale to nie jest skończona praca, (tylko niech mi nikt nie łapie za słowo że to to nonfinito!) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... moje watpliwosci budzi kompozycja. Dlaczego pani ucina reke?

Mozesz sie tlumaczyc \"wizja\", jednak mnie to nie przekonuje:)

 

Poza tym ladnie rozrysowane, gorzej z kolorkami. Chyba nie musze mowic, dlaczego dostaje wysypki? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Szczerze mówiąc nie bardzo miałem czas coś zmienić. Ograniczyłem się jedynie do zmiany kompozycji i przygasiłem zieloności w tle. Bo chyba ten kolor (oparcia) najbardziej nie pasował? Doradźcie czy w dobrym kierunku zmierzam.

 

 

sama_rys3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, ja widzę ze 30 poprawek, więc tymi zielonkościami nas nie zwódź :) Ocene reszty pozostawiam specjalistą, bo mi się wszystko podoba poza \"fade-out\'em\" prawej nogi - pierwsze wrażenie miałem nieprzyjemne, troche jakby amputowana... :/

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano juz z kompozycja znacznie lepiej, ale kolorki nadal fee.. Oparcie moze sobie byc zielone, nie przeszkadza to narazie, gorzej ze sama postac ma nadal te złe barwy a to psuje całokształt pracy. No i zgodze sie z leanderem co do tej jej giry :) Ale zakladam ze jeszcze nad tym posiedzisz to poczekam co dalej bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

perspektywa jest ok tylko ma ciut za małą głowe w porównaniu do fotki. Mnie rażą narazie tylko te kolorki, zwróc uwage ze światło na fotce lezy troche inaczej niz u Ciebie, bo tam masz dzienne i sztuczne, co widac na całym środowisku, u Ciebie zaś nie przekłada sie to na całosc tylko na postac sama.Troche bym przygasił ta lampke u Ciebie zeby tonacje światła i cieni nie różniły sie tak mocno i nie kontrastowały tak ostro ze soba.

Pracuj pracuj bo idzie Ci dobrze a efekt moze być naprawde bardzo ładny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mozna wygrać aparatem fot, nie zawsze da sie powtorzyc w malarstwie, do perspectywy nie mam zarzutow, bo zapewne wielokrotnie korygowales z fotką.. ale to oswietlenie na zdjęciu dziala tylko na tej fotce, daj sobie lepiej sppokoj o oświetl rownomiernie calosc i nie baw sie w rozne kolory swiatel. tak pozatym to oba swiatla w scenie z fotki są sztuczne :) tylko ze jedno to powieszchniowe i o wysokiej temp, a drugie to zarowe z temp ponizej 3600. ogolnie fotka tez kiepskawa... jak to mawia moj prof, od sztuki operatorskiej \"niedopatrzone\" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. To co do tej pory pokazałem na forum to z pamięci. Czysta kartka, ja i wyobraźnia...ale zawsze to kulawe jakieś. Dopiero to, na podstawie zamieszczonej fotki. Tak w ogóle to postanowiłem zmemłać ze 100 rysunków :) z fotek i natury, żeby się rozrysować. A później pofantazjuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swistak siedzi i zawija je w sreberka.

Szczerze mnie rozbawiles, wybacz. Smiem watpic w to co powiedziales.

 

A jezeli to prawda, to masz strasznie dretwa te wyobraznie, bo z takim talentem moglbys Mullinsa zmieszac z blotem.

 

Mowisz, ze to pierwsza z fotki, wiec przypomne Ci chlopca na deskorolce.

 

Eh, jak ja nie lubie, jak ktos mi wciska kit.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DruG. No co ty, ja tu nikomu ściemy nie wciskam. W co wierzysz to twój problem. \"Na desce\" to zupełnie inna bajka. Tam nie starałem się narysować tego co na fotce. Ot, inspiracja i tyle. Tutaj to zupełnie co innego. W ten sposób, przyglądając się fotkom i rysując ostani raz się bawiłem w szkole sredniej, a to było tak dawno, ze już prawie nie pamiętam :)

I DruG - może to miało zaboleć, ale spłynęło po mnie jak po kaczce. Cieszę się, że mi nie wierzysz. Bo dla mnie taki maziaj to bułka z masłem, a ty krzyczysz: Nie do wiary. Fajnie. Dzięki. Pozdrawiam. Do poniedzialku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie mialo zabolec, ale faktycznie zaatakowalem, sorry.

 

Sa dwie mozliwosci: albo znamy rozne definicje rysowania z foty, albo jestes geniuszem rysunku. Akurat co do tego drugiego mam glebokie watpliwosci, bo pokazales w jednym watku dwie prace, ktore roznia sie dramatycznie:

http://republika.pl/renart/malzenskieproblemy.jpg

http://republika.pl/renart/problemy2.jpg

 

Nie twierdze, ze rysujesz z foty, jednak w wiekszym lub mniejszym stopniu tworzysz na ich podstawie, mieszajac w kadrze (tak jak deskorolkowca).

 

Of cuz moge sobie gadac swoje, Ty swoje. Kto sie zna ten widzi.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Drug. Dopiero teraz zaczaiłem o co ci chodzi. I jadnak wychodzi na twoje! Nie wszystkie rysunki, które puściłem na forum były z głowy! Przyznaję się bez bicia i przepraszam wszystki userów, którzy tu zabłądzą. Po prostu zapomniałem o tym niebieskim \"małżeńskie problemy\". Faktycznie tam kombinowałem z fotką. DruG, jesteś prawdziwym fachowcem. Nic ci nie umknie. Ale uwierz, że to było zupełnie nieświadomie. ZAPOMNIAŁEM! Ten za to jest 100% rysowany na podstawie fotki, a nie \"kalkowany\". I cieszę się, że się nie upierasz przy moim geniuszu rysunkowym, bo takowego, niestety, nie posiadam! Ja o to podejrzewam Biglebowskiego i Odd\'a!

Drodzy Użytkownicy! Wybaczcie gafę zapominalskiemu! Teraz będę uważniej ważył słowa, bo wszystko może zostać użyte przeciwko mnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wymyślił takie kretyństwo ze praca \"z głowy\" (pojęcie rodem z plastyki w podstawówce...) jest szczytem honoru, geniuszu i na dodatek talentu? o ile nie \"kalkujecie\" to po jakiego wała się tłumaczycie ze z fotki czy tez z natury rysujecie? to jakaś ujma? jak jest tu taki co tak twierdzi to chętnie wysłucham co ma na swoja obronę, Ps., z userami ktorych dorobek art, znajdujący się na forum oceniam ponizej \"3\" w mojej skali (od 1 do 6) polemiki raczej wszczynać nie bede :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności