Skocz do zawartości

Stacja do renderowania


Nezz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

potrzebuje w pracy dodatkowej maszyny/maszyn do renderowania. pracuje na 3dsmaxie9 i vrayu. Nie jestem "technical guy" ale to na mnie spadlo zadanie skompletowania zamowienie , przynajmniej ogolnej specyfikacji tak zeby goscie od IT mogli juz to odpowiednio uzupelnic.

prosilbym o rady , najlepiej propozycje zestawow , no i czy leiej jedna super maszyne czy pare slabszych ? licze na Wasza pomoc ;) komp bedziee wykozystywany tylko do renderingu

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

a masz jakieś ograniczenia cenowe? ;] bo rozwiązanie w sumie od tego głównie zależy ;]

 

jeżeli chcesz rozwiązanie rozsądne cenowo to:

-quad core 6600 (cena koło 1000 zł)

-płyta główna ASUS P5K

-4-8GB ramu

-dysk Raptor WD (nawet ten 35Giga, skoro to tylko do renderingu ma służyć, a to fajne szybkie dyski są, tylko, że drogie)

-karta graficzna...hmmm no jakiś gforce 8600gt czy tam gts

-obudowa chieftec, zasilacz 500W minimum.

 

cena takiego zestawu to jakieś 4000 zł.

 

jeżeli budżet jest większy, no dobra duuużo większy to ja bym stawiał na stacje wieloprocesorową na Xeonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najlepiej kozystac z takiej stacji, czy uzywac renderingu sieciowego czy normlanie instalowac caly soft i zgrywac wszystkie pliki do renderowania ?

czy jezeli ma to byc rendering sieciowy to taka karta graficza jest konieczna czy wystarczy slabsza ? i jak ma sie ilosc ramu do szybkosci renderingu ?

co do ograniczen cenowych to narazie bym sie tym nie przejnowal , ale tez bez przesady ;) nie krece filmow pelnometrazowych tylkoraczej maloskomplikowane animacje jako sekwencje video na potrzeby webu. to sa bardzo krótkie formy ale musza wygladac ladnie i realistycznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm a do renderingu sieciowego nie musisz miec 3d studio zainstalowanego na wsyzstkich kompach? szczerze nie wiem :P więc chętnie się dowiem jak to jest.

 

co do stacji wieloprocesorowej chodzilo mi o pojedyńcze pudło z płytą na 2 procesory.

 

z tego co piszesz to taki PC na quad core powinien Ci wystarczyć ;]

 

karta graficzna spokojnie może być słabsza. Ilość ramu jako tako nie ma wpływu na szybkość renderingu, ale... no właśnie... duża ilość ramu pozwala, np. załadować dużą ilość dużych tekstur. ogólnie daje dużo większe możliwości. np. w ilości particli ;] ja np zapchałem particlami 4 giga ramu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyta Tyan być może ze scsi adapteca choć teraz nie wiem z xeonami np dwoma czterordzeniowymi karta nie jest krytyczna w tym momencie, dużo szybkiego ramu

dopiero teraz Ci odpisuję, nieczęsto jestem poza tym mój komp mi wystarcza choć ma dwa i pół już chyba więc nie śledzę

pozdrawiam!

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności