Skocz do zawartości

składanie kilku animacji


chudy

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkim.

 

jestem w trakcie robienia animacji fontanny. całość docelowo będzie miała około 90 sekund. Fontanna składa się z 50 dysz, każda z tych dysz emituje particle. Już wiem, że nie dam rady wyrenderować ich wszystkich naraz. i tu pojawia się moje pytanie. Jakiego oprogramowania użyć, aby poskładać tą animację. Powiedzmy będe miał 5 animacji dysz+ animacja tła, podłoża, itp. Chciałbym nałożyć jedną animacje na drugą.

 

z góry dzięki za pomoc.

pozdrawiam

chudy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Renderujesz osobne elementy i to najlepiej do formatu zawierającego kanał alfa np. sekwencja obrazów tga (jeżeli warstwa zawiera przezroczyste miejsca). Bez alpha channel nie poskładasz.

Najlepiej wszystkie warstwy w tych samych rozdzielczościach wyrenderuj. Potem wszystko importujesz do programu do kompozycji i składasz po kolei wszystkie warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez alpha channel nie poskładasz.

 

Poskłada, poskłada. Każdą dyszę z partyklami może wyrenderować osobno na czarnym tle do tego normalnie pociągnąć samą fontannę i złożyć w compie - warstwy z wodą nakłada screenem - czarne tło znika.

 

Czysta teoria w sumie, bo odhaczenie alphy w tga ujmą żadną nie jest. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy będe miał 5 animacji dysz+ animacja tła, podłoża, itp.

 

Co do cząstek to czarne tło może być. Ale do kompozycji podłoża już normalnie alpha raczej potrzebna - zakładam że scena jest oświetlona w sposób taki że są wyraźnie zarysowane cienie. I nadal najlepszym rozwiązaniem jest sekwencja obrazów jak nie tga to jpg - można w każdej chwili anulować i wznowić w danym miejscu rendering sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności