Skocz do zawartości

Problem z zestawem


Predator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z zestawem.

 

Opisze wszystko na szybko. Kupilem czesci ... zlozylem kompa wystartowal bez zadnego ale ... byloby wszystko pieknie gdyby nie fakt ze pamieci chodzily ciut wolniej jak maja specyfikacje ( chodzily 533 a sa 667) wiec zmienilem w biosie ich czestotliwosc na taka jak powinny miec... Po restarcie komp juz niewstaje. Tzn gdy go wlaczam chodzi kilka kilkanascie sekund po czy sie wylacza. Na plycie glownej mam wyswietlacz ktory podaje komunikaty zwiazane z funkcjonowaniem sprzetu , o bledach itp. Tresc komunikatu na tym wyswietlaczu chwile po starcie to kod 8.E patrzalem w instrukcji i oznacza to - Check CPU fan speed - czyli sprawdzic szybkosc pracy wentylatora na cpu. Wentylator wraz z wiatrakiem sa ok pracuja normalnie. Probowalem resetowac cmoos ale nic to nie daje. Przypomne iz przed zmiana czestotliwosci pamieci wszystko chodzilo pieknie.

 

Oto zestaw:

Procek: Intel Quad Core Extreme 6700

Plyta: Abit IN9 32X-Max

Zasilacz Tacens 1000W

Pamieci 2X2GB Kingston DDR2

Grafa GF7800GT

Wentylator Thermalright Ultra-120 eXtreme + wentyl Thermaltake 120 + pasta

Reszty niepodaje bo niepodlaczalem.

 

Zestaw zlozony bez dodatkowego sprzetu typu hdd itp. Probowalem z jedna koscia pamieci w roznych slotach i nic :( Resetowalem bios zarowno zworka jak i przelacznikiem (mam dwie mozliwosci resetu biosu).

Mozecie mi cos podpowiedziec , co moze byc nie tak ?

 

Jutro sprobuje jeszcze raz z tym ze podlacze speakera z obodowy uslysze jakie on da mi sygnaly. Z ciekawosci sciagnelem wentylator i wyciagnelem procka i ram z plyty glownej po czym uruchomilem sprzet komunikat wciaz ten sam. Brak mi pomyslow prosze o pomoc.

Dzieki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Nie wiem czy sie doczytales z tych linkow u gory czy nie, wyczytalem, ze problem lezy po stronie wentylatora. Brakuje mu kabelka zoltego odpowiedzialnego za odczyt obrotow. Rozwiazanie to przepiecie twojego wentylatora do innego gniazda fan.. a do cpu fan podlacz jakis inny wentylatorek... z boxa/standardowy, ktory zczytuje RPM. Odpal biosa i wylacz w nim w helth'fie opcje sprawdzania obrotow. Podlacz swojego therlmaltaka spowrotem do cpu fan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki SUPER_OkO za odpowiedz, sek w tym ze pierwsze kilka razy komp sie uruchomil. Hmm rozwazam tez mozliwosc ze zmieniajac ustawienia pamieci w biosie mogla sie ta funkcja monitoringu predkosci uaktywnic . sproboje ich rad zobacze co z tego wyjdzie. Poki co zapostowalem na stornie Abita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok problem rozwiazany :). Okazalo sie ze podlaczalem wentylator nie do tego wejscia co trzeba :). Suma sumarum nawet jak podlaczam do odpowiedniego wejscia wtyk wentylatora komp niewstaje , musialem sie pofatygowac do sklepu po wentylator i podlaczylem tak jak pisal Super_Oko, teraz wszystko buczy i gra.... Zastanawia mnie tylko jeden szkopul jakim cude pierwsze kilka razy system wstal bez zajakniecia :/. Moze cos z tym wentylatorem thermala jest nietak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności