Skocz do zawartości

Matryca LCD:Wide SXGA czy Wide UXGA ?


treble

Rekomendowane odpowiedzi

pora wybrac najodpowiedniejsza matryce do laptopa, zastanawiam sie czy jest duza roznica pomiedzy WSXGA (1680x1050 pikseli) a WUXGA (1920x1200), zakladam ze lepsza bedzie wyzsza:D, ale czy warto doplacic ok 1000zl aby ja miec? laptop przeznaczony do maxa, a rozpatruje HP 8510w - LINK

 

pozatym zastanawiam sie nad taka opcja:

kupic IBM Z61p - LINK, z matryca 1920x1200 z grafika FireGL V5200 czy w tej samej cenie HP 8510w z matryca 1680x1050 ale z karta Quadro FX 570M,

duza jest roznica pomiedzy tymi kartami ? Na co lepiej postawic na martyce czy na grafike?

Pewnie najlepiej wybrac HP 8510w miec Quadro FX 570M i 1920x1200 -moj budzet jednak tego nie przewiduje:( Dodam jeszcze ze HP 8510w jest na Santa Rosie. Prosze o pomoc bo nie mam sie juz kogo poradzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie sadze zebys potrzebowal tak astronomicznej rozdzialki do maxa. Oba procki w miare podobne, ja bym bral pod uwage grafe oraz ile max ramu mozna wsadzic. Co do tych graf sie nie wypowiadam bo sie nie orientuje.

 

PS chcialbym miec taki problem jak ty i tyle hajsu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba az takie wszystko mikroskopijne nie bedzie?:eek:

 

Dobrze ci radze zobaczyc wybrana matryce na wlasne oczy. Na lcd 19" rozdzialka jest 1280x1024. Laptop na 99% ma mniejsza przekatna, 17" pewnie, a mimo tego ze ma mniejsza przekatna to rozdzielczosc jest 1,5x wieksza. Ja bym bez lupy nie podchodzil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam laptopa 14" iii tak na dobrą sprawe to jest optymalna rozdziałka dla takiego ekranu. Przy większej wszystko byłoby jak dla mnie za małe, no ale to akurat kwestia gustu. imo fajnie jest mieć możliwość zwiększenia rozdzielczości ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15.4 cala i 1200, uułaa. Teleskop ci się przyda. ;)

Musisz się zdecydować czy będziesz latał z klapaczem kilka razy dziennie czy jednak klapacz będzie głównie przebywał na biurku i się kurzył.

Jeśli to pierwsze, to 15 cali jest ok, ale z tą mniejszą rozdziałką oczywiście.

Jeśli to drugie, to matryca parę cali większa obowiązkowa i wtedy z rozdzielczością można poszaleć. Jednak waga i cena wzrosną - ergonomicznie i ekonomicznie rozwiązanie jest więc do pupy.

W drugim przypadku aż prosi się kupić komputer stacjonarny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..a wiec tak wysoka rozdzialka moze byc troche za wysoka , chociaz widze ze to kwestia przyzwyczajen :) wezme chyba jednak nizsza rozdzialke (1680x1050) na 15.4 ale za to teoretycznie lepsza karte, zamiast FireGL V5200 - Quadro FX 570M, skoro ta matryca bedzie wystarczajaca to chociaz troche lepsza grafika bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawialem sie nad rodzialka poniewaz nie wiem czy lepiej kupic lapka 15,4 IBMz61p z rodzialka 1920x1200 i grafika FireGL 5200 czy HP 8510w z rodzialka 1680x1050 i grafika QuadroFX5700M, na co byscie postawili na wyzsza rodzialke ze slabsza grafika czy na nizsza rozdzialke z lepsza grafika, daloby sie to razem polaczyc ale to juz ponad moj budzet i musze z czego na rzecz czegos zrezygnowac, wyrazcie prosze swoja opinie...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności