Skocz do zawartości

"crt vs lcd" wypalarki oczu??


gd18

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawi mnie czy monitory lcd mniej wpływają na zmęczenie oczu po długiej pracy, a może nie ma to żadnego wpływu i jest to tylko chwyt marketingowy.?

i czy częstotliwość odświeżania ma największy wpływ na zmeczenie\niszczenie wzroku? im wyżej tym lepiej?

aha i czy w monitorach lcd jest odświeżanie np 100 Hz ?

czym powinienem się kierować przy wyborze jakiegoś monitora lcd i przyjaznego dla zdrowia? nie wspominając o komforcie pracy odwzrorowaniu kolorów itc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wogóle komputery są niezdrowe, szumią i wogóle :P

a co do monitorów, oczywiście to tylko moje zdanie, to LCD są zwyczajnie wygodniejsze, odwzorowanie kolorów też już jest na dobrym poziomie, kiedyś były z tym problemy, no i są płaskie nooo :D aha no i mogą mieć absurdalne rozmiaru typu 30 cali :P i to dalej monitor będzie, a nie 30 calowy telewizor :P. najczęściej LCD mniej męczą oczy, ale pracuje z paroma osobami, które nie mogą siedzieć przez LCD bo ich po godzinie oczy wysiadaja!! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura z tymi monitorami, w jakiejs gazecie komputerowej czytalem ze lcd moze mniej meczy oczy, ale na dluzszą mete jest bardziej niezdrowy...

 

ja tam uzywam crt'ka i zapewne wymienie go na kolejnego crt;) siedze przy komputerze 8h dziennie i jest ok:D:D

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast od pół roku po 16h dziennie patrzę w trzy różne monitory lcd jednocześnie i tylko raz na kilka dni odczuwam potrzebę użycia kropli do oczu. myślę jednak że tolerancja na typ to indywidualna sprawa każdego użytkownika. mi natomiast katastrofalnie na wzrok działa światło dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura z tymi monitorami, w jakiejs gazecie komputerowej czytalem ze lcd moze mniej meczy oczy, ale na dluzszą mete jest bardziej niezdrowy...

 

ja tam uzywam crt'ka i zapewne wymienie go na kolejnego crt;) siedze przy komputerze 8h dziennie i jest ok:D:D

 

pozdr

 

tez cos takiego gdzies czytalem i slyszalem , eheh ale jakiej bys alternatywyw nie wybral to i tak wszystko szkodzi. Jesz szkodzi, oddychasz szkodzi, pijesz szkodzi :D zyjesz szkodzisz ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura z tymi monitorami, w jakiejs gazecie komputerowej czytalem ze lcd moze mniej meczy oczy, ale na dluzszą mete jest bardziej niezdrowy...

 

ja tam uzywam crt'ka i zapewne wymienie go na kolejnego crt;) siedze przy komputerze 8h dziennie i jest ok:D:D

 

pozdr

 

ja jestem prosty chlop i mysle ze oczy jak sie mecza to sie psuje, moze sie myle , to w takim razie co jest w tym niezdrowego ?

radiacja ? :S

 

mozna by wprowadzic ustawe ze na kazdym monitorze na 20% powierzchni powinien byc napis "patrzenie szkodzi", albo "monitor powaznie szkodzi Tobie i osoba w Twoim otoczeniu"... :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytałem bo pewnie będę odkładał kaske na monitor 21"/22" i raczej nie wyobrażam sobie pudełka crt takiej wielkości. Teraz pracuję na eizo T765 19" i muszę mieć biurko odsunięte od ściany na pół metra, żeby zmieścić klawiaturę heh, poza tym przy rozdzielczości 1600 w poziomie/odś 85 Hz makówka mnie boli po 15 min.

czy przy lcd przy wyzszych rozdziałkach obraz nie migota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na lcd nie ma migotania wogole czy to na 60 czy 75 Hz

musialem sie przyzwyczajac do lcd jakies 2 tygodnie bo na poczatku gały troche nawalają , zwłaszcza od nieporównywalnie wiekszej(do mojego crt) ostrosci obrazu (w sumie to sporo przykreciłem ostrosc , kontrast i jasnosc )

no i jakby nie bylo to patrzy sie caly czas na jarzeniówki swiecace przez matryce

ja cały czas czekam na monitory OLED

http://www.youtube.com/watch?v=3Ufs9Wx0VXQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od Lcd mam czerwone gały po 2ch godzinach po 4 spuchniete powieki hehe pamietam jak mi znajomy mowil "musisz" sie przyzwyczaic tak sie przyzwyczailem ze sprzedalem to w diably ;) teraz bedzie 2gie podejscie do lcd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Do LCD trzeba się przyzwyczaić. Ja przez miesiąc miałem z tym problemy. Pierwsze włączenie LCD i szok. Miałem taką ostrość obrazu, że łeb bolał. Ale z czasem (i z odpowiednimi ustawieniami) przywykłem. I nie wyobrażam sobie powrotu do pracy na CRT, choć nie krytykuję takich monitorów. Ważny plus dla dużych LCD to zajmowanie mniej miejsca na biurku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od CRT sobie oczy popsułem :( Więc kupiłem LCD i od razu jest poprawa... i to duża, bo na CRT godzina i już mi się łzy w oczach robiły, a przed LCD'kiem mogę siedzieć i siedzieć... i siedzieć... i wszystko git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalna jasnosc matrycy do pracy to 120-150 cd/m2 A juz glupota jest dawac jasnosc na maxa ile fabryka dala bo ladnie swieci :) Nec 20WGX2 ze swoim 470 cd/m2

 

Ja pracuje przy 8% jasnosci lamp a gdzie tam do setki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sobie pomyśle że za swój monitor LCD ponad 2 lata temu zapłaciłem 1500zł to mnie sie coś robi, teraz kosztuje grosze... od 700zł można mieć niezły LCD...

 

teraz marzę o 21cali...

 

różnica jest kolosalna pod względem czasu spędzonego przy CRT a LCD...

 

CRT około 1h i oczy pływały a teraz męcze wzrok po 10h.

 

ważne jest by robić krótkie przerwy co 1h. nawet na miniutę zamknąć oczy...

 

z tego co mi wiadomo to wzrok psuje się głównie od tego że nasze oczy się wysuszają...

 

oglądając telewizje czy pracując na kompie rzadziej mrugamy oczkami i to powoduje na długim dystansie problemy...

 

co jakiś czas po pracy polecam kropelki nawilżające...

 

drugi aspekt jaki zauważyłem to że mój LCD malutko spala na cały miesiąc energii w porównaniu do CRT... ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sobie pomyśle że za swój monitor LCD ponad 2 lata temu zapłaciłem 1500zł to mnie sie coś robi, teraz kosztuje grosze... od 700zł można mieć niezły LCD...

 

teraz marzę o 21cali...

 

różnica jest kolosalna pod względem czasu spędzonego przy CRT a LCD...

 

CRT około 1h i oczy pływały a teraz męcze wzrok po 10h.

 

Musiales miec jakis felerny ten CRT albo odsiwezanie nieteges.

Ja niemoglem sie dlugo do LCD przyzwyczaic oczy mi lzawily na maxa. Po pewnym czasie wymienilem na CRT EIZO T966 i poki co jestem naprawde zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż zdania są podzielone... kwestia gustu...

 

jednak z drugie strony masterzy grafiki na całym świecie nadal stosują CRT...

 

oczy wypalają się od zbyt długiej pracy przy kompach i czytania... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności