Skocz do zawartości

IR - magic podczerwien o_O


Drakula

Rekomendowane odpowiedzi

canon 400d + http://www.allegro.pl/item207684037__suntek_ir_infrared_58mm_58_r72_ir_720_.html

 

 

czy bedzie dzialac i dlaczego nie?

 

 

Szukajac po necie zdania sa podzielone, wiele osob twierdzi ze trzeba przerabiac body, przy czym inni wrzucaja swietne fotki IR bez zadnych problemow. Niby wsio zalezy od leveli w szopie. Bawil sie ktos w to? warto inwestowac stowke w to szklo? wyciagne z tego efekty bialych krzaczorow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

lipa wielka jest z tymi szkielkami, zeby zrobic cyfrowka zdjecie w podczerwieni (lub uv) to matryca musi miec rozszerzony zakres zliczania (fuji s3pro uv), to zalezy tylko od uzytej matrycy;

 

sa obiektywy noktowizyjne, z wlasnym zasilaniem i tak dalej, w ktorych jest normalna lampa, jak w noktowizorze, i ktora zmienia dlugosc fal o okreslona wartosc...

 

chyba ze zamaist podczerwieni chcecie cos co ja udaje, ale to wystarczy sobie przewalic obrazek na greyscale i pacnac w jakas toancje kolorow, dodac ziarno i "udaje"...

 

edit:

a co do wygladu tych zdjec, to proponuje najpierw pobiegac z noktowizorem a pozniej porownywac z tym co jest z szopa, czy to wogole cos przypomina, bo wyglada to jak g w lesie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie chce wam psuc zabawy ale IR to nie tylko obrazek B/W gdzie krzaczki są białe zamiast zielone. Odcień szarości na termogramie jest zależny od temperatury odbijanej od powierzchni materiału a co najważniejsze z jego emisyjnością. Im cos jest bardziej refleksyjne tym jest mniej emisyjne.

emmisitivity+reflectivity+transmissitivity=1 zawsze

Z materiałów które są wokół nas ogólnodostępne największą emisyjnośc ma skóra ludzka, oznacza to ze wiekszosc energii jest wypromieniowywana, praktycznie nic nie jest odbijane. Wspołczynnik emisyjnosci dla skóry jest bliski jednosci (około 0.95)

 

to mówiłem ja Jarząbek,

jak chcecie więcej to pytajcie - termowizja to moja obsesja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety - a pozniej mi bedziesz wypominal ze zszopilem ;p zrestza, tego efektu nie uzyszkasz w ps - jakosc ostro poleci :/

 

 

Piksar - w sumie nic nie rozumiem z etgo co piszesz :P dam rade cos zdzialac tym filtrem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności