Skocz do zawartości

AMD czy Intel


BizU

Rekomendowane odpowiedzi

żadnej wojny nie chce wywołać... to tak drogą wstępu :)

 

co sądzicie o stawianiu calego tego graficznego bajzlu na platformie opartej na x2 6000+ am2 ? Czy w tym przypadku przepaść jest w porównaniu z intelami? Jakieś doświadczenia porównawcze strikle pre renderencyjne ktoś ma?

 

myślę na: w/w prockiem + abit an9 + HyperX 4GB + x1950 ViVo całość + bzdety to koszt ok 4500 PLN. a za tą cenę nie wiem czy bym coś w intelu znalazł.

 

często ja radziłem, ale teraz proszę Was o rade, najlepiej z autopsji.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja mam bezpośrednie porównanie pomiędzy X2 4200+ i C2D E6600. Bez podkręcania C2D jest jakieś 20 do 80% szybszy przy renderowaniu (w obliczeniach typu super PI nawet ponad 100%, ale to mniej ważne). O ile mi wiadomo to E6600 ma porównywalną moc jak 6000+, ale dużo większe możliwości OC, które przekładają się na dodatkową moc. Jestem z Intela bardzo zadowolony i polecam gorąco. Poczekaj tylko parę dni, bo ma być jakaś obniżka cen związana z premierą Penryna.

 

p.s. Oczywiście, że znajdziesz coś z Intelem za 4,5k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy, zestaw będzie brany na początku września, wiec jeszcze może sie trochę zmienić.

Co do podkręcania... myślę że mnie to trochę znudziło... wiem że to "nieekonomiczne", ale przeżywszy podkręcanie obecnego sprzętu chciałbym żeby to chodziło dobrze przez dłuższy czas bez bawienia sie z nim dniami i nocami....

na benchmark jest ciekawy art o tym cpu, kilka ładnych porównań.

Na razie dziękuje za odpowiedzi, zobaczymy do września, może będę miał silniejszą kwotę na zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście poczekał bym na premiery ;), historii można by mnożyć wiele o zaletach jednych i drugich oraz wielu ich wadach. W domu pracuję na Intelu w robocie na AMD ;), i szczerze mówiąc pracuje mi się lepiej na Intelach, ale żeby nie być stronniczym wobec jednej opcji to powiem że szykowane przez AMD/ATI nowości mogą namieszać ;).

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj taka ciekawostka, jesli chodzi o intela:

 

http://cyfrowydom.idg.pl/news/113683.html

 

Czyli ceny w dol i AMD wprowadza nowe procesory. Moze warto poczekac? Chociaz z tym czekaniem to roznie bywa, mozna czekac w wiecznosc i nic nie kupic ;P Cigale cos zmeniaja i wprowadzaja...

 

Ehehe dokladnie ! taka taktyka mozna czekac do .... No bo po premierze procki stanieja ale jak to zazwyczaj bywa okaze sie ze te nowe sa duzo lepsze i ponownie zaczniesz sie zastanawiac czy nie lepiej czekac az te nowe stanieja bo poco ladowac sie w starsza technologie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można kupować podzespołów tylko ze względu na cenę. :)

Trzeba wziąć pod uwagę zależność cena-możliwości, bo niejednokrotnie może się okazać, że podzespół kupiony za 300zł jest o połowę gorszy od takiego za 360zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja,

a ja powiem AMD, z kilku powodow...

 

- wspolczynnik ceny do wydajnosci intel owszem ma obecnie najmocniejsze

procesory, ale jakby liczyc wydajnosc/cena to najlepiej prezentuja sie

procki klasy x2 4000 czy E4300 ( z mala przewaga AMD )

 

- prad... do roznicy cen miedzy wydajnym prockiem a 'zbalansowanym

prockiem trzeba dodac te 40 watow po x godzin 365 dni w roku, na

jednym kompie cena pradu i klimatyzacji pewno malo kogo obchodzi ale

jak juz masz 10 to sie robi powazny problem

 

- kompleks malego :) ... wiadomo ze szybkie kompy sa zaj* sam bym chcial

sobie postawic 8 socketow x 4 rdzenie i 128 gb ramu, ale tak na prawde

to do modelowania i pracy wystarcza mi dwa rdzenie i srednia karta

graficzna. a do renderingu to zamiast 8 rdzeniowego potwora z drogimi

fbdimmami plyta glowna za 2000 zl zasilaczem 1000W i obudowa mega-

turbo-tower IMHO lepiej kupic 4 dwurdzeniowce ze zwyklym ramem i

prosta plyta glowna, z zasilaczem 180W i obudowa za 50 zl z desktopa.

 

- dobro wszechswiata: gdyby nie konkurencja AMD vs. Intel to jak w

kazdych monopolach albo prawie monopolach mielibysmy szybko procesory

po 2000$ o wydajnosci polowe mniejszej niz teraz, wiec moze i warto

zadbac o to zeby AMD zostalo na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziąć pod uwagę zależność cena-możliwośc

zestaw o pi*oko podobnych możliwościach:

AMD 6000+[640];Asus M2N32[550];4GB DDR2[1000];x1950pro[630] - razem ~ 2830 PLN

e6600[820]; 4GB [1500];x1950pro[630];Gigabyte P35C-DS3R[500] - razem 3450 PLN

opieram się o test

 

biorąc AMD mam tablet za resztę kasy, chcąc Quada + 200 zł (obecna cena dysku twardego), tyle że wtedy opierając się o:

attachment.php?attachmentid=48003&stc=1&d=1185970978

mam teoretycznie 2x mniejszy czas obliczeń.

 

//wybaczcie ze wszedłem na temat zestawów, ale porównując przelicznik cena/jakość nie można brać pod uwagę samego procka.

 

Ciekawi mnie jedynie kiedy AMD wypuści coś nowego :| ?? Ma jeszcze 2 miechy na to :P

 

 

- dobro wszechswiata: gdyby nie konkurencja AMD vs. Intel to jak w

kazdych monopolach albo prawie monopolach mielibysmy szybko procesory

po 2000$ o wydajnosci polowe mniejszej niz teraz, wiec moze i warto

zadbac o to zeby AMD zostalo na rynku

I tym optymistycznym akcentem stawiam na AMD: z sentymentu, z braku kasy i z mojego mesjanistycznego podejścia.

 

Dziękuje wszystkim za udział w dyskusji ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod AMD kingstone HyperX 800mhz 4x1gb CL4, pod Intela również HyperX tyle że 1066mhz CL5 4x1GB. Może Was zastanawiać czemu... po można za dużo mniej znaleźć pamiątki, ale Partioty mnie nie kręcą, a poza tym mam dobre wspomnienia z tymi pamiątkami i ich możliwościami.

 

 

chudy no właśnie napisałem że zamiast e6600 jak bym chciał q6600 to by mnie kosztowało ok +200zł, czyli cena dysku twardego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

quada bierz. do wrzesnia taniej sie zrobi, bo wchodzą kolejne procki niedługo.

200 pln na takim zestawie to niewiele roznicy ,a biorac pod uwage ze mialbys quada, zamiast podwojnego (w renderingu prawie dwa razy wolniejszego) .....

pozdrawiam i życze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

heja,

a ja powiem AMD, z kilku powodow...

 

 

 

- prad... do roznicy cen miedzy wydajnym prockiem a 'zbalansowanym

prockiem trzeba dodac te 40 watow po x godzin 365 dni w roku, na

jednym kompie cena pradu i klimatyzacji pewno malo kogo obchodzi ale

jak juz masz 10 to sie robi powazny problem

 

 

jesli miałby takie obłozenie sprzętu, to nie ma problemu, tylko ma bardzo fajnie. -> bo z takim obłożeniem 10 kompów, oznaczaloby, że zapewne trzaska powazne rzeczy -> co z koleji sie przekłada na kase.

Firmy majace farmy raczej sie chyba prądem nie przejmują :D

 

A dobro świata, gdy w gre wchodzi wydajność maszyny w domu, większość niestety ma w d.... Taki lajf.

 

pozdrawiam i życze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwlaszcza! firmy majace farmy przejmuja sie pradem i klimatyzacja,

stad walka intela i amd na chlodne i malozerne procesory, pamieci,

plyty glowne. przy setkach komputerow (gdy mowimy juz o farmach)

koszty utrzymania datacentra ze wzgledu na prad i cieplo sa ogromne

i czesto stanowia o wyborze architektury... stad np w top10

superkomputerow na swiecie ujrzysz opterony na 2 i 3 miejscu

a xeony daleko w tyle (chyba 9 czy 10)... jak sie ma 100 kompow

to peak sie nie liczy, tylko wydajnosc/koszt i koszty utrzymania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

walka o chlodne procesory jest spowodowana tym, żeby sie maszyna nie przegrzewała,

zeby mozna robic lepszy OC. I mówiąc o top 10 światowych superkomputerów, chyba nieco

odbiegamy od sprzętu o ktory nas kolega pytał :) .

Mysle ze zuzycie pradu to dla usera domowego , majacego jednego czy dwa kompy

czynnik pomijalny ( zwlaszcza, że najczesciej za prąd płacą rodzice ).

Tak ,czy sia, fajnie że są takie sprzęty i że można mieć takie dylematy. :)

pozdrawiam mocno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no napewno amd x2 4200 jest troche lepszy od e6600 nawet z tego powodu ze posiada ht i ma inne rozwiazania technologi ale dobzre ze walcza miexzy soba bedziemy mieli coraz to lepsze technologie tylko zeby programy nie wariowaly na nich bo wsyztko idzie w gwaltownym tempoie, a z drugiej strony to intel caly czas sie reklamuje, czyli ma jakies problemy ze spzredaza tak samo mozna porownac panasonic technisc wogole nie musza sie reklamowac bo rynek zbytu jest pozytywnie dla nich nastawiony. pozdrowionka dla wszystkich ktorzy modernizuja swoje maszyny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylbym nienormalny gdybym kupil proca za 3,7k :) za procka dalem niecale 2k :) po znajomosci i sprowadzony.Z perspektywy czasu zaluje ze nie kupilem dwoch xeonow i plyty intel works.... no ale coz. Jedyny plus przynajmniej mi sie tak wydaje ze ciut dluzej utrzyma sie w cenie niz e6600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HK chcialbym wymienic na 2 xeony ale znof musialbym zmienic plyte :/ i cala zamiecha z zamawianiem montowanie moja kobieta tego by niezniosla :D tzn chyba bardziej tego ze znof na kompa wydaje kase ... W sumie powiem szczerze ze jestem bardzo zadowolony z plyty Abit IN9 32X-MAX Wi-Fi,szkoda ze niema takiej na dwa procki... wczesniej na s.939 mialem DFI Lan Party UT nf4 Ultra-D , ciagle mialem z ta plyta problemy no i chlodzenie chipsetu plyty bylo najgorsze jakie kiedykolwiek mialem,widzialem, slyszalem...

Choc pomysl zeby wymienic na jednego xeona tez fajny :) bede mial wtedy kase na jakas karte graficzna :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylbym nienormalny gdybym kupil proca za 3,7k :) za procka dalem niecale 2k :) po znajomosci i sprowadzony.Z perspektywy czasu zaluje ze nie kupilem dwoch xeonow i plyty intel works.... no ale coz. Jedyny plus przynajmniej mi sie tak wydaje ze ciut dluzej utrzyma sie w cenie niz e6600

 

Na plycie Intel'a OC nie zrobisz zadnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności