Skocz do zawartości

Router - problem


MaGuu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Od razu napisze ze w tej dziedzinie jestem całkowitym noooobem i pewnie nawet nie zrozumiem Waszych odpowiedzi :P

 

Problem jest taki: Mam router do którego podłączony jest kabelek główny internetu. Od routera wychodzi kabelek do mojego kompa i kompa brata. I teraz pytanie...dlaczego nie mogę korzystać z dobrodziejstw sieci lokalnej (czyli komputerów sąsiadów)...jedyne "udostępnione pliki" jakie widzę to pliki z komputera brata :/

 

Kolejny minus, to to ze zawsze (nawet jak brat ma wyłączony komputer) transfer mam dzielony na dwa. Powinienem mieć ~512 a mam ~256

 

Ta się te dwa problemy jakoś naprawić?

 

Router D-Link Dl-604

Win XP z SP2

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Acha nie szukałem w innych tematach ani na innych forach bo nawet nie wiem czego szukać :/

 

Peace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam router do którego podłączony jest kabelek główny internetu

 

Cos musi ciagnac ten internet :) Router sprzetpwy ma w sobie modem ADSL/DSL + switch + czasem access point wireless. Kabla od lini telefonicznej/kablowki nie podepniesz do switcha. No chyba ze zrobic to na ososbnym modemie + serwer na linuxie i wtedy + switch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sorry nie zauważyłem wypowiedzi...

 

Więc to jest tak: Leci sobie kabelek do mojego bloku do Switcha...ze switcha leci spośród osiemnastu jeden kabelek do mojego mieszkania...ten kabelek wpada do mojego routera....z którego to dwa kabelki lecą - jeden do mnie drugi do mojego brata...

 

No i teraz pytanie: dlaczego w otoczeniu sieciowym widze komputer tylko mojego brata? :( Sąsiadów nie widzę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie, router jest tu raczej zbedny. W tej konfiguracji dziala jako switch. Tez mam tak teraz, kabel sieciowy idzie od serwera na moj router, a on dzieli sygnal dalej jako switch i acces point wi-fi.

 

Tez czesto tak mam ze nie widze ludzi ode mnie z sieci w otoczeniu, wtedy czasem pomaga wyszukaj >> komputer/osobe czy cos takiego i o ile znasz nazwe czyjegos kompa to mozesz na nie go wejsc i na to co udostepnia. Nic mi innego nie przychodzi do glowy :/

 

Sprobuj pobawic sie jakims skanerem, languard czy cos w tym stylu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesteś w jakiejś troszku większej sieci. To spytaj się admina, czy nie poblokował komunikacji między użytkownikami. Mój admin tak zrobił, bo ludzie przesyłali sobie filmy i inne ciężkie pliki przez sieć (nawet jeżeli byli sąsiadami przez ścianę), co tworzyło strasznie duży ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmijmy sie na poczatku siecia. To ze nie widzisz innych ludzi ze swojego bloku moze byc spowodowane roznymi blednymi konfiguracjami. Najpierw router.. moze miec wlaczonego firewalla i blokowac ci tak zwane okienko na swiat, jest pare rozwiazan jak sie tego pozbyc ale najlatwiejszym rozwiazaniem jest aby sprawdzic poprostu podpiecie glownego kabelka sieciowego do jednego z kompa czyli odlaczyc routerka.. oczywiscie ustawienia sieci wg. zalecen providera.. ale pewnie wszystko dziala na auto. Jezeli wtedy zobaczysz inne komputery w twojej sieci to oznacza, ze trzebna odpowiednio skonfigurowac routerka (o tym moZe zaraz) Jezeli pominiecie routerka w polaczeniu nie dalo efektu to moze zainstaluj protocol IPX/SPX LAN proporties -> instal -> protocol -> IPX/spx NEtbios cos tam ... daj znowu otoczenie sieciowe przejdz do podgladu grup wszystkich roboczych .. tam gdzies po lewej stronie jest taka opcja .. jezeli dalej nie widzisz sieci.. to hmm zawolaj specjaliste juz lepiej ;)

 

Jezeli pomoglo odpiecie routerka to aby go skonfigurowac to trza wejsc do Iexplolera a nie innej przegladarki i wpisac bramke do ktorej jest podpiety twoj routerek .. czyli zamiast adresu www .. wpisujesz adres swojego routerka domyslnie powinno to byc 10.0.0.1 chyba w instrukcji powinienes miec krok po kroczku rozpisane dokladnie jak sie dostac do konfiguracji, tam tez powinienes miec dokladny opis ustawien zapory jak i innych rzeczy, np podzialu sygnalu.. ale watpie aby to bylo przyczyna. Mi sie wydaje, ze jak masz podlaczone kompy do sieci lokalnej to serwer tak dzieli sygnal na komputery zeby dla danego lokalu byla dana predkosc ale dzieli sygnal po rowno na dana liczbe komputerow... czyli provider posiada twoj unikalny macadress (taki nr niezmienny identyfikujacy twojego kompa) i jest skonfigurowany tak, ze dla twojego wysyla tylko 250... no ale nie wiem wsumie.. wogole co ja tam wiem, takie konfiguracje nie sa prosta sprawa. Duzo "informatykow" ma z tym problemy.. lepiej zadzwon po jakiegos super masterowego kumpla niech ci to zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności