Skocz do zawartości

tablet pc / zmiana CPU - czyli 2 dylematy


Nawighator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Mam do was dwa pytania... Mianowicie:

 

1. Tablet PC, czyli laptop z dotykowym ekranem.

Interesuje mnie kupno takiego sprzętu, jednak ze względu na koszta takiego produktu za choinkę nie mogę się na żaden zdecydować. Precyzując moje potrzeby:

- ekran - czym większy, tym lepszy,

- procesor - tylko i wyłącznie C2D

- k.graficzna - najlepiej jakiś GF, Quadro lub Ati FireGL (chyba, że obecne zintegrowane Intele są dobre, co prawda ja jestem innego zdania, ale być może Ci z Was, którzy zaopatrzyli się w ostatnim czasie w sprzęt z takową kartą podzielą się swoimi obserwacjami, które to zmienią mój pogląd na ich temat ;).

- pamięć minimum DDR2 1Gb,

- minimum 2x USB (ale to to chyba każdy produkt ma),

- portów COM, LPT nie musi być - nie wykorzystuję ich w stacjonarnym komputerze, więc i tutaj byłyby one "eksponatem",

 

W kwestii producenta nie mam wymagań (ale bubla też bym nie chciał kupić :) ).

 

Pozostałe parametry są mało istotne.

 

 

Komputer ten służyć by miał do pracy w programach typu Corel Painter, Photoshop, Dreamweaver, Zbrush, ew. 3dsmax (mało wymagające obiekty), oraz od czasu do czasu aby odpalić jakąś grę (i nie chodzi mi tu o to, by grać na max detalach - mogą być min/med na mniejszej rozdzielczości, niż dedykowana dla ekranu, byleby utrzymać te min 25-30 fpsów).

 

 

2. Wymiana procesora w komputerze stacjonarnym.

Obecnie posiadam P4 640 i zastanawiam się nad przesiadką na jakiegoś C2D od E64xx wzwyż. I tu pojawia się pytanie - czy na moim sprzęcie (Asus P5ND2-SLI, Kingston 2x1Gb DDR2 533Mhz CL5, GF 7950GT), widoczny będzie znaczny wzrost wydajności - zarówno w programach graficznych (2D/3D) jak i grach - zdecydowanie bardziej zależy mi na wzroście wydajności w programach...

 

Ps. Planuję dokupić również pamięć operacyjną - 2x1Gb lub 2x2Gb - również Kingston'y o tych samych parametrach kości, które posiadam)

 

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w tych tematach,

Pozdrawiam,

Nawighator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Hej!

 

Nie chce Ciebie martwic, ale ja nie widzialem Tablet PC z karta nVidii ani Ati mowie o modelach pro. W wiekszosci tych Tablet PC zainstalowana jest zintegrowana karta Intela, ktora jak dla mnie jest srednia.

 

Na Twoim miejscu pomyslalbym o laptopie z dobra karta FireGL lub nVidii i kupil sobie tablet osobno - jakiegos fajnego Wacoma np Intuosa 3.

 

Co do drugiego punktu sie nie wypowiem, bo chwilowo stacjonarki nie sa moja mocna strona.

 

Pozdrawiam

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, jednakże nie zgodzę się z Tobą w kwestii trudności znalezienia takowego sprzętu - dla przykładu Toshiba M7-132 posiada NVS 110M :).

 

Dodam, że zależy mi na maksymalnej mobilności i komforcie pracy - wyobraź sobie pracę na tablecie podłączonym do laptopa w miejscu, w którym rolę biurka pełnią kolana... Poza tym, w moim przypadku zdecydowanie lepiej się mnie pracuje na tablecie z bezpośrednim wyświetlaniem obszaru roboczego - dzięki temu mam większą kontrolę nad projektem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie pytania nr. 1: może takie coś: http://www.komputronik.pl/Notebooki/Toshiba/Portege/Toshiba_Portege_M400_139_TabletPC/pelny,id,33707/

Do grafiki 2D grafa wystarczy spokojnie. Do 3D to naprawde nieskomplikowane projekty. do 2d jak wiadomo liczy sie mocny procek i duzo ramu. Ten notek ma mocny procek wiec tylko ramu dolozyc ;) wyswietlacz ma dobrą rozdziałkę więc wszystko będzie wyraźne ale zarazem mniejsze. W sprzetach tego typu (tablet pc) raczej nie montuje się dużych wyswietlaczy... raczej 12,1". nawet nie wiem czy znajdziesz gdzies z 14"... pamietam że kiedyś HP miało fajny tablet pc, ale nazwy nie pamiętam i nie mam jak znaleźc ;/

 

co do 2 pytania: z tego co widzę tutaj http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=4158&katid=60&grupa=9 to niestety nie ma core 2 duo na liscie obslugiwanych :/ ale pogoogluj troche i zobacz czy ten chipset nie obsłuzy core 2 duo :) Czy przyrost wydajności bylby duzy? no coz... co 2 rdzenie to nie jeden ;) wygodniej będzie się pracowało na pewno z paroma aplikacjami naraz. aczkolwiek niektóre aplikacje nie obsługują dwóch rdzeni, ale te które napisałeś działalyby elegancko. mam nadzieje że mój post ma sens i coś z niego zrozumiesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności