Skocz do zawartości

Fotografia: Wrocław Nocą


Ampulka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hehe znam te miejsca i też chciałem je utrwalić na fotografii. Fajnie to wyszło, ale faktycznie troche przyciemniłbym 2 ostatnie. Na tym pierwszym wiem, że ciężko było uniknąć tego odblasku... Ten granit jest wypolerowany jak szkło :) Sorki, że wbiję Ci się w temat, ale w sumie... to jest też na temat :) Zapraszam o tu: TU TU ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Pierwsze takie zwykłe, odbicia na powodziance nie wyszły chyba tak, jak planowałaś, są takie hmm niewykorzystane.

Natomiast za trzecie masz u mnie wielkiego plusa. Super pomysł na kadr. Sama nie potrafiłam znaleźć niczego innego jak standardowe spojrzenie z drugiej foty. a trzecia jest dynamiczna, na pewno zaden niemiecki turysta nie ma takiej z wycieczki do wro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że colagatte zauważyła w trzecim zdjęciu to, czego za Chiny nie widzi kamilsien. Nawet sobie nie wyobrażacie jak się słaniałam i dawałam pokłony temu pięknemu szermierzowi, aby w końcu uchwycić takie jego spojrzenie z wysokości.

 

A to pierwsze zdjęcie powinno jeszcze pójść do małych obróbek. Chyba nie mam czasu, aby Zamazać te wszystkie niedoskonłe światełka w tle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tych poniższych zdjęciach?

 

Czekam na szczere krytyki. :) (bo przecież nie dodaję tych zdjęć, aby się nimi pochwalić, lecz aby zauważyć błędy, które robię i udoskonalić się w tym, co naprawdę lubię :))

 

 

4.

formalinawk7.jpg

 

 

5.

for3pp3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że colagatte zauważyła w trzecim zdjęciu to, czego za Chiny nie widzi kamilsien. Nawet sobie nie wyobrażacie jak się słaniałam i dawałam pokłony temu pięknemu szermierzowi, aby w końcu uchwycić takie jego spojrzenie z wysokości.

 

a i jeszcze - wyprostowac. generalnie - moze ktok. ja wiem, o co Ci chodzilo, ale na mnie ta figura po prostu leci. Ty mialas swoja wizje.

 

a z nowych pierwsze jak dla mnie nieciekawe, no i wyprostowac, bo 'zdjecie na poziomie trzyma sie w pionie' ;)

 

drugie jak dla mnie poprawne, ladne niebo, ciekawe. tylko znowu leci lewno. jezeli chodzi o architekture, to jestem zwolennikiem zachowania prostych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilsen: szermierz miał leceć, aby ze statycznego stał się dynamicznym obiektem. oprócz tego jestem zwolenniczką zdjęć asymetrycznych, pewnie z tego powodu trochę "leci mi lewo" ;) (choć w tym ostatnim raczej nie powinno...)

 

1ns: czyżbym była inspiracją? :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, że leci w lewo, po prostu to efekt tego, że nie jest most centralnie położony tylko pod pewnym kątem. Zauważmy, że pion w postaci krawędzi zielonego hotelu jest zachowany. o_O

Fajnie wygląda odbicie mostu w wodzie. Jakie ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważmy, że pion w postaci krawędzi zielonego hotelu jest zachowany.

 

zwracam honor! dzis po poludniu rzeczywiscie zauwazylam wiezowiec. jednak porter robi swoje i most dalej leci ;) ale ja mam takie zbocznie. swoje foto potrafie prostowac nawet o dziesiate stopnia... bywa.

ale zadania, ze wieza i posag sa krzywe. i tyle.dewiacja i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ustawienia?

 

Data i czas modyfikacji pliku: 2007-07-28T22:33:04+02:00

Czas ekspozycji: 4

Wartość przysłony: 3.5

Czułość ISO: 80

Korekta ekspozycji: 0

Jasność obiektywu: 3

Tryb pomiaru: 3

Źródło światła: 10

Ogniskowa: 13.5

Typ ujęcia: 0

Kontrast: 2

 

:)

 

czy ten most nie jest lekko rozmyty ?

może masz zbyt delikatny statyw i wyzwalaj zdalnie.

 

Most rozmyty nie jest. Jeśli sobie powiększysz, to zobaczysz. (ewentualne rozmycia mogą być związane z rozdzielczością).

Jeśli chodzi o styatyw, to mam dobry. I nie jest delikatny. Tym bardziej, że robiłam zdjęcie z opóźnieniem 2-wu sekundowym. (samowyzwalacz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 sprawy.

Jedna to wydaje mi się ze, coś technicznie nie wyrabia Ci sprzęt z tymi nocnymi fotami, albo może potrzebujesz jakiejś podpowiedzi, to służę rada, chętnie.

Druga, to to że, chciałbym poprosić o jakaś panoramke, bo strasznie jestem ciekaw i nie tylko ja, tego miasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy moje braki wynikają z mojego małego doświadczenia, czy też ze sprzętu... tak więc krytykę i podpowiedzi są mile widziane. :) więc, jak damusto masz jakieś małe rady, to z chęcią je przeczytam.

 

Jak będę we Wrocławiu, to może i się pokuszę o jakąś małą panoramę. Na razie cierpliwości, bo odpoczywam w domu. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tematy są dobre ale strasznie przepalasz zdjęcia.

 

Prawda... zgadzam się z tym w 100%. Nie tylko ty to zauważyłeś, ale po prostu zobaczyłam efekty dopiero na komputerze, a z przepalonym zdjęciem już nie wiele da się zrobić... Ale staram uczyć się na swoich błędach i po prostu następnym razem dam krótszy czas migawki (jak pamiętam, to tu chyba było na ok 7 sekund? albo coś koło tego...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mówimy o tym samym ;) Nie ważne ;)

 

Fajne fotki - jak masz statyw to polecam robienie takich zdjęć w HDR tzn. 3 różne zdjęcia o różnych ekspozycjach sklejone w jedno zdjęcie. Łatwiej wtedy doświetlić ciemne części np. budynku i wyeliminować przepalenia ze źródeł światła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda... zgadzam się z tym w 100%. Nie tylko ty to zauważyłeś, ale po prostu zobaczyłam efekty dopiero na komputerze, a z przepalonym zdjęciem już nie wiele da się zrobić... Ale staram uczyć się na swoich błędach i po prostu następnym razem dam krótszy czas migawki (jak pamiętam, to tu chyba było na ok 7 sekund? albo coś koło tego...)

 

 

jej, spokojnie 4 sek starcy przy f5 i iso 100 (ja zawsze tak robie i nie narzekam)

 

poza tym, strasznie niepodoba mi sie to zolte zzabarwienie. jest nienaturalne. popracuj nad balansem bieli. tematy fajne, odbicie tez, ale technicznie wola o pomoc. no, ale most Ci nie ucieknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jej, spokojnie 4 sek starcy przy f5 i iso 100 (ja zawsze tak robie i nie narzekam))

 

Ja staram sie dawac jak najmniejsze iso (czyli 80). jesli chodzi o żółty kolor, to daje trochę ciepła do zdjęcia... ale dziś porównałam sobie most z tym żółtym światłem i białym... i biały chyba rzeczywiście jest lepszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności