Skocz do zawartości

Gryzoń(myszka) dla Grafika 3d


floo

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem wątek ponieważ mam zamiar zmienić wysłużonego A4tech na coś o wiele lepsiejszego...

 

Obecnie moja myszka ma tylko rolkę, więc zastanawiam się czy dodatkowe przyciski pomagają czy raczej przeszkadzają???

 

więc czekam na propozycje jakiego gryzonia warto kupić, aby się sprawdził???

 

co do ceny to od 200 do400zł

 

czy warto przepłacać, czy lepiej nie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

200-400zl, wolalbym kupic sobie za to np pamiec ram albo dozbierac na cos wazniejszego niz mysz do komputera.

 

jest w tym trochę racji, bo ramu grafikowi nigdy za wiele, jednak przy zwykłej myszce są problemy z precyzją...

 

można by dokupić ślizgacze i to by nie męczyło tak ręki przy 10h pracy, jakie są wasze doświadczenia???

 

warto tyle płacić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zmieniłem na coś takiego:

Bardzo fajna sprawa.

 

http://www.allegro.pl/item210489711_logitech_mx_revolution_no1_na_swiecie_gratis_.html

 

Przedtem miałem a4tech x-7

Po 6 miesiącach intensywnej pracy rolka się rozleciała. Gdyby nie to to myszka spoko.

 

floo-> Nie ma wrsji z kabelkiem. Mi akumuator trzyma przy intensywnej pracy 3 dni. Ale praca bez kabelka dużo wygodniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zmieniłem na coś takiego:

Bardzo fajna sprawa.

 

http://www.allegro.pl/item210489711_logitech_mx_revolution_no1_na_swiecie_gratis_.html

 

może to głupie pytanie, ale jest odpowiednik z kablem, bo tutaj widze na aku, a nie bardzo taki chce:/ ???

 

cos ostatnio ze sprzetem to nie wyrabiam na czas żeby zakumać co ile warte... ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu koniecznie na kablu? modele w tym przedziale cenowym nie będą miały problemów z zasięgiem.

 

tu nie chodzi o zasięg... jak pomyśle że mam poświęcić choć kilka sekund gryzoniowi za którego zapłaciłem sporo kasy, to mnie trafia nie powiem co. :/

 

dla mnie ma działać w każdym momencie i nie przeszkadza mi kabel, byle miał 2metry i będe szcześliwy. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakupilem logitecha g5 od razu jak wszedl tylko na rynek i nie zamienil bym na nic innego zechyba na jakiegos nowszego logitecha o podobnej budowie. Dodatkowe klawisze bardzo sie przydają przy pracy :).

 

Koniecznie tez kupi podkladke polecam steelpad S&S bez dobrej podkładki nie odczujesz pelnej satysfakcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od kilku lat na tablecie śmigam i jak biorę myszkę do reki to się zastanawiam jak czymś takim można pracować...

dlatego zmień myszkę na tablet polecam...

 

skoro tyle lat doświdczenia, to z jakiego tabletu korzystasz???

 

z jakiego jesteś zadowolony???

 

pytam żeby wątku nowego nie zakładać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już 2 lata na Wacom Intuos3, wczesniej na Wacom Graphire 2, do 2D i 3D nie zastapiony... nawet ten SpaceNavigator co jest w reklamie nad forum to lipa w porównaniu z tabletem... Polecam Intuos3 nawet ten najmniejszy po prostu genialny, zapomnij o koslawej myszce

 

a propos do tabletu dostajesz myszkę bez kabla i baterii, prąd czerpie z tabletu, jest lekka i ma wszystkie przyciski i kółko itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już 2 lata na Wacom Intuos3, wczesniej na Wacom Graphire 2, do 2D i 3D nie zastapiony... nawet ten SpaceNavigator co jest w reklamie nad forum to lipa w porównaniu z tabletem... Polecam Intuos3 nawet ten najmniejszy po prostu genialny, zapomnij o koslawej myszce

 

a propos do tabletu dostajesz myszkę bez kabla i baterii, prąd czerpie z tabletu, jest lekka i ma wszystkie przyciski i kółko itp

 

 

lol!!! ale ziomek pojechałeś po całości...

 

najmniejszy A6 ok. 1000 zł. A5 ok 1.700zł A4 ponad 2200zł. bez myszki

 

Ziomek zabiłeś mnie tą ceną... :(

 

znasz jakiś dobry sklep internetowy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie z tymi kablami :) technologia RF jest juz na tyle szybka ze pracuje sie komfortowo, owszem kabel ma mniejszego laga jednak nie az takiego zeby robic jakies halo z tego, i tak pewnie sporo osob bardziej ulega sugestii ze to nie kabel i z gory zaklada ze jest znacznie gorzej co jest nieco przejaskrawione.

 

Mialem Logitech MX 1000 ktory byl calkiem dobry. Teraz okretem flagowym Logitech'a jest MX Revolution to pewnie jego wezme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol!!! ale ziomek pojechałeś po całości...

 

najmniejszy A6 ok. 1000 zł. A5 ok 1.700zł A4 ponad 2200zł. bez myszki

 

Ziomek zabiłeś mnie tą ceną... :(

 

znasz jakiś dobry sklep internetowy???

 

Jak już weźmiesz do ręki to piórko i zaczniesz pracować, to od tego momentu zapominasz ile to kosztowało.

 

Intuos3 to jeden z powodów dla których warto czasem zaoszczędzić troche kaski.

 

może przez CENEO.PL znajdziesz taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam śmigam na Graphire 4 i też jest ok, rzeczywiście jak już zaczniesz modelować tabletem to się od tego można uzależnić:P (bynajmniej w moim przypadku). Co do sklepu to proponował bym allegro.pl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywalem paru modeli logitech'a microsoftu i TEN jest najlepsza mysza wszech czasow, bije wszystko inne co sie pojawilo na rynku do dzisiaj !!

 

MicrosoftBluetoothMouse.gif

 

jest DUZA i idealnie wyprofilowana, duze przyciski pod kciuk, rolka ma wyrazne aczkolwiek delikatne skoki, cala z gumy.

 

zbieram na 3d connexant :) i bede mogl powiedziec, MAM IDEALNY duet do 3D ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam A4 Techa model RP-680 bezprzewodowa po około roku hardcorowego używania rozleciała się rolka (jeszcze działa ale już nie to samo jak powoli kręce to sie nic nie dzieje) bateryjki trzymają ponad tydzień a chodzi czasami po 16h dziennie więc nic zarzucić im nie można. Dłoń wcale się nie męczy, co do wagi to jeśli chodzi o mnie to jest zaleta myszki na kablu są zbyt lekkie dla mnie (jak się pije tyle kawy to ta waga akurat rekompensuje "drżenie" dłoni). Co do przycisków jest ich w sumie 6 ja korzystam tylko z buttona na scrolu + "wstecz" bardzo przydatne w przeglądaniu internetu... przez tego scrola musze kupić nową bo to naprawde wkurza, pójdę do sklepu i wybiorę to co dobrze w łapie będzie siedzieć nie musi mieć wielu guzików (byle jeden pod kciukiem) i na scrolu.... a i jeszcze zgodzę sie z Klickiem że myszka musi być jak Merol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a już absolutnie nie rozumiem ludzi kupujących myszkę bezprzewodową obciażoną bateriami, czy was od tego ręka nie boli?

 

Ja mam bez kabla Logitecha G7 i jakos mi tam zadna bateria nie przeszkadza (a jest w postaci cos na wzor tej z komorki tylko zminiaturyzowana) to ja nierozumiem twoich problemow :).Pozatym niewiem czy slyszales ale myszki sie tez dociaza zeby lepiej pracowaly . Rownie dobrze moglbym napisac jak mozesz byc ograniczony jakims przewodem ? Myszy bez kabla uzytkuje od momentu kiedy sie pojawily na rynku. Rok temu przesiadlem sie z A4techa bez kabla na Logitecha G7 i mysz spisuje sie genialnie.Jedyny mankament a moze to plus ze dziecko mi czasem potrafi ja z biurka zakitrac, choc niewiem co byloby z kompa jakby ta myszke z kablem pociagnela :).Pozatym jestem leworeczny moja kobieta praworeczna jak mialem mysz z przewodem ciagle byla szarpanina z lewej na prawa i poplatane kable a tak spokoj juz mam na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wielu lat pracuje na Logitechu 3 przyciskowym bez rolki:). Jak dla mnie i kilku moich znajomkow myszka nie do zdarcia. Co prawda dawno juz jej nie produkuja, ale zaopatrzylem sie swego czasu w kilka takich na zapas:D Moze to zboczenie, mzoe przyzwyczajenie, a moze cos w tym jest. Pracuje mi sie na niej rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revolution MX - kupiłem i żałuję, chciałem zmienić starego dobrego MX1000 na coś nowszego ale tym razem się zawiodłem na logitechu. Revolution teraz stoi w kącie i się kurzy, czeka na lepsze czasy. Do "zwykłego" korzystania z kompa jest ok ale przy programach do 3d wychodzi szydło z worka :). Podstawowy problem to niemożność skonfigurowania środkowego przycisku myszy - niby jest na rolce ale źle się pracuje w tym akurat wypadku na rolce jako środkowym przycisku. Po naciśnięciu zamiast kliku jest "chrup" do czego można się przyzwyczaić ale rolka ma duży skok tzn. trzeba silnie nacisnąć i wchodzi dość głęboko, czemu towarzyszy owe chrupnięcie i czasem jako bonus lekki zoom spowodowany ześlizgnięciem się palca i obrotem rolki. Można wyłączyć zooma na rolce ale wtedy traci się owe "rewolucyjne" koło zamachowe :) Czemu Logitech nie dał możliwości skonfigurowania środkowego przycisku na tym małym przełączniku nad rolką - słodka tajemnica producenta.

Na całe szczęście można ręcznie wyedytować pliki konfiguracyjne tak żeby spod Setpointa dało się wybrać środkowy przycisk na przełączniku. Jak ktoś ma ten sam problem z Revolution to daję ztweekowane default.xml. Trzeba je nadpisać na istniejące do katalogu z Setpointem. Ja wróciłem do MX1000 a revolutiona zostawiłem na lepsze czasy/drugiego kompa, bo do laptoka jest troche za duża.

http://rapidshare.com/files/43570004/default.xml.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem MX 1000 i wczoraj kupilem MX Revolution i jestem zadowolony w 100% pod kazdym wzgledem :) jakosc wykonania, uzyte materialy robia wrazenie, widac ze ma sie doczynienia z sprzetem wyzszej klasy a takie bardzo lubie :)

 

Zainstalowalem Setpoint 4.0 i nakladke Uber i MMB mam nad rolka i juz sie przyzwyczailem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra! czas na zakupy! decyzja podjęta...

 

co powiecie na taki zestaw:

 

Logitech MX Revolution

http://allegro.pl/item217339476_logitech_mx_revolution_mysz_idealna_nowosc_07.html

 

i do tego tablecik:

Tablet Graphire4 Classic XL A5

http://wacom.tami.pl/index.php?id=2&idp=1443&np=Wacom_Graphire_4_Classic_XL_!!!_Transport_Kurierem_przy_przelewie_Gratis_!!!

 

czekam na wasze opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pisze jeszcze raz bo to już nie prośba a akt desperacji...

 

HELP ME LUDZIE!!!

 

zamiłowanie do filozofii spowodowało ze nie mogę się zdecydować...

wersja1:

czy Logitech MX Revolution za 290zł

http://www.apollo.pl/store/show_detail/b64:TE9HSVRFQ0ggTVggUmV2b2x1dGlvbg==/27549

 

wersja2:

czy Logitech VX Revolution za 175zł

http://www.apollo.pl/store/show_detail/b64:TE9HSVRFQ0ggVlggUmV2b2x1dGlvbg==/28247

 

plus do tego podkładka dla wersji 2:

SteelPad:

http://www.4max.pl/default.asp?g=108&gg=107&produkt=1041

 

lub

 

http://www.4max.pl/default.asp?g=108&gg=107&produkt=2095

 

czy warto przepłacać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyyyy a po co Ci podkładka pod VX przecież to laserówka jest i nie potrzebuje żadnych podkładek. wiem bo mam taką ;] jest niby mała, ale świetnie lezy w dłoni, bardzo wygodna i wogóle :P większy brat też jest wygodny, ale jakoś jak dla mnei za duży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheheh no że biurko sie brudzi to racja :P ale podkładki mi jakoś na nerwy zawsze działały więc już wole cierpieć i raz na kilka dni przetrzeć biurko :P

 

no dobra żeby nie było że ta myszka to ideał. dość ciężko chodzi MMB czyli rolko-przycisk, po prostu zastosowali jakąś hiper super nowoczesną technologię do przewijania, imo bardzo fajna sprawa bo można bardzo szybko przewijać dokumenty, ale do środkowego przycisku w tej myszce trzeba się jednak przyzwyczaić, imo da się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no spoczko biorę VX i nie będę przepłacał...

 

zastanawiałem się nad podkładką a to dlatego że mam chropowaty blat biura i nie wiem co na to laser, teraz mam taką zwykłą mała szmacianke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos sporo pracuje polecam podkladke, jesli nie chcecie aby wasze drewniane biurko skonczylo jak moje stracilo najpierw lakier a pozniej drewno :) np. Steel Pad QcK mini ktory jest tani jak barszcz bagatela 25 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności