Skocz do zawartości

V-ray nie działa (could not obtain license)


jaccunio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako ze w zwiazku z powrotem do hobby jakim jest cg postanowilem byc troszke bardziej legalny chce uzywac wersji demo v-raya. sciagnalem najnowsza ze strony chaosgroup ale problem jest taki ze w informacjach pod f10 vray informuje ze could not obtain a license. nie ma tego opisanego w readme wiec zwracam sie do was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Może ktoś to koledze wytłumaczyć konkretnie? Jestem chwilowo na 256MB RAM'u i max'a nawet nie myślę teraz włączać;D

 

Heh, spróbujemy 'po ciemku'. Uruchamiasz plik VRLServer i odpalasz max'a. Kiedy wybierzesz sobie VRay'a na silnik renderujący (Assign Renderer) to powinieneś mieć w zakładce ustawień VRay'a sekcję Authorization(?) Tam jest miejsce na wpisanie nazwy swojego komputera. (sprawdzisz we właściwościach klikając prawym na 'mój komputer'). Wpisujesz nazwę, klikasz Save obok pola gdzie tą nazwę wpisałeś, wyłączasz max'a, klikasz dwa razy na ikonkę VRLServer w systray'u Windows'a (obok godziny) i wybierasz Terminate.

Teraz już tylko uruchamiasz ponownie VRLServer i włączasz max'a. Powinno działać.

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartuc

Witam.

 

Mam podobny problem, tyle tylko, że posiadam wersję DEMO. Chciałbym zrenderować scenę, ale nie mogę, gdyż nie posiadam licencji > nie mogę jej uzyskać, bo po instalacji nie pojawiło mi się nigdzie takie cudo jak VRLServer.exe ... Czy ktoś wie jak mi pomóc? Może w wersji demo jest jakoś inaczej z tą licencją? a może nie można renderować w wersji demo? (to byłoby bez sensu :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalujesz vreya, do portu usb wsadzasz donga dołączonego do przesyłki, po zakończeniu instalacji odpalasz Launch V-rey licenes Server w tym momencie licencja automatycznie zostaje czytana z donga ( bynajmniej u mnie) i to tyle. Odpalasz max i działasz. Co do wersji demo to ograniczenie w postaci znaku wodnego i wielkości rederu chyba…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, demo Vraya nie jest wieczne. Działa tylko przez określony czas, po którym wyrzuca właśnie taki komunikat jaki otrzymaliście. W pełni działać będzie tylko wersja "free", czyli okrojony z materiałów 1.09.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności