Skocz do zawartości

komputer - rozsądek intel, ekonomia -amd, pomocy


dani182

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , planuje zakup komputera do 3ds max, obecnie używam athlona xp 1700, 512 ram i radeona 9550. chce przesiąść sie na coś szybszego. głownie chodzi mi o poprawienie komfortu i czasu pracy przy modelach do kilku mln poly, i o to żebym mógł oglądać model i bawić sie nim przy włączonym wygładzaniu powierzchni, oraz oczywiście o szybkie renderowanie w rozdzielczościach ekranowych(1280X1024) ewentualnie "plakatowych" z GI itd. nie tworzę żadnych super animacji, głównie "statyczne sceny" dla samego siebie dla satysfakcji-może sobie w końcu coś wsadze w antyrame i na ścianie powieszę;) na forum wszyscy piszą ze intel i tylko intel, ale jak "złożyłem" sobie komp w oparciu o amd wyszlo mi jakies:

1700zl(5500+, plyta abit/asus/gigabyte, 2x1Gb patriot 667, radeon x1950 pro/7900gs , +zasilacz 450w)

jezeli intel to 2700zl za:

q6600, plyta abit/asus/gigabyte, 2x1gb patriot, radeon x19950pro/7900gs +zasilacz 520-560w)

 

moje pytania to:

1. czy opłaca mi się inwestować cieżkie pieniądze w zestaw intela czy spokojnie złożyć komp w oparciu o zestaw amd.

 

2.jeżeli chodzi o intela rozważam jeszcze e6600 ponieważ jest nieco tańszy od quada, wiekszy wybór płyt no i potrzebuje mniej prądu(w moim zestawie 450 w wystarczy), moze to bedzie lepsza opcja?

 

3. jak posiadanie zasilacza 520-560 watt wplywa na rachunki za prad w porównaniu z 450watt-bardzo mnie to zastanawia i martwi

 

4. czy te karty graficzne(x1950/7900gs) - wystarcza do moich potrzeb?

 

5. czy ta ilość ramu starczy czy może zainwestować w jeszcze jedną parę?

 

6. jeśli chodzi o płytę to planuję zakup jakiegoś modelu w granicach 400-500zl wymienionych producentów)

 

z góry dzięki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

1. różnica cen wyszła ci znaczna, ale moc komputerów także by się różniła ZNACZNIE

 

2. Quad bardzo staniał, a różnica wydajności między nim, a e6600 jest duża

 

3. nijak

 

4. na pewno

 

5. jak bedziesz miał pieniadze to zainwestujesz, nic na szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro zamawiam zestaw, jeszcze takie pytanie:czy do tego:

MSI P35 NEO2

q6600

2x1gb patriot 667(w przyszłości może jeszcze jedna para)

radeon 1950pro

2x raptor 36gb

1xcaviar 400gb

mogę wpiąć zasilacz:

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obudow/ATX_high_end/Be_quiet/Straight_Power/Zasilacz_Be_quiet_Straight_Power_BQT_E5_550W/pelny,id,34697/

czy może coś mocniejszego czy innej firmy?

jakieś uwagi do zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na procku nigdy nie oszczędzaj, to serce komputera i to bardzo ważne...

 

ja już więcej nie będę nieoszczędzał...

jak se pomyślę, że kupiłem mojego PD 820 za 950 zł i ile poszedł w pół przez pół roku, i ile przez rok, to mnie skręca...

wolę sobie dokupywać co jakiś czas proca niż wywalać kupe hajsu, za którego połowę będzie można proca kupić za parę miechów // mniej więcej

coś na czym nie powinno się oszczędzać to mobo.

Dobra płyta to nie tylko to, że wyciśnie z komponentów więcej mocy niż jakiś szit, to też stabilność, lans :], możliwość kręcenia oraz to, że może starczyć na dłużej niż zwykła.

Mój znajomy Czcigodny ze Szczytu jak kupił sobie płytkę asusa pod pentium D, to teraz z tego co się zorientował może sobie w płytę wsadzić core2duo i to jeszcze na szynie 1066 :] Płytka ładnie wyszła w przód :-)

 

i uważam, że sercem kompa jest właśnie płyta główna a nie proc,

proc to musk, bez odpowiedniego ukrwienia musk nie będzie dobrze funkcjonował :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3grosze ameryki to żeś w tym momencie nie odkrył ;) i inwestowanie w "tanią" płytę jest po prostu nie opłacalne na dłuższą metę, jest to element który wymieniany jest na końcu (czyt. w razie awarii), dlatego po raz kolejny piszę:

wybierając podzespoły do swojego wymarzonego komputerka, jako główny element i pierwszą rzecz na liście, pod którą później będziecie wybierać dalsze komponenty jest płyta główna dotyczy to zarówno płyt pod Intela, jak również AMD, choć z tym drugim jest jeszcze ciut inaczej, ale naprawdę nie warto oszczędzać ;).

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, po wkacjach.....:) ale przed wyjazdem juz nowy komp dotarl i ze wzgledów dostępności sptrzetu u dostawcy wyszlo cos takiego: e6600 asus p5k ip35 radeon 1950pro patriot 2x1gb pc800 cl4 zasilacz tagan 430 watt na razie tyle(resztę rzeczy wezmę narazie ze starego kompa), nad dyskiem zastanowię sie jeszcze bo może poczytam o scsi... w każdym razie dzięki wszystkim za pomoc:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności