Skocz do zawartości

Problem z komputerem


troglodyta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Niedawno poskładałem sobie komputer, myślałem że będzie fajnie śmigał a mam z nim problem. Jest bardzo niestabilny. Próbowałem na różnych sys Windowsach ale błędy cały czas wyskakują. Sprzęt mam taki:

 

Pł gł: Gigabyte GA-P35-DQ6

CPU: core 2 duo E6850 3Ghz, FSB 1333

GPU: ASUS GF 8800 GTS 640Mb

RAM: OCZ 4XGb, 800Mhz, cl 4

Dysk: WD 320GB sata II, 16 Mb

Zasilacz: Chieftec 650W

Obecnie zainstalowany Windows Xp SP 2

 

Podejrzewam że jest źle skonfigurowany ale nie wiem co ustawić żeby było dobrze. mam najnowszego BIOSA. Nawet jak louduje ustawienia bezpieczne dla BIOSA to jest niestabilny.

Niestabilność polega na tym że wyskakuje mi niebieski ekran i wyłącza się komputer w różnych sytuacjach. Czasami już po wejściu do windowsa.

 

Macie może taką samą płytę główną, albo wiecie jak to wszystko ze sobą skonfigurować żeby śmigało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Może masz nie poprawną konfigurację RAM (napięcie) sprawdź programem GoldMemory

miałem podobną sytuację. Napięcie ustawione miałem na 1.8v, zwiększając napięcie program GoldMemory pokazywał coraz mniej błędów aż przy 2.2v błąd zniknął całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij Memtest86+ odpal i sprawdz ram czy nie ma bledow. Bo mi wlasnie wyglada jakby byla ktoras z kosci walnieta. Ten programik dosowy jest najlepszy i wykryje ci kazdy blad. Pozniej tylko reklamacja i wymiana produktu na nowy badz zwrot gotowki na miejscu (towar niezgodny z umowa zawarta miedzy sprzedawca a kupujacym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ram a moze plyta. Jesli memtest wywali bledy przy 4 kosciach to wyjmij dwie i znowu przetestuj (najlepiej testuj cala noc jesli nie bedzie bledow od razu). Jak wywali znowu bledy to sprawdz te drugie kosci tylko wloz je do tych samych slotow co poprzednie kosci. Jak wywali bledy po raz 2 to wina plyty. Jak nie wywali to powtorz test dla pozostalych slotow.

Niektore plyty maja problemy z konkretnymi pamieciami. Czasem na stronie producenta podane sa kompatybilne pamieci.

 

Bledy pamieci moga byc tez spowodowane wysoka temp w obudowie. Nie wiem czy zasilacz moze wchodzic w gre.

 

SUPER_OKO - powiedz o co dokladnie chodzi z tym "towar niezgodny z umowa zawarta miedzy sprzedawca a kupujacym" bo ja kupilem walnieta plyte w komputroniku i powiedzieli ze wymiana plyty na inna nie wchodzi w gre tylko serwis a to juz 2 plyta walnieta w ten sam sposob :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i już działa. Jako że nie mam FDD bo uznałem kupno tego za dosyć archaiczne w czasach pendrivów to nie miałem jak odpalić te programy. W końcu wziąłem pod pachę komputer i poszedłem do sklepu żeby mi to wszystko skonfigurowali. Oni też nie mogli sobie z tym poradzić i wymienili mi ramy...no i teraz śmiga dobrze. Tak więc to wina którejś z kości.

 

Teraz przede mną szperanie w googlach żeby sie nauczyć podkręcać sprzęt bo z tego co mam można jeszcze dużo wycisnąć.

 

Dzięki za odpowiedzi. A jakbyście mieli jakieś sugestie co do overclockingu chętnie posłucham.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od pamieci. No nie wszystko. Zalezy jak twoja mobo sprawuje sie w oc. Raczej gigabyte nie blyszczy tutaj. Poczytaj o oc na forum pclab.pl

 

Teraz zobaczylem cene tej plyty gl :O Za ta kase mogles miec najlepsza plyte do oc Abit Quad GT, szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podkręcaniu to niestety się dobrze nie znam, doradził mi gość w sklepie. Ja chciałem Asusa p5k.

Ta płyta ponoć jest całkiem dobra do kręcenia. No i moim założeniem było żeby kupić w przyszłości peryna - 4 rdzenie. Akurat jak będę wymieniać procesor programy pewnie będą w pełni wykorzystywać potencjał Quad-ów. Ta którą napisałeś chyba by mi nowych 45 nanometrowych procesorów nie obsłużyła. A co do pamięci to ponoć też są w porządku do kręcenia (i gwarancja dożywotnia nawet jak coś spale przy podkręcaniu).

 

 

Chociaż teraz przeczytałem że ten Abit powinien obsłużyć te peryny. No może "szkoda" że o niej nie wiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności