Skocz do zawartości

minibitwa 17 : Bron masowego zniszczenia


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W tym tygodniu robimy bron maswego zniszczenia :) pozostawiam wszystko waszej wyobrazni!

 

 

Limity :

1k trisow i textura 512x512 - BEZ normali, mozna dac opaciti, jak cos wam poze spec to tez mozna go dorzucic.

Timelimit :

 

Do nastepnej niedzieli (czyli sobota do 24, w niedziele glosowanie)

 

Nagrody :

 

Dolączenie do wątku prac zwycięskich!

 

REGULAMIN (PRZECZYTAJ):

- gdy skończymy nasza BITWE, dodajemy miniaturkę z napisem koniec, w pierwszym poście. Bez miniaturki uznaje ze praca w wątku jest nieskończona.

 

np. tak jak tutaj:

spiderman1.jpg

 

- Końcową pracę, jeżeli chcecie żeby model był pokazany z więcej niż jednego ujęcia dodajcie obraz o szerokości 800x i wysokość dowolna, czyli możecie upchać ile chcecie np. 800x4000 i ja to wrzucam w sondę.

Na obrazku musi sie znaleźć :

- biuti rendery/ screeny z viuportu ze wszystkim

- smooth shaded model

- siatka

- flat textury

 

Tak jak tutaj (kliknij w miniaturkę żeby powiększyć obraz):

spiderman1.jpg

 

Starajcie sie tak przygotowywać swoje prace, inaczej wrzucam jakikolwiek screen z brzegu :P

POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Bad Moon

512 rozumiem, 1k trisów rozumiem, ale dlaczego sam diffuze. Dlaczego taki oldschool uprawiamy? Rozumiem, sentyment itp. ale coraz częściej obiekty wykorzystują obecnie ponad 3 mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oldchool dory jest. Każdy jest w stanie wyrzeźbić dobry model w zbruschu. Hardcore to zrobić taki sam model nie używając normali :)

 

Oj, nie każdy, nie każdy..

Pozatem nie da się zrobić takiego samego modelu z normalami jak i bez, znaczy nie zawsze...

Ten normal to po coś wymyślili przecież, żeby życie ułatwiać.

Sam jestem zwolennikiem sculptu, ale model bez normali to chyba raczej dobry trening niż zły?

 

To może żeby wszyscy byli szcześliwi następna bitwa z obowiązkowymi 4-5 mapami?:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i z limitem 20k. Dodatkowo każdy 360 w .mov, .avi i .mpeg, żeby nikogo nie dyskryminować. Nie przesadzajcie, były bitwy z limitem 6k, przejrzyjcie sobie kilka stron wstecz i zobaczcie, jak to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za dyktaturą.

Wcześniej była kupa. Teraz się dzieje przynajmniej.

Mapy mapami, ale limitu może lepiej nie zwiększać bo się wszystkim poodechciewa w połowie modelowania, zresztą sami wiecie jak to jest...

a to to, a to tamto, a obowiązki, a zapomniałem, a musiałem co innego modelować... i pobitwowane..

 

I nie róbcie żadnej sondy, błagam, Klicek nie zgadzaj się na nic i nie słuchaj nikogo!:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

limity niech zostaną - ale ograniczenie tylko do diffusa srednio mi sie podoba

 

sprawa 2 - znów temat za bardzo dowolny, bedziemy miec wszystko poczawszy od ludzi przez samochody po probówki z wirusem ebola włącznie... nie można bardziej precyzować tematów? raz niech wszyscy robią smaochodziki raz główki raz cośtam, a jak chcemy pełną dowolnośc to trza znieść limity trisow i w ogole...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na moje to wszystko ok. Przynajmniej sie czegoś nauczę bo pierwsze kroki w low poly robie. Nauczę sie może w końcu oszczędnego modelowania bo zawsze przesadzam:) no i nie jestem dobry w tych waszych normalach i innych :)

 

Bump mapę można ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, już wymysliłem i zrobiłem model :D tera mam takie pytanko czy jak daję texy to mogą one mieć material w self-illumination na 100? czyli że w ogóle nie bedzie widać cieni modelu tylko texyura już będzie je miała?

 

edit: i drugie pytanko. Bo podobno można tylko jedna texturkę dać. a bo ja chciałbym zrobić taki samochód co się zamienia w super uzbrojony samochód. no i właśnie po pierwsze, mozna pokazać 2 renderki? ze zwykłym i przemienionym? a drugie to, czy mozna dać 2 texturki, że jedna na model zwykly a druga na ten przemieniony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że reguły w tym temacie są w dosyć płynne i jeśli np przygotujesz dwa modele, to na koniec wrzucasz screena, na którym na pierwszym miejscu jest jeden z nich z wszystkimi regulaminowymi ujęciami typu shaded, siatka itp, a na sam koniec render, na którym wrzucasz oba modele zaprezentowane w ciekawy sposób. Myślę, że nikt za to się nie obrazi. Tyle że ja to nie KLICEK, a to do niego należy ostateczna decyzja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Stachu jak zrobisz 1 model samochodu ktory z tych samych elementow bedzie przemienial sie w robota to jest to jak najbardziej zgodne z regulaminem gdyż robisz 1 model a tylko ustawiasz jego elementy inaczej ! jezeli zmeiscisz sie w limicie to nie licz ze bedize to ladnie wygladac!:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to o to chodzilo, tylko jeszcze co z tymi texami XD??

 

edit: aha i można dać refleksy?

 

edit2: ale nie! chodziło mi że na texach nie bylo widac cieni modelu bo to jest extreme lowpoly i troche obleśnie sie ukladają ;x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

texy jak texy, zrobisz jedna i musi ci wystarczyc!:P

 

Edit: Specular zabroniony, a ty co chciale jeszcze?Dac Raytrace? tego to sie nie da zrobic!:P tzn nie mozna! musisz wszystko namalowac na tex!a jak ma nie byc widac cieni modelu? no bo tego nei lape za bardzo!!przeciez mozesz nie wlaczac cieni w ustawieniach swiatel i nie bedizesz mial!:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeśli chodzi o self illumination - czy ustawiacie to przy prezentacji swoich modeli? Gry tak wyświetlają modele w silniku, ale jak to się ma do rzeczywistości? Można przecież spotkać game artowe modele wyrenderowane z różnymi bajerami, dlatego może by ustalić w regulaminie jakieś podstawowe wytyczne? Jaka waszym zdaniem jest najbardziej optymalna forma przedstawienia modelu? Wievport z shaderem dx9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu, po co się robi te kwadraty na kołach? Czy to po prostu koła są? Bo pod nimi też jakieś coś jest... to nie koła?

 

http://images23.fotosik.pl/24/defc6b14e1cf2afe.png

 

hmm bo na tych "kwadratach" są namalowane koła tylko że opacity a to podspodem to jest extremalnie low poly koło (sam bieżnik)

 

w starych grach tak się robiło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności