Skocz do zawartości

Złe kreskowanie (hatch) w ACAD


giegu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dlaczego dosyć często zdarza mi się, że w momencie kiedy che zakreskować obszar pomiędzy kilkoma liniami, program zaznacza również całkiem inne obszary które znajdują się poza granicami wskazanej przestrzeni.

 

Dlaczego tak sie dzieje (podkreślam fakt że obszary są na 100% zamknięte ponieważ zawsze robię precyzyjnie \"z automatu\" i z przyciąganiem, wszystko sprawdzałem, nie jestem głupi i komentowałem to ze znajomymi w branży graficznej! - uznają to za błąd programu), czy to czasem nie jest wada wszystkich ACadów (mój 2004) ??

 

pozdr Giegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z mojego doświadczenia wynika, że to jest bąd programu:) AutoCad już tak czasem ma, że jak próbujesz jednocześnie zahatchować kilka obszarów zamkniętych to mu czasem palma odbija-to u niego normalne. Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, w wersji 2004 źle działa, a w wersji 2000 dobrze. Szczerze powiem nigdy się z tym nie spotkałem. Kiedyś w programie MegaCad był z tym problem w momencie kiedy obszar kreskowany nie był cały widoczny. Ale w AutoCadzie nigdy nie miałem takiego problemu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by ikim

ja tez mam problemy z hathem w cadzie, ten program po prostu tak ma:)

Czasem pomaga jak wszystkie obszary ktore chcesz zakreskowac objedziesz jeszcze raz polilinią, tylko to nieco pracochlonne.:)

 

 

I to jest najlepsze rozwiazanie, wtedy robisz select object i dodatkowo new boundary set.

 

W duzych i skomplikowanych projektach bezpiecznie jest prze hatchem zrobic zoom tylko na obiekty ktore chcesz zahatchowac bo pomimo new boundary set i tak acad liczy obszar widoczny aktualnie w oknie.

U mnie (amd1700 + 1gbram + winxp + acad 2000) dodatkowo ma tendencje do wywrotek przy skomplikowanym rysunku np z duza iloscia splinow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności