Skocz do zawartości

XSI-Subdivision-jak to zrobić?


JAKUBEK ZBÓJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nowy więc mam banalne pytanie ale nie mogę sobie poradzić

 

jak mam jakiś model i wejdę "+" na pierwszy poziom sub i teraz bym chciał żeby ten poziom stał się "zerowym", tak, że jak nacisnę "-" do końca to będę miał zagęszczoną siatkę - chyba wiecie o co mi chodzi:P

 

dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

o thx:)

 

to tak przy okazji mam inne pytanie:

 

zrobiłem sobie instance połowy modelu i teraz jak modeluje na tej oryginalnej połówce to mam tą siateczkę, można jakoś zrobić żeby była też na tej 2 połówce? prawdopodobnie tak jest lepiej ale zastanawiam się jak to zrobić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? obrazek poproszę bo nie mogę sobie tego wyobrazić.

 

 

Masz połóweczke modelu robisz na niej dopóki uznasz ze wszystko jest ok , potem tylko klikasz symetrize polygon i wybierasz oś .

 

 

 

Właściwie to to mogło by ci pomóc :

Przecinasz obiekt na pół przy użyciu knife z włąszonym snapem( ustawionym tak aby cięcie przebiegło przez środek)Potem zaznaczasz na "złej" połówce poly usuwasz i robisz symetrize polygon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie o to chodzi:P

 

mam pół modelu(w trakcie tworzenia), daje ctrl+i żeby zrobić kopie instance, skaluje na -1 żeby pasowało i teraz, jak pracuje na tej oryginalnej połówce to widoczna jest ta siatka (te linie), a na drugiej połówce nie ma tych linii tylko sam mesh. Jak zaznaczę tą drugą połówkę to pojawiają się linie ale znikają na tej 1

 

chodzi chyba o to jak włączyć żeby widoczna była siatka bez zaznaczonego modelu

 

wiesz już o co mi chodzi? ;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poly to nie zaznaczasz tych których widzisz (chodzi mi o f10) tylko te które są widoczne *

 

 

*Polygona ma 2 strony jedna która jest widoczna i druga powiedzmy niewidoczna. Z f10 zaznaczy się tylko ten poligon który jest zwrócony w stronę ciebie. Trochę to dla mnie denerwujące jest f10 i klikam polygon a on za cholerę nie chce się zaznaczyć , trzeba wykonać obrót o 180 stopni :/

 

 

Z punktami możliwe że f10 też pomoże , ale są problemy przy rzutach (nie potrafie ich obrócić o 180 stopni , tak żeby np. rzut z frontu pokazywał tył , co było by pomocne , a w ustawieniach patrzyłem i takiego rzutu nie ma. Więc jakby ktoś wiedział jak obrócić rzut o 180 stopni .

 

 

Inna przydatna sztuczka :

Przechodzisz w edycje/zaznaczanie polygonów . Zaznaczasz tą połówkę /część która ma być nie modyfikowana i klikasz h.Polygony znikają aby się pojawiły zaznaczasz obiekt i ctrl+h. Niestety da sztuczka nie jest możliwa w przypadku krawędzi i punktów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz ustawione rzuty, np. samochodu i nie wiesz jak w którymś viewporcie zmienić widok przód-tył?

 

Jeżeli tak to nad viewportem masz X, Y, Z. Poklikaj w nie śpm. Lpm nie działa, tak jakby się chciało, musi być środkowy.

 

 

Odnośnie polygonów to wydawało mi się, że domyślnie jest ustawione, że można zaznaczyć tylko polygony zwrócone do nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności