Skocz do zawartości

blender 3D


Mistic Gohan

Rekomendowane odpowiedzi

jest tu na forum jakis dział poświecony temu programowi? a moze ktos z was w nim dziala?? potrzebuje sie go szybko nauczyc (do pracy na uczelni), ktos ma jakies wskazówki itp. wszelka pomoc mi sie przyda..

 

na poczatek mam pytanie czy do niego mozna importowac w ogole jakies pliki o innych formatach niz ten blenderowy?

np. pliki PDB zawierajace wspolrzedne czasteczek (chem.), pasuje mi to jakos jeszcze polączyć ze skryptami w Pythonie (ktorego tez wlasnie opanowywuję;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak widać - mało osób cokolwiek robi w tym proramie... - wszystcy są tak bogaci, że stać ich na legalne kopie różnorakiej komerchy.... jak chcesz sie blendera nauczyć to wklep adres www.blender.pl - mnóstwo tutoriali, forum blenderowe i linki do paru innyych stron, w tym oficjalnej, z której można sprowadzić anglojęzyczny manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie to powinienes zajrzec na glowna stronke blendera www.blender.org , co prawda jest po angielsku, ale jak sie postarasz to znajdziesz co chcesz. A jak nie no to Blenderownia - www.blender.pl , popytaj tam na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blender \"łyka\" *.dxf- to wiem napewno,chyba jeszcze *.3ds - ale tego to juz pewnie nie jestem, laduje sie te pliki tak samo jak blenderowe tylko zamiast wybrac plik *.blend wybierasz dxf. Blender posiada wlasny system czasteczkowy, niestety nie mam pojecia jak bardzo zaawansowany ale wlasnie ogladajac forum na www.blender.org (dzial Testing Builds) zauwazylem jakis watek o czasteczkach http://www.blender.org/modules.php?op=modload&name=phpBB2&file=viewtopic&t=3153 . Jesli potrzebujesz darmowego programu to polecam Wings3d darmowy modeler Subdivision Surfaces - exportuje dxf, dlatego dobrze wspolpracuje z Blenderem http://www.wings3d.com/ .Acha wskocz tu http://www.coala.uniovi.es/~jandro/noname/ . Swietny darmowy renderer Yafray - zobacz co potrafi ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blender nie lyka .3ds ani zadnych .max. Importuje i exportuje m.in. vrml i dxf, a takze .radio, .off, videoscape, .ac, istnieja programy konwertujace z blendera i do niego, musisz poszukac po internecie. O formacie PDB nic mi nie wiadomo, ale watpie, aby Blender mogl takie importowac, bo ma wlasny, prosty particle system, tak jak to mowil rumun. A co do Pythona to Blender jest scisle z nim zwiazany i istnieje wiele pythonowych skryptow pod blendera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja zaczalem sie ostatnio bawic ale jescze nie znam pragramu na tyle zeby komus cos radzic :)

 

ale nie o to mi chodzi, strona www.blender.pl umarla i to doslownie :) moze ktos ma kontakt do autorow strony? jesli tak to moze zgodzili by sie na prznie sienie tutkow i forum albo jego czesci na serwery max3d.pl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, to czekamy na odrodzenie

 

dzieki za wypowiedzi! dawno tu nie zagladalem bo przez jakis czas po zamieszczeniu tego watku nie widzialem odzewu

 

co do importu i exportu do blendera to generalnie odbywa sie to za pomoca skryptow w pythonie, wlasciwie sam blender przyjmuje tylko pliki .blend, przynajmniej tak jest pod linuxem a ja na nim tylko pod linuchem pracuje

 

co do formatu PDB to nie chodzi mi bynajmniej o systemy czasteczkowe tylko o czasteczki w sensie chemiczno-fizycznym, format pdb to zapis wspolrzednych atomow w czasteczkach, ale to raczej i tak nie przejdzie

 

PS. mysle ze niedlugo warto juz bedzie sie przerzucic z nielegalnego 3Dsmaxa na darmowego blendera, wprawdzie temu drugiemu jeszcze wiele brakuje ale jak widze pojawia sie sporo skryptow rozszerzajacych jego mozliwosi, zamierzam niedlugo wyprobowac jakies Raytracery zamiast blenderowego scanline\'a, mam Yaf\'a i Povray\'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam w blenderku juz troszke robie i szczerze mowiac uwazam, iz jest bardziej ekonomiczny niz np. max na ktorym pracowalem wczesniej. Zaawansowane opcje komercyjnych programow i tak wymagaja poteznej ilosci mocy obliczeniowej na ktora nie kazdy moze sobie pozwolic. Blender natomiast zapewnia nam szereg przydatnych opcji ktore na pewno wykozystamy i nie bedziemy sobie zawalac dysku zbednymi bibliotekami. Jednask modelowac polecam w Wnigs 3D bo blender przy modelingu slabiutko. mozna go zasac z: www.wings3d.com Have Fun;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności