Skocz do zawartości

komp do maxowania


kliment woroszyłow

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak miało by się nie sprawdzic 8 GB ramu? ja o takich ilosciach moge tylko pomarzyć :P co do karty to złapałem właśnie pcworlda, jest tam porównanie gf 8600 gts z radkiem X1950, ta druga jest o jakieś 15-20% lepsza (jeśli chodzi o fps) ale ma nieco niższe noty w 3dmark, z tym że jest jakieś 150 zł tańsza w zależności od tego, od kogo kupujesz (MSI, Gigabyte, etc.). Ale myślę, że twój zestaw będzie chodził gładziutko, nawet pod vistą.

 

btw. gdzie i za ile kupiłeś? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosztowało 5400, ram podrozył znacznie wszystko...ale uparłem sie na te 8GB...lepsze to niz 4 Gb szybszych kości, mam nadzieje przynajmniej, w benchamrki sie nie bede bawił. ...kupiłem w sklepie pod blokiem:D

EDIT:aha...zestaw z vista premium 64 bity i dyskiem 250GB samo pudło bez monitora i napedów CD nagrywarek itd bo te mam...to apropo ceny.dzisiaj odbiore to wam powiem czy dobry wybór,..az sie boje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8Gb ramu do takiego konfigu to jak 512mb do GeForce 6200. W dodatku 667mhz nie pozwoli ci za wiele zdziałać w kwestii ani wydajności ani podkręcania. Lepiej było kupić 4gb lub nawet 2gb ale za to szybkiego markowego ramu 1000mhz z niskimi timingami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8Gb ramu do takiego konfigu to jak 512mb do GeForce 6200. W dodatku 667mhz nie pozwoli ci za wiele zdziałać w kwestii ani wydajności ani podkręcania. Lepiej było kupić 4gb lub nawet 2gb ale za to szybkiego markowego ramu 1000mhz z niskimi timingami.

 

A sprawdzałeś kiedyś jak się ma szybkość ramu/timingi do wydajności w renderingu (bo na tym klimentowi chyba najbardziej zależy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem zapchać swoje 4GB właśnie polygonami i przyznam, że ciężko było. Scenka z ok. 8M poly w mentalu zabierała ok 2,5GB, a w Vrayu ponad 3. Naprawdę ciężko jest zapchać tyle pamięci samą geometrią. Z tego co mówili to raczej duże teksturki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli idzie o ilosc ramu to wątpiącym proponuje załadowac do sceny duzo textur o gigantycznej rozdziałce i pare milionów poly i jak wyskoczą wam irytujące komunikaty o błędach wynikajacych z barku pamięci szybko zmienicie zdanie.....a viste widze pierwszy raz na oczy i juz mnie wkurza..nie wiem tylko czy moja jej nieznajomość czy ona sama jako taka...walcze z nią:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się przyzwyczaić. Mam dość podobny komputer do Twojego, tylko, że mam Vistę 32bit. Różnica między sprzętem jest taka, że ja mam C2D 2,13GHz, 3 GB ramu i GF8800GTS. Scena nad którą w tej chwili pracuję ma ponad pół miliona ścianek (74 obiekty jak narazie) i we vieportach mam pod 70 fps w shaded. Nie taka Vista straszna jak ją malują.

 

Tyle, że ja tego nie będę renderować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK...komp smiga generalnie..tylko niestety pod vista nie udało sie wszystkiego postawić.....juz jej nie ma....postawiłem XP 64 bit....max 9 64 bit sie postawił ale wywala mi błąd z powodu braku pliku d3dx9_26.dll i mimo ze mu go wrzuciłem gdzie sie tylko dąło nie chce sie dalej uruchomic.....walcze z tym całą noc prawie i dzisiaj od południa i zaczynam zgrzytac zębami...przy okazji kolejny problem ale tego sie spodziewałem nie moge zainstralowac modemu ADSL sagem od neostrady...narazie udostepniam na nowy komp neta ze starego kompa..czyli po sieci...a kolejne pytanie mam moze ktos wie jaki antywir działa pod XP 64?

a przy okzaji...mam do sprzedania windowsa viste home premium:D nówke!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max 9 64 bit sie postawił ale wywala mi błąd z powodu braku pliku d3dx9_26.dll i mimo ze mu go wrzuciłem gdzie sie tylko dąło nie chce sie dalej uruchomic.....

o widze ze nie tylko ja taki problem mialem, jak naprawisz prosze powiedz jak :)

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... może ktoś kto jest obcykany w temacie założyłby wątek na temat platform 64-bitowych, ale pod kątem software'owym właśnie. Czyli OS, o czym trzeba pamiętać (sterowniki, directX, antywirusy, firewall'e), obsługa pamięci tak w przypadku 64 jak i 32-bitowych systemów, bo ja już zgłupiałem i nie wiem, czy XP 32 obsługuje 4GB RAM'u, ale zaadresować może tylko 3GB dla jednej aplikacji, czy jeszcze inaczej? No i jakich ewentualnych problemów można się spodziewać.

 

Help 0_o

 

Klimet --> NOD32 to antywirus za jedyne 300zł z 3 letnią subksrypcją, który w 100% jest zgodny z Virus Bulletin 2007;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy komp w drodze, a raczej kasa na niego i chciałbym wiedzieć przed zakupem na co się przygotować;)

 

Tak przy okazji, znalazłem link z tabelą kompatybilności różnego oprogramowania z systemem 64bit i mój firewall już odpada;)

Tabela poniżej, choć może niezbyt aktualna:

 

http://www.ukgamer.com/index.php4?action=compatsearch&type=0

 

No widzisz, update BIOS'u mówisz, a ja ciemna materia w tym temacie;) Rozwiń proszę, o ile to możliwe;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widze ze nie tylko ja taki problem mialem, jak naprawisz prosze powiedz jak :)

pozdrawiam!

A próbowaliście przeinstalować DirectX'a? Bo ten błąd dotyczy właśnie jego. Taki sam wyskakuje, jak uruchomi się Maxa bez zainstalowanego Directx'a:)

(Przynajmniej tak mi się zdaje-jak nie mam racji to mnie poprawcie:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOUCH

na moje oko to spoko, luzyga do wszystkiego konkretnego masz już od producenta aktualizacje itp. do XP64 i V64

 

jeśli to będzie nowy komp to nie musisz się martwić o aktualizację sterów do sprzętu i BIOSu, a soft to może być przypadek trudno przewidzieć ja miałem tylko jeden program nie kompatybilny z 64 to był AdobeTypeManagerDeluxe, ale mam juz nowy i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

ten blad o ktorym piszecie , to wały z DX-em. polecam zainstalowac tego DX , dodawanego razem z maxiem. W folderze z instalką maxa jest tez zawsze instalka Dx. Zainstalujcie tego i bedize ok.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności