Skocz do zawartości

4gb ramu , nie... jednak tylko 3 o0


ttaaddeekk

Rekomendowane odpowiedzi

stalem sie szczesliwim posiadaczem 4gb ramu, no i pod winda widzi mi tylo 3,

 

wylaczalem pamiec wirtualna, zmienialem plik boot.ini

 

"multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /PAE /3GB /TUTag=OUE32F /Kernel=TUKernel.exe"

 

i nic, pomocy ;)

 

-edit-

zapomnialem wspomniec , win xp sp2 32bit

 

i 4x 1gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mam to samo :)

Jakiego masz Windowsa? Tzn. 32 czy 64 - bit?

U mnie na 64 - bitowym też widzi 3gb zamiast :/

Jakby jakimś cudem udało mi się zrobić, żeby widział całe 4gb to dam znać :]

PS tak z ciekawości, masz 4x1gb czy 2x2gb? Ja jak coś mam 4x1, chociaż nie wiem czy to ma jakieś znaczenie...

 

O, i jeszcze - http://support.microsoft.com/kb/929605 - tutaj chyba jest coś napisane na ten temat i być może działa, ale u mnie z ang. jest cienko i wolę nie kombinować :( Gdyby dzięki temu linkowi udało Ci się to naprawić, to plisss napisz po polsku krok po kroku jak to zrobiłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zapaleńców:

Winodows 2003 server lub

Edycje systemu Windows 2000

 

* Terminal - środowisko udostępniane przez Windows 2000 Server jako usługi terminalowe ze współdzielonymi procesami i pamięcią

* Professional - obsługuje 2 procesory i 4 GB RAM

* Server - obsługuje 4 procesory i 4 GB RAM, Active Directory, Intellimirror, Kerberos, usługi terminalowe

* Advanced Server - jak wersja "Server" lecz obsługuje 8 procesorów i 8 GB RAM, 2 klastry

* Datacenter Server - jak wersja "Advanced Server" lecz obsługuje 32 procesory i 64 GB RAM, 4 klastry

* Advanced Server, Limited Edition - specjalna wersja systemu wydana w 2001 r. przeznaczona dla procesorów Itanium firmy Intel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej wina sprzęcioru albo setów w biosie.

W firmie mamy po 6GB na WinXP i nie mamy żadnego kłopotu.

Jak dobrze kumam to SYSTEMY seri NT adresują do 8GB (inaczej ma się sprawa w sys serwerowych ponieważ one obsługują dużo więcej wiadomo z tytułu spełnianych funkcji)

tak więc nie powinno być kłopotu ze strony softu.

 

Ale to jest WINDA i wszystko możliwe:)

 

 

Z tego co wiem to max ilość pamięci którą może zaadresować XP 32bit to 4GB,

natomiast wersja XP 64bit ma (teoretyczie) możliwość zaadresowania aż do 128GB. Jak widać XP może być różny od XP ;) . . .

Także Dunde być może posiadasz wersję x64 :] . . .

 

Pozdr,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WinXP nie zobaczy 4 GB (część pamięci przydzielana jest na obsługę sprzętu). Przy zainstalowanym SP2 można uruchomić PAE. Nie polecam, bo to emulacja software'owa, więc (tym bardziej, że twórcą jest BILL & CO.) owszem może i zobaczy 4 GB, ale za to bardzo zwolni. PAE polega na przełączaniu banków pamięci. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje, sprawdź dokładnie jakie moduły obsługuje płyta główna tzn.

MAX pojemność, MAX zegar, MAX CL i jakie to moduły czy identyczne???

 

mój przypadek:

Ja mam 4 GB (4x1GB 667MHz) na WIN XP 64 Corporate, na płycie Intel i965LT. Chciałem zainstalować (2x2GB 800MHz) i płyty nie dało się wystartować, no to kolejne moduły (4x1GB 800MHz) płyta nie startuje, okazało się że te moduły były 4CL, a płyta obsługuje tylko 5CL przy 800MHz, i zamiana na siłe tych wartości w BIOS dała tylko tyle że płyta startuje ale na 667MHz chociaż moduły są 800MHz (i kilku magików stwierdziło że należy wymienić płytę na normalną czyli nie Intela)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procz tego ze musisz miec 64bitowy system to zazwyczaj w plytach glownych jest specjalna opcja do mapowania pamieci na 4 giga. Normalnie jest ona wylaczona i dlatego nawet po instalacji odpowiedniego OSa moze wciaz ci widziec 3 giga, wystarczy przelaczyc ta opcje w biosie i powinno byc ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam asusa p5bdeluxe, i zanim jeszcze zrobilem watek to przegrzebalem caly biosi nic nie znalazlem.

 

a bedzie mi dzialal 64bitowy winxp na core2duo ?, bo szkodaatego 1gb :]

 

u mnie c2d 6600 chodzi miodzio na XP64

 

i jak pisałem nie mam problemu z ilością RAMU

tylko z zegarem ale już wiem ze to wina płyty.

(każdy c2d ma zaimplementowane EMT64 więc tu nie powinno być ściemy)

 

co do Asus P5B Plus to jest ten sam chipset który ja mam czyli i965, więc napewno obsługuje maksymalnie 8 GB tylko że ja mam płytę Intela i takich opcji w BIOS nie mam jak napisał arevulopapo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak uzyjcie to wam tylko 2 giga pokaze :P been there done that :P I widze ze wszyscy te same plyty mamy :]

 

A tak przy okazji - jak dzialaja programy i gry na XP64? normalnie czy trzeba jakies specjalne cuda robic?

 

Jeszcze nie miałem przypadku żeby mi coś nie poszło na XP64

(chodzą prog. graficzne wszystkie mi znane od całego pakietu Adobe do Autodesk MAX, Inventor itp.) gram tylko w kantera i hl2d chodzą miodnie...

 

za to miałem problemy z Vistą 64, (programy, sprzęt i wydajność słaba) dlatego wyleciał w kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=arevulopapo;560636]Będzie działał. A z biosem to tak: "Advanced Menu" -> "Chipset" -> "North Bridge Config." -> "Memory Remap Feature" [Enable]

 

Może to ktoś przyklei? :D

 

p.s. Nie używać tej opcji pod systemem 32 bitowym

 

 

 

 

Jesteś moim WYBAWCA!!! ! ! Nareszcie cieszę się 8gigami..Hehehe:D:D:D:D jestem za przyklejeniem tego wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności