Skocz do zawartości

PCI-E x8


xeav

Rekomendowane odpowiedzi

Czy z płytą, która posiada 2 złącza PCI-E x8 (SLI) będą współpracowały wszystkie dostępne karty pod pci-e? (szczególnie ati) Może ktoś z was ma jakieś doświadczenia w tym temacie.

chodzi mi o tryb z jedną kartą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

jedno na pewno, przynajmniej powinno być x16 i jeżeli w to wsadzisz karte Ati to będzie działać. nie słyszałem żeby płyty główne pod grafike miały 2 złącza pci-e x8. to jakoś jest tak że w momencie kiedy masz 2 karty w SLI to oba złącza zaczynają działać x8. W nowych płytach głównych już oba złącza są x16. Ati niestety nie działa w trybie SLI co pewnie i tak wiesz, więc do płyty głownej z SLI dwóch kart nie włożysz ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale drugie, powiedzmy główne złącze pci-e pod kartę graficzną powinno być x16. chcesz podłączyć 2 karty graficzne w SLI ? bo troche się pogubiłem o co chodzi? ;]

 

może podaj model płyty głównej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wszystkie karty pci-e powinny pojsc na pci-e x8. Teoretycznie bo byly jakies problemy z GF8800 nie wiem jak to jest teraz. A sprawdzales w biosie albo na plycie czy nie mozna wylaczyc trybu sli? Moze sa jakies zworki na plycie? Wtedy jedno zlacze powinno dzialac jako x16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności