Skocz do zawartości

Zestaw jakich wiele, ale...


Gyh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pytanie jak w nagłówku - standard. Szukając odpowiedzi na moją bolączkę: "jaki zestaw?", przebrnąłem przez kilka forów dyskusyjnych, będąc li tylko biernym czytelnikiem. Tutaj natomiast chcę zarzucić pytanie, a to z tego względu, że znajdują się tu kompetentni ludzie, skorzy pomóc.

 

Gwoli wyjaśnienia, zajmuję się obróbką grafiki i fotografii w wysokiej rozdzielczości, nie obcy mi jest też Maxio. Oczekuję sugestii, co do zestawu, który poniżej. Dodam jedynie, że komputer ma służyć nie tylko do pracy ale i do zabawy, film, gierka…

 

Mam dylemat związany z procesorem, starszego quada czy nowego E6750?, no i płyta głowna, znajomi polecają EVGA.

 

1 CORE 2 DUO 2,66GHz BOX E6750 4M LGA-775 1333FSB lub Q6600

2 DDR2 2GB KIT PC2-6400 (800MHz) GOODRAM

3 2xEVGA GF 8800GTS 640MB DDR3/320b TV/DV PCI-E (ACS/3)

4 2x250GB SEAGATE BARRACUDA 7200. ST3250620AS 16MBc

5 NAGRYWARKA DVD-R/RW LG GSA-H44N OEM

6 MDT ATX MODECOM DEBUT SILVER BLACK

7 ZASILACZ TAGAN 580-U15 (580 Watt)

8 EVGA 122-CK-NF66-T1 nVidia 650i ULTRA Socket 775

9 Wacom Intuos3 A5 Wide

 

Moniak-CRT 22" - przeszukuje Allegro:-)

 

Z góry dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

100% QUAD ZAPAMIęTAJ

 

zajmuję się obróbką grafiki i fotografii w wysokiej rozdzielczości
awięc przyda ci się dużo ramu - napoczatek 4 gb - czego takiego?

 

nie obcy mi jest też Maxio
wiec tu sie przyda procesor porządny, i tu w grę wchodzą tylko czterordzeniówki, które tanieją cały czas. na e6750 nie patrz, bo mimo ze w niektorych sklepach jest drozszy od quada to sa to tylko bledy w ofertach intela, sam sporo namieszal, wydajnosciowo wogule nie ma co ich porównywac

 

co to plyty glownej to wzialbym cos na jadrze p35, najlepiej jakiegos asusa, testow zbytnio nie ma, ale opinie zdecydowanie pozytywne

 

i pamietaj o monitorze - zeby byl eizo;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% QUAD ZAPAMIęTAJ

 

Ha! Pamięć swą wyostrzam!

 

awięc przyda ci się dużo ramu - napoczatek 4 gb - czego takiego?

 

Zastanawiałem się nad Patriotami... nie powiem, brzmi OK

 

wiec tu sie przyda procesor porządny, i tu w grę wchodzą tylko czterordzeniówki, które tanieją cały czas. na e6750 nie patrz, bo mimo ze w niektorych sklepach jest drozszy od quada to sa to tylko bledy w ofertach intela, sam sporo namieszal, wydajnosciowo wogule nie ma co ich porównywac

 

Więc jednak quady...

 

co to plyty glownej to wzialbym cos na jadrze p35, najlepiej jakiegos asusa, testow zbytnio nie ma, ale opinie zdecydowanie pozytywne

 

polecasz coś na p35, a dlaczego nie nVidia 650i? Masz jakieś przeciwwskazania? Chociaż na tej płycie quada jeszcze nie widziałem.

 

i pamietaj o monitorze - zeby byl eizo;)

 

Eizo, no tak :-), choć powiem Ci szczerze, że śliniłem się na sonego GDM-FW900 :-)))))

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

awięc przyda ci się dużo ramu - napoczatek 4 gb - czego takiego?

Zastanawiałem się nad Patriotami... nie powiem, brzmi OK

 

brzmi ok, bo są wydajne i napwno zauwazyles ze kupisz taniej 4gb składając 4x1gb, ale jak zlozysz 2x2gb to nadal pozostają ci 2 sloty wolne i nie dzis ale w przyszlosci bedziesz mogl rozbudowac do 8gb

 

polecasz coś na p35, a dlaczego nie nVidia 650i? Masz jakieś przeciwwskazania?

 

zadnych przeciwwskazań, jednak polecilbym jako producenta plyty ASUSa mimo wszystko

 

Eizo, no tak :-), choć powiem Ci szczerze, że śliniłem się na sonego GDM-FW900 :-)))))

 

eizo to eizo, ale dobre modele sa ciezko dostepne, a sony w ostatecznosci moze byc, bo matryca ta sama;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzmi ok, bo są wydajne i napwno zauwazyles ze kupisz taniej 4gb składając 4x1gb, ale jak zlozysz 2x2gb to nadal pozostają ci 2 sloty wolne i nie dzis ale w przyszlosci bedziesz mogl rozbudowac do 8gb

 

Dokładnie o tym myślałem, przyszłość widzę raczej nieodległą, a ramu podobnie jak kasy-nigdy za dużo :-)

 

zadnych przeciwwskazań, jednak polecilbym jako producenta plyty ASUSa mimo wszystko

 

Nad tym jeszcze podumam. Ponoć na tym modelu EVGA dźwięk jest więcej niż dobry, a i reszta jest dopracowana.

 

eizo to eizo, ale dobre modele sa ciezko dostepne, a sony w ostatecznosci moze byc, bo matryca ta sama;)

 

Przekopie jeszcze Allegro, ale raczej nie wejde w sonego, celownik nastawiłem na eizo:-)

 

Dzięki jeszcze raz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności