Skocz do zawartości

Problem z obsługą RAM'u


Miłosz3ds

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mam kłopot. Niedawno kupiłem sobie 512 mb ram'u (Good Ram) i chciałem je podpiąć pod płytę główną(GA-K8NF-9) Z prockiem AMD Athlon 64 3200+. Miałem na płycie głównej zamontowane ramy Twin Mos 2x 512 DDR.

Gdy podczepiłem tą nową pamięć do 3 slotu, po włączeniu kompa nie właczył mi się monitor(karta graf. GeForce PX6600 GT TDH). Odpada to, że pamięć jest zepsuta, bo sprawdzałem na kompie kumpla i działała. Co może być nie tak? Myślicie, że kupno drugiej takiej samej pamięci załatwi sprawę? Wolał bym nie wydawać znowu kasy, ale jak nie będzie innego wyjścia...

Acha, zapomniałem, jak montowałem ten RAM to zauważyłem, że dwa sloty miały kolor pomarańczowy, dwa pozostałe niebieski. Może to coś pomoże:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie laczy sie raczej dwch roznych rodzai pamieci. sprawdzales timingi cl itp czy sa zgodne? wyjmij stary ram wloz tylko nowy i sprawdź czy sie odpali. ram w takiej konfiguracji moze zadzialac ale nie musi. kumpel mial dwie kosci kiongstonow nie doaptrzyl ze jedne to cl2 a druga cl3 i mial problemy i nie wiedzial co sie dzieje.

 

 

trzebabylo dokupic te 3 kosc identyczna jak te 2 stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze w tym nic dziwnego, banki sa innych kolorow dlatego ze nie byl to kaprys projektanta, tylko jest to oznaczenie dla pamieci typu Dual a wyglada na to ze ty takowych nie posiadasz wiec mozliwe ze chodzic nie bedzie w bankach o takim samym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w instrukcji jest tak napisane, że nic z tego nie rozumiem, nie chodzi o język(Angielski) lecz o to, że mało się na tym znam:P Nie ma nic o tym, że można to wyłączyć. jest tylko jak to wszystko zamontować, i że nie obsługuje 3 kości ramu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwukanałowa obsługa pamięci to opcja. Zwykle nie powinna w żaden sposób utrudniać działania pamięci jednokanałowych. W instrukcji powinieneś mieć przynajmniej napisane do których slotów najpierw wkładać pamięci. Zwykle jest to: pierwszy slot jednego koloru, pierwszy slot drugiego koloru, drugie sloty s kolorów. Jeśli mimo wszystko płyta nie obsługuje ci pamięci o odpowiednim taktowaniu to możliwe, że jest wadliwa. Sam też mam podobną płytę (tylko RH) i średnio z niej zadowolony jestem, a raczej byłem, gdy jeszcze używałem kompa, w którym jest zainstalowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji powinieneś mieć przynajmniej napisane do których slotów najpierw wkładać pamięci. Zwykle jest to: pierwszy slot jednego koloru, pierwszy slot drugiego koloru, drugie sloty s kolorów.

Z tego "najpierw" zrozumiałem, żebym po każdym dodaniu jednej kości RAM'u uruchomił kompa. Czy tak? Bo w ten sposób jeszcze nie próbowałem... zapalił się we mnie promyczek nadziei...;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw włóż nową kość i sprawdź czy działa (sam jedna), dual sam się powinien wyłączyć już raczej winne są clk więc ustaw ręcznie większe czasy bo jak są różne to automatyczne ustawienie płyty może wariować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o to chodziło. poszukaj w instrukcji takiej konfiguracji 3 kosci dla której nie bedzie trybu DCH. w zasadzie jak masz trzy to na pewno go nie bedzie. ale musisz dobrac wlasnie jak wpiac poszczegolne trzy kosci w te 4 banki by dzialalo. jesli ci sie chce to wklep tą tabelke z informacjami to pomożemy. przynajmniej spróbuemy :)

 

 

EDIT:

bacry sama kosc mu dziala, sprawdzał gdy mu to zasugerowalem. niech poda wlasnie dane poszczegolnych kosci i jak mowisz ewentualnie ustawi recznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o ilość kości tylko o ich pojemność, jeśli masz 3 kości po 512 MB to Dual Chanel się nie załączy, musi być 2 x 512 MB i 1 x 1GB wtedy jest DualChanel (i na takiej zasadzie należy to rozumieć) dwa sloty są jak jeden więc jęsli nie ma równych pojemności jest Single Chanel, czyli w jego przypadku powinno działać w trybie Single chyba że dokupi jeszcze jedną kość 512 MB wtedy będzie Dual.

Podaj zegary tych modułów i CL, tylko tu należy szukać przyczyny oprócz tego że GOOD RAM to sorry ale SHIT RAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie czyli powinno działać na Singlu gdyby dokupił jedną kość 1GB miałby Dual, teraz musi dokupić jeszcze jadną kość 512MB żeby razem było 2GB wtedy będzie Dual

ale nie wiemy jakie mają zegary i czasy dostepu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi sprawdzić który moduł ma najniższe parametry i w BIOSie ręcznie to ustawić (dopasowując zawsze do najsłabszego modułu) jeśli to nie pomoże to pozostaje ostatnia możliwość płyta nie obsługuje modułów dwu i jednostronnych jednoczesnie wtedy to już wymiana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj panowie, panowie... kombinujecie jak koń pod górę :]

Nie ma bata żebyś odpalił 3 moduły.

The GA-K8NF-9 doesn't support 3 memory modules. If 3 memory modules are installed, the system will not boot.
I o ile wiem to dotyczy to nie tylko twojej płyty ale właściwie wszystkich na s939 i AM2.

Niestety będziesz musiał dokupić jeszcze jedną kostkę. A najlepiej wymień w sklepie tą nową kość na 2x1GB i sprzedaj TwinMosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności