Skocz do zawartości

[Wspolpraca]Potrzebuje grafika 2D oraz 3D do grupy/projektu[Grafik 2D/3D]


nekroix

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze Witam wszystkich, jako, ze to moj pierwszy post na forum...

Poszukuje do grupy grafikow 2D, 3D oraz animatorow i teksturantow... Najlepiej gdyby osoba znajaca sie na 3D znala sie rowniez na teksturkach oraz animacji, ale domyslam sie, ze nie mozna byc conajmniej dobrym we wszystkich dziedzinach-dlatego zapraszam wszystkich. Nie wymagam od nikogo mistrzostwa "kreski", gdyz wiem, ze tacy ludzie posiadaja lepiej lub gorzej platna prace... Chcialbym jedynie aby kazdy wiedzial jak uzywac programow graficznych, oraz potrafil naskrobac cos co ma troche wiecej aspiracji anizeli bycie szescianem czy czajnikiem :)

Kazdy wie pewnie, ze projekt ciezko jest skonczyc przez internet, dlatego bylbym w pelni szczescia, jezeli graficy byli by z poludnia Polski, gdyz chcialbym sie spotkac od czasu do czasu i przy "mleku" porozmawiac z nimi na rozne dziwne i mniej dziwne tematy... Oczywiscie to nie jest warunek konieczny...

Teraz moze napisze po co w ogole potrzebni mi graficy...

Od dwoch miesiecy pisze gre Top down shooter (Widok z gory... bijemy wszystko co sie rusza :) )... wykorzystujac do tego celu silnik graficzny Truevision 3D... Chcialem zaczac szukac grafikow dopiero po ukonczeniu okolo 90% kodu jednak po prostu, musze zrobic to wczesniej, gdyz nie jestem w stanie dalej sie posuwac, bez grafiki (no tak zawsze moge sam cos naskrobac, badz znalezc w internecie), W Grafice jestem noga totalna, co mozna zobaczyc na screenach, wiec odpada modelowanie wlasnorecznie... internet pomimo, ze duzy nie przynosi takich rezultatow w postaci wystarczajacych modeli, ktore sa mi potrzebne.

Na te chwile jest ukonczone okolo 70% kodu, dlatego wydaje mi sie, ze jest to odpowiedni moment aby poszukac grafikow

Moze napisze teraz cos wiecej na temat rozgrywki...

Jak pisalem wczesniej jest to gra TDS (top-down shooter), w ktorej gracz w ciela sie w postac policjanta, ktory chce pomscic smierc swojego przyjaciela a zarazem kompana w pracy, u ktorego boku zawsze pracowal... Nie bedzie to latwe zadanie, gdyz w roku 2015 ulica rzadza gangi, a wladza pomimo wsparc wojska nie potrafi sobie z tym poradzic... Tak wiec graczowi przyjdzie walczyc na 20 sektorach miasta (levelach: uliczki miasta, zrojnowane fabryki, pozornie opuszczone metro, wysypisko, zlomowisko), ktorymi rzadza rozne gangi. Na czele kazdego z nich stoi boss, ktorego bedzie trzeba pokonac aby zakonczyc poziom i przejsc do nastepnego... W ostatnim sektorze gracz spotka bossa, ktory zlecil swoim podwladnym zabicie przyjaciela, wiec zabicie grubego i szpetnego osobnika, bedzie rownowazne z przejsciem gry... Podczas ulicznych starc gracza bedzie wspomagac jego wlasna adrenalina, ktora bedzie wzrastala po kazdym zabitym osobniku, i gdy osiagnie odpowiedni poziom, bedzie mogla zostac odpowiednio wykorzystana w postaci power-upa (nie moge sie niestety zdecydowac co to bedzie dokladnie) ... oprocz tego gracz bedzie mogl znalezc kilka rodzai dopalaczy (speed, double-damage, invisibility, one shot - one kill oraz armor boost i hp boost) oraz do unicestwiania wrogow bedzie wykorzystywal dosyc spory arsenal broni (od pistoletu i granatow poprzez karabiny laserowe i plasmowe a konczac na podrecznej wyrzutni pociskow)...

Kilka slow o moich ambicjach ... Byc moze siegam za wysoko i wszystko legnie w gruzach, jednak chcialbym po skonczeniu wydac te gre... Jezeli nie uda sie w postaci normalnej pudelkowej wersji, bede probowal dolaczyc ja do jakiegos czasopisma jako pelna wersje, a jezeli i to sie nie uda to ostatnim wyjsciem bedzie proba wydania tego jako casual...

Jezeli ktos bedzie juz mial chec wstapic do teamu, musi niestety liczyc sie z tym, ze projekt moze nie zostac wydany w ogole, gdyz nikomu sie nie spodoba... Nie chce aby ktos mial pretensje do mnie o to, ze stracil czas na ten projekt, a po zakonczeniu projektu zostaniemy tylko my i nasza gra... Chcialbym aby wspolpraca pomimo niepowodzenia dalej sie miedzy nami ukladala... Mamy w koncu byc grupa i druzyna, na ktorej mozna zawsze polegac i ktorej jednostki beda sie wzajemnie wspierac...

Co jezeli uda sie nam wydac gre?... Napewno kazdy z autorow dostanie swoja dzialke za wklad do projektu... Co dalej? no o tym pomyslimy razem gdy skonczymy projekt i go wydamy :) Ja mam taka nadzieje ...

Tutaj przykladowe screnny:

Postac w ruchu

http://img98.imageshack.us/img98/6857/game1xd6.jpg

Postac strzelajaca

http://img63.imageshack.us/img63/5107/game2uh5.jpg

Wzor GUI

http://www.wrzuta.pl/obraz/bCMMGeZUXD/ -> na wrzucie bo imageshack cos mi przestalo dzialac...

Jak mozna sie ze mna skontaktowac?

-pm

-e-mail: [email protected]

-gadu gadu: 5319206

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co zrobilem? oprocz jakis prostych gier jeszcze za czasow Qbasica typu saper etc. w C++ malej gry typu roguelike, malego silnika SUDowego. W full 3d nic grywalnego nie zrobilem gdyz zawsze u mnie problemem jest grafika... Niestety nie mam zadnego znajomego, jak inni zapaleni mlodzi adepci sztuki programowania gier, ktory interesowalby sie grafika lub programowaniem i od zawsze dzialam sobie sam... Napewno ludzie, ktorzy posiadaja w kregu znajomych odpowiednie osoby maja latwiej utworzyc cos grywalnego, gdyz znaja sie od lat... Moj krag znajomych to ludzie, ktorzy uwielbiaja gry, jednak moze dwie osoby wiedza, ze to nie jest takie proste do zrobienia, a jedna chyba liznela C++ na informatyce w szkole ...

Troszke zboczylem z tematu, jednak byl on powiazany z odpowiedzia na pytanie...

Jako, ze nie moge liczyc na pomoc u znajomych, prosze o nia na forum graficznym i byc moze razem cos zdzialamy...

 

Taka mala informacja o mnie: Mam 22 lata i mieszkam w Katowicach... obecnie studiuje w Wyższej Szkole Technoligii Informatycznych oczywiscie na kierunku Informatyka... Gamedevelopingiem interesuje sie troche czasu, jednak nie mam zadnych osiagniec w tym kierunku... W aplikacjach jest troszke lepiej, gdyz jeden z moich projektow (katalog tranzystorow), zostal wydany dzieki mojemu nauczycielowi... Z tego co sie orientuje niestety nie zyskal on sobie jakiejs szczegolnej pozycji, jednak gdy bylem w szkole sredniej za projekt dostalem 2000zl co dla mnie jak w tamtym czasie bylo suma dosc pokazna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post jeden pod drugim, jednak chcialem dodac do pokazania 2 screeny, ktore wygladaja chyba troszke ciekawiej niz te poprzednie, oraz filmik, ktory mniej wiecej pokazuje jak to wszystko bedzie dzialalo:

 

screeny:

http://www.wrzuta.pl/obraz/2VT0yVMaLQ/

http://www.wrzuta.pl/obraz/rB14UxWSsM/

filmik:

http://rapidshare.com/files/43023633/2007-07-15_12-37-08-21.rar

Na filmie te 30 FPS to dlatego, ze fraps zastosowal ograniczenie

 

film na rapidshare jest skonwertowany fraps codekiem ...

Tutaj wersja stream: http://www.wrzuta.pl/film/6AGrWhlfL2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podbudowujace opinie, jednak w dalszym ciagu nie udalo sie osiagnac zamierzonego celu :( ... Zaden grafik nie zglosil sie z checia pomocy ... Wiem, ze takich projektow tutaj na peczki bylo/jest, a zakonczonych? moze jeden by sie znalazl? Dlatego ludzie niechetnie podchodza do takich projektow, bo pewnie nie raz sie przejechali na tym... Niestety ja tez nie moge obiecac wydania tej gry (zakonczenia projektu raczej tak, gdy znajda sie graficy), co sie wiaze z tym, ze pieniedzy rowniez nie moge obiecac... Wiec moze chociaz jakis grafik znalazlby troche czasu aby wymodelowac postac glowna oraz przygotowac animacje dla niej...

 

Jezeli ktos mialby ochote to podaje troszke szczegolow...

 

-Postac policjanta/detektywa takiego amerykanskiego (czyli osoby, ktora w stroju cywilnym bierze udzial w akcjach policyjnych), ktory nienawidzi tego miasta ani gangow, z ktorymi prowadzi swoja mala wojne, chcac pomscic przyjaciela. Ubior to ciemna skorzana kurtka, jakies ciekawe przyciemnione okulary, spodnie dzinsowe... Kurtka rozpieta, a pod dnia szara/biala koszuleczka oraz "niesmiertelnik" na szyi (niesmiertelnik oczywiscie w postaci tekstury :) )

-format pliku zgodny z .mdl (jest to format quake mdl)

-animacjach na kosciach (bones)

-musialbym znac numer kosci prawej dloni (nie wiem jak to nazwac. Czy to jest numer kosci? identyfikator?)

-animacja - poza statycza, poza w biegu, poza gdy strzela z pistoletu, poza gdy strzela z karabinu, poza gdy rzuca granat oraz poza cos w rodzaju okrzyku/radosci etc. (taunt w quake 3), pozy gdy strzela wypadaloby rowniez wykonac gdy biega...

-bylbym uradowany gdyby ktos rowniez pokusil sie zrobic od razu do niej teksture

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest w naszym kraju - każdy pokazuje co zrobił, a jak przychodzi co do czego to nikt nic nie umie, nie ma czasu... Trafiłeś też w złą porę, bo są wakacje i nikt nie siedzi w domu przy MAX'ie i dłubie...

 

Mogę zaoferować swoją pomoc, ale szybko efektów nie zobaczysz tzn. jak już pisałem - są wakacje i przy MAXie mogę siedzieć jak już zajdzie słońce i wszyscy pójdą spać :) Z zawodu jestem Level Designerem więc i całe lokacje mogę projektować, wykonywać itp. Napiszę Ci maila z dokładnymi parametrami engine'u tzn. jakie są ograniczenia i funkcje AI, bo to interesuje mnie najbardziej.

 

pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jest jakis szczesliwy dzien ... az 3 osoby zglosily sie do mnie z checia pomocy ... dziekuje wszystkim ... na te chwile zawieszam pozukiwania grafikow 3D ...

Mozliwe, ze ktoras z osob sie rozmysli, dlatego nie chcialbym zamykac tematu...

Grafik 2D nadal poszukiwany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm odrazu mówie że nie mam zamiaru dołączyć ale proponuje współprace i połączenie z naszym nowym projektem:

 

Infernal Reality

 

Piszemy własny engine a fabuła jest w fazie kreowania strona jest nowa i w niektórych miejscach pusta ale to się zmieni, co ty na to? Mamy duże doświadczenie a szukamy ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności