Skocz do zawartości

Tymczasowy move pivot i alt navigation


streaker

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero wgryzam się powoli w XSI, ale pojawił się następujący problem: widziałem na videotutku jak koleś z alt'em tymczasowo przesuwa pivota (na czas transformacji), tylko ja się uparłem, że chce mieć nawigacje z alt'em (silne przyzwyczajenia z maxa). Zresztą w opcjach pisze: "This setting will also override any tools that use Alt as a modifier key" - nie można tego jakoś obejść (choćby tak jak context menu z ctrl+alt) ?

Jeśli nie, to czy chociaż jest do tego opcja, żebym mógł w keyboard mapping ustawić skrót ?

 

...:::EDIT:::...

Korzystając z okazji zapytam się jak ustawić viewport z wireframe, żeby tylko ta część siatki, która jest skierowana do kamery była widoczna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Gość e=mc^2

czyli korzystasz z maxowych ustawien? jak tak to masz pod inertem i mozesz sobie to dowolnie zmapowac, File>keyboard mapping i w transform tool masz edit transform tool pivot i sobie mapujesz

a zebys mial tymczasowo to po prawej stronie w transform>modify object pivot, a jak z z ustawien qwerty to jest pod insertem i pod d

 

a z tym wireframe to nie do konca kumam, sprobuj hidden line removal albo depth cue ale bardziej to pierwsze

 

wogole to ustawienia z xsi sa o wiele wygodniejsze i bardziej przemyslane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użymam ustawień xsi lekko zmodyfikowanych, zamieniłem 1/2/3/4 (filter to point/edge/polygon/object) i q/w/e/r (select/translate/rotate/scale) i w takiej konfiguracji fajnie modeluje się z alt'em (pod kciukiem leży :) )

Ale zmapowanie trandform tool pivot pomogło :)

A z tym hidden line removal to sam nie rozumie jak mogłem minąć tą opcje, gdy przeglądałem je po kolei... starzeje się chyba

 

Dzięki serdeczne za pomoc :)

 

...:::EDIT:::...

Muszę przyznać, że z każdą godziną z XSI, coraz bardziej zaskakuje mnie ten program - ma fajny przemyślany interface, z jednaj strony na tyle klasyczny, że się w nim nie gubie (w mayi się nie potrafiłem połapać na początku i dałem spokój), z drugiej tak ułożony, że pracuje się szybciej niż w maxie. Oprócz tego mnóstwo takich drobnych udogodnień jak choćby raycast select albo memo.

Jeszcze gdyby tylko dało się inferface przyciemnić trochę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muminek - link, który podałeś nie działa (404), ale jeśli to jest ten sam tutek co na ftp kom-net'u, to tam nie ma nic o przyciemnianiu (chyba, że powyżej 1.40min - plik jest tam uszkodzony, przy 1.40min się wyłącza, a w wmp pokazuje, że powinien mieć 2.33min).

 

Jeśli masz ten plik na dysku mógłbyś sprawdzić ile zajmuje, ten z kom-net'u ma 400k, jeśli jest więcej, to wrzuć na jakiegoś rapid'a albo coś w tym stylu.

Będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności