Skocz do zawartości

minibitwa 17 : V-2 rocket


Roszondas

Rekomendowane odpowiedzi

Z sentymentu do C&C, V-2 rocket zrobię, z taką fajną głowicą :D i jakimś podwoziem. Początkowo myślałem nad Ion Cannon, ale to kiedy indziej :)

 

Koncept

http://img467.imageshack.us/img467/1641/v2rocketonmeillerwagenbh0.jpg

 

EDIT:

 

v2rocketbitwa01bu3.jpg

 

Model ogólnie skończony. Ale może coś zmienić ?

Takie pytanko: czy jako tło będę mógł dać jakąś bitmape na końcową prezentacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki

 

Tomala- Proszę oto siateczka:

my.php?image=v2rocketbitwa01siatkawa1.jpg

 

Cruzh3r - z kół już nie da rady, ale 17 tri jeszcze mam do dyspozycji :) Tak w C&C było v3 rocket a dokładniej to w Red Alert I :D

 

Już się Kuba uparłem na ten samochód więc muszę go zrobić :)

 

Jeszcze muszę zrobić jakąś mini dźwignie bo podest z rakietą się podnosi.. może uda się jakoś to umieścić ;]

 

EDIT

Poprawiłem kanty wozu

Model jest już właściwie skończony

Tak to wygląda :

v2rocketbitwa03vr7.jpg

v2rocketbitwa02qc1.jpg

 

jeżeli wszytko jest ok ? to zabieram się za texturke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdjąć kilka trisów z kół. Podstawy cylindrów z których zrobione są koła są podzielone na trójkąty tak jak pizza można je podzielić inaczej zaoszczędzając na każdym takim kole(podstawie cylindra) 2 trisy.No chyba że już to zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale jeżeli robiłeś cylindry to ich podstawy mają tak ułożone trisy że na środku podstawy krawędzie zbiegają się w jednym punkcie tworząc ten wertex(chociaż tego nie widać bo zamiast trisów jest tam jedna płaszczyzna ograniczona 10 cioma krawędziami w tym przypadku) na środku.Wystarczy zweldować go z dowolnym sąsiednim wierzchołkiem ( w tym przypadku masz ich dziesięć każdy oddalony o tą samą odległość równą "promieniowi" tego kanciatego "koła" i jesteś dwa trisy do przodu.Jeżeli nie widzisz tych trisów na podstawie to prawdopodobnie masz ustawiony sterownik openGL który odpowiada za wyświetlanie obrazu w viewportach.W direct3d wszystko jest wyświetlane z podziałem na trisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam direct 3d, nie wyświetla mi nawet vertexa pośrodku ;p

Dajmy sobie spokój z tymi 2 trisami :), i tak zostało mi jeszcze kilkanaście ;) Ale dzięki Tomala :) W przyszłości pokombinuje z tym, bo widzę że jest ukryta jest w tym zagadka :D

A ja już powoli kończę mapowanie więc zmieniać teraz model to też byłby problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robie trisami czy qadrami wychodzi na to samo, nie wiem jak max to liczy.

 

No jak jak liczy? Quad=2 trisy, to jak ma liczyć, jasne, że na to samo wychodzi...

Możesz mieć np. taki dajmy na to dziesięciokąt, i mniej niż 8 tri on mieć nie ma prawa, jakbyś nie pokroił.

 

Wertexa pośrodku Ci nie wyświetla bo nie musi, jeśli polygon dziesięcioboczny jest tak zdefiniowany przez Ciebie,widzisz jeden polygon, ale dla procesora to i tak są trisy.

 

W direct3d wcale nie wszystko jest wyświetlane z podziałem na trisy! Zrobisz 50trisowy poly to będziesz widział 1poly w editable poly:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym vertexem na środku to jest tak że on jest na świeżo zrobionym cylindrze i wtedy taki cylinder który ma powierzchnię boczną 10 segmentów (czyli podstawy są dziesięciokątami foremnymi) ma 40tris (10 tris na podstawę ułożonych na pizzę)A po przekonwertowaniu cylindra do editable poly znika ten vertex na podstawach i cylinder ma 36tris. Ja myślałem że koła są gołymi cylindrami poustawianymi w scenie ale jeżeli są częścią obiektu editable poly to żadnego wertexa tam nie znajdziesz i to cała zagadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno żadnego update'a nie było :)

Teksturka prawie skończona, jeszcze będę dodawać brud i kurz. Speca też jakiegoś zrobię :)

Ogólnie tło i klimat pustyni , dlatego zastanawiam się czy nie zmienić koloru samochodu na zielono-żółty ?

Jak oceniacie ten tył samochodu ? Bo mi się nie podoba a nie mam teraz zbytnio pomysłu.

I mam pytanie, czy robiąc podłoże mogę użyć maxowego noise itp ?

 

(św. ambient dałem żeby tex ładnie było widać :) ) :v2rocketbitwa04uq3.jpg

v2rocketbitwa05da1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypal sobie jakąś lightmapę albo AO, żeby zróżnicować elementy modelu. Będzie ci łatwiej domalować dodatkowe cienie i inne bajery. Jeśli masz jakieś trisy w zapasie, to tył auta zrób choć trochę zaokrąglony, jeśli nie, to ustawiaj model tak, żeby tego tyłu nie było widać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności