Skocz do zawartości

[hard + soft] - RAID, szybka pomoc.


makler

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę i pytanie zarazem. W komputerze jest RAID (mirror) i teraz chciałbym wyjąć te dwa dyski i włożyć na chwile inny dysk z systemem, a potem znowu wpakować do kompa stare dwa z RAID'em. Teraz pojawia sie pytanie:

 

Czy wszystko pozostanie w porządku ?

 

A dokładniej tłumacząc...

 

Mam komputer, a w nim dwa dyski 250GB z RAID'em (mirror). Teraz, chcę wyjąć te dwa dyski odłożyć, a w tym czasie wpiąć jeden zwykły dysk 160GB na którym mam systemik albo go jeszcze raz instalne jeżeli taka będzie potrzeba. Po upływie np: tygodnia mam zamiar znowu powrócić do poprzednich dwóch dysków, ale czy RAID pozostanie nie naruszony i czy przy tym wszystkim nie będzie żadnych komplikacji ?

 

pzdr all :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Odlaczasz dyski, odkladasz, musisz miec jakies narzedzie konfiguracyjne do RAID'a (w plytach z chpisetem nvidi - media shield, nie wiem jak u innych), wylaczasz RAID'a i podlaczasz co tam chcesz. Nic nie powinno sie stac. Wazne zebys pozniej wszystko ustawil tak jak na poczatku jak bedziesz podlaczal dyski ktore dzialaly w RAID'zie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle zaczalem. Moze sprawdz najpierw czy masz w biosie taka opcje jak RAID - enalbed/disabled. U mnie to dziala w ten sposob ze jak jest disabled to komputer traktuje dyski podlaczone do plyty jako kazdy oddzielny, a jak jest enabled to po bootowaniu wlacza sie medi shield i widzi je jako stipe'a. Czyli moge to wlaczac i wylaczac a parametry zapisane w mediashield takie jak wielkosc paczki i dyski twarzace macierz pozostaja bez zmian.

 

Wychodzi na to ze tak naprawde nie narusza sie ustawien RAID'a

 

Jaka masz plyte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien ze u mnie tak jest. Ja mam P5N32 SLI SE Deluxe, wiec nf4 u ciebie juz chyba 6, ale wciaz nvidia, wiec mediashield jest.

 

U mnie bylo tak ze bawilem sie biosem i wyskoczyl checksum error. Przywrocilem domyslne ustawienia biosa i wpadlem w panike bo mi windows nie startowal. Okazalo sie ze domyslnie RAID byl wylaczony. Po przestawieniu na enabled wszystko bylo ok. Czyli mozna to sobie przestawiac i w zaden sposob nie narusza to konfiguracji mediashield.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności