Skocz do zawartości

Komputer za mniej wiecej 6k zl


Matti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam do dyspozycji mniej wiecej 6k zl. i chcialbym zlozyc za to kompa(wraz z monitorem). A ze ogolnie nie mam pojecia jak podzespoly wybrac wiec zwracam sie do was drodzy forumowicze:)

Dla ulatwienia podaje strone na ktorej mozna zlozyc sobie zestaw: http://www.flop.pl/.

 

Ogolnie potrzbuje kompa ktory pociagnie dosc duza ilosc poly w viewporcie(max, zbrush). No i zeby nadawal sie takze do renderowania.:)

 

Myslalem nad dwu-rdzeniowy prcesorem(ten PC2D za 1229zl na tej stronie) i tak z minimum 4gb ramu. Ale wy doradzcie co i jak.

 

Z gory dziekuje

Pzdrawiam,

Matti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no ladnie wyglada;) a co do monitora to ja musze miec lcd bo mi sie nie zmniesci na biurku kolejny crt`ek;P. ale monitor to juz sam sobie wybiore bo to juz nie taki problem. tylko sie zastanwiam czy brac jeden wielki czy dwa mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wezmiesz dwa takie zestawy i zaplacisz o 100 zlotych mniej a zauwaz ze bedziesz mial wszystkie sloty pamieci zapelnione, a jak masz 2x2gb to jeszcze masz 2 sloty wolne i mozesz w przyszlosci dokupic pamieci na 8gb:P

 

niby sa 200 mhz szybsze ale do grafiki to neipotrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym procem to bym nie przeginał... w pół roku stracisz na nim 1500zł... Ja kupowałem athlona x2 niecały rok temu i w tym czasie staniał 5x :/ Kartę bież asusa to może ci padnie i będziesz miał upgrade za free :> Lepiej kup monitor co 1600x1200 wyciągnie. Z 4 rdzeni skorzystasz tylko przy renderingu i to też nie przez cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kedzior - mylisz sie, roznice w kolorach wystepuja nie tylko niedzy monitorem wykonawcy i urzadzeniami drukujacymi ale miedzy wszystkimi urzadzeniami wyswietlajacymi czy "produkujacymi" obraz. Pojdziesz do kolegi obok i na monitorze zobaczysz brzydki fiolet zamiast delikatnego blekitu, blech... :/

 

Matti - zastanawiam sie czy wykorzystasz potencjal tej maszyny? Ja zrezygnowalem wlasnie dla tego z quada. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie miał ładne, całe 16 bit kolorów. ;P

 

rozumiem że masz monitor za 5k i dzięki temu Twoja kariera kwitnie?

ale rozumiem, mi też źle się modeluje na moim 20 panoramie LG za 1200 zl, co za shit z tego sprzętu, przecież ja tu nic nie widze :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kedzior - najpierw piszesz "grafik 3d" a potem ze cos tam modelujesz. To sa 2 zupelnie odmienne sprawy. Do modelowania czy animacji nie potrzebujesz super monitora ale GRAFIK 3D tworzy grafike czyli obraz i jest odpowiedzialny za jego wyglad.

Nalezy tez odroznic grafika 3d od osoby "bawiacej sie w 3d". Ja sie bawie ale jestem swiadom pewnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, malo sprecyzowane, wiadomo, grafika 3d równie dobrze może iść do druku, kwestia potrzeb i tego co się będzie robiło. Niemniej do typowych zastosowań dzisiejsze monitory w przedziale cenowym 1000-2000 oferują wystarczającą/ dobrą jakość obrazu i w wielu nawet profesjonalnych zastosowaniach się sprawdzą. Wiem, że co oferują monitory za "grubszą" kasę, pytanie tylko czy warto? Mało jest sytuacji w których posiadanie monitora "tylko" za 2 tys zł uniemożliwi fachową obróbke grafiki z racji ograniczeń monitora. Jak komuś nie szkoda kasy to czemu nie. Sam bym sobie sprawił taki monitor, ale chyba z czystej próżności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sklep to polecam naprawdę www.agito.pl - ceny są niższe niż w komputroniku i nigdy nie miałem problemów, obsługa i przesyłka zawsze ok wszystko 100% sprawne. Jak kupowałem kompa to wyszło mnie dużo taniej.

 

np.

Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz (+ skype 30 min) - 1859 zł

 

tutaj płyty Asusa pod tego procka - http://www.agito.pl/category/79?labels=1%7Cn8849%7C937%7Cn270417%7C

 

Ausu GF8800 GTS 320 MB - 1059 zł

 

Pamięći. Może poczekaj i kup coś na DDR3 ???

 

Dyski. Ja polecam seagate. Jak jest kaska to na RAID je spiąć. Bo raczej na scsi to nie ma sensu.

 

Zasilacze polecam CHIEFTEC, a nagrywarki DVD toshiba, albo LG - tylko nie bierz z light i innymi tego typu.

 

 

Monitor.

Ja pracuję na Samsung 203B 20' - rozdziałka 1400*1050. Jeśli chodzi o obraz to jest żyletka, nic nie pływa, nie lata. Podpięty na DVI GF7300 GT. Robię głównie na potrzeby druku, projektowanie graficzne, ilustracje itp. Można narzekać na lampy. Już to zgłaszałem, że mi na czerni zbytnio świecą po bokach, wymienili mi panel i jest ok. Ogólnie to za te pieniądze i możliwości jest wporzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do procesora to kosztuje już tyle: http://www.agito.pl/product/40909?cid=66 :P

co do pamięci to nie wiem po co Ci 800MHz, nikt mi racjonalnie nie umie tego wytłumaczyć w czym są lepsze od 667MHz, które imo są duuużo tańsze.

płyte wziąłbym z nowej serii P5K. obsługują już szyne 1333MHz, chociaż też nie do końca wiem po co komu to, i mają podobne ceny co P5B.

zasilacz 400W może być troche za mało, z tego co pamiętam to GF8800 potrzebuje dodatkowego zasilania.

obudowa jak najbardziej właściwa :P

monitor też według mnie spoko. sam mam LG i jestem bardzo zadowolony. LG ma bardzo fajne warunki gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie części poniżej 1000 plnów tracą na wartości znacznie wolniej.

Racja, dlatego nie warto kupować nowego komputera. Jak ktoś myśli o wymianie kompa, najlepiej kupować używanego 3-4 letniego. Wetdy nie traci na wartości tak szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co oszczedzac i plakac i ze wydalem wiecej, potrzebuje to kupuje i tak zalowac nie bedzie bo pewnie lekko Ci pociagnie wszystko przez najblizsze kilka lat;) na swoim antyku p4 2.8 jade juz 3ci rok i nie ma rzeczy ktorej bym nie zrobil szybko ;) oprocz wlosow hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie 677MHz bo nikt nie może wyjasnić co daje 800MHz, no i przyrost wydajności jest relatywnie niski w stosunku do ceny.

procesor ten co wybrałeś, tylko błagam poczekaj aż w twoim sklepie będzie kosztował te 1000 zł ;], w sumie wyżej Ci konfiguracje już napisałem.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany - fajna promocja na Quad Core:

 

http://www.agito.pl/product/40909?cid=2

 

1099 zamiast 1800 cośtam, z pewnością dość powoli będzie tracił na wartości :)

 

S.

 

PS.

Komputronik robi się coraz dziwniejszym sklepem. Wczoraj ten sam Quad Core kosztował u nich też coś około 1000 (promocja), a dziś znowu 1800 (podobno też w promocji, ale chyba trochę słabszej). Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja postaram się wyjaśnić czemu przydają się szybsze pamięci. Gdy pamięci chodzą synchronicznie z magistralą to jest fajnie. Gdy chodzą asynchronicznie to kontroler ma nieco utrudnione zadanie wymiany danych pomiędzy prockiem i RAMem. Jeśli chcemy kupić jakiś C2D, który pracuje na FSB 266 MHz, to synchronicznie pracować będą pamięci 533MHz. Jeśli będziemy sobie chcieli podkręcić FSB do np. 333 MHz, to przydadzą się już pamięci 667MHz, etc. Bawiąc się w bardzo wysokie OC (i tylko wtedy) pamięci 533 mogą zwyczajnie nie dać rady. Taka sytuacja jest raczej skrajnością, ale wciąż możliwa. Jeśli natomiast nie chcecie się zbytnio bawić w podkręcanie to nie ma faktycznie potrzeby inwestowania w szybkie pamięci bo przyrost mocy jest pomijalnie mały. Z drugiej strony, żeby zapakować np. 8GB to nie wiem co by trzeba zrobić... Liczyć LC z 20000 subdivs w flythrough? :p

 

p.s. Nowa cena Q6600 jest świetna. Sam spodziewałem się czegoś ok. 1300 pln i jestem teraz pozytywnie zaskoczony :) Teraz tylko wcisnąć komuś starego athlona X2 i kupić za niego procka ^_^.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2/PDP_Patriot/Extreme_Performance/PDP_Patriot_Dual_LLK_2x_2GB_DDR2_667MHz/pelny,id,42645/

 

znalazłem takie coś. ja bym brał te kostki ;]

 

arevulopapo: sposób na zapchanie 8GB ramu jest całkiem prosty. mianowicie spróbuj wyrenderować trawniczek o powierzchni 100x100 m. trawa robiona particlami. po próbach wyszło, że 300x5 (źdźbła w grupie) tyś particli starcza na 100m2. a więc takich emiterów masz 100 :P zapewniam zapchasz każdą ilość ramu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cudaki bym brał:

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2/PDP_Patriot/Signature_Line_Dual_Channel/PDP_Patriot_Dual_2x_1GB_DDR2_800_MHz_CL5/pelny,id,29782/

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asus/Socket_775/chipsety_z_rodziny_Intel_P35/Asus_P5KC_Intel_P35/pelny,id,41447/

A ten GF8800GTS, to imo przesada, 8600GTS spokojnie do wszystkiego (grania też) styknie. Nie ma sensu aż tyle kasy wydawać.

Ah, czy Seagate dalej są takie nieciekawe jak jeszcze parę miesięcy temu przypadkiem? Wydaje mi się, że WD wciąż jest lepszym wyborem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności