Skocz do zawartości

Q6600 vs E6600 - mini benchmark


arev

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odebrałem swojego Q6600 i postanowiłem ułatwić decyzję tym, którzy jeszcze się wahają. Porównałem osiągi tego procesora z poprzednim - E6600. Do porównania przygotowałem scenkę dla MAXa/Vraya - zawierała GI, reflections/refractions (glossy and not), ambient-occlusion. Użyłem dwóch metod renderowania - QMC+LC i Irr+LC. Reszta benchmarków oraz czasy procesorów, w stanie znamionowym i podkręconych, opisane w załączonej tabelce:

http://www.max3d.pl/forum/attachment.php?attachmentid=48003&stc=1&d=1185970978

 

Dodam jeszcze tylko, że póki co procesor działa na zasilaczu Chiefteca 450W (przy częstotliwości 3GHz). Jeśli zasilacz padnie dam znać, ale póki co wszystko działa świetnie :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no nieźle, czterordzeniowy ma 2 razy szybsze czasy niż 2-rdzeniowy, nareszcie trochę w tym logiki :) podobno czterordzeniówka miała mieć tylko 70% przyrostu wydajności względem single core. Przynajmniej tak pcworld twierdził. Żeby tylko był ten quad core tańszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

arevulopapo - dzięki za zestawienie. własnie czegos takiego szukałem. Wyniki są super.

Mogłbyś jeszcze podać reszte konfiguracji ? najbardziej chodzi mi o mobo. I w jaki sposób podkręcałeś proca ? Jaki ram i ile GB ? Próbowałeś go podkręcać wiecej niż do 3 ghz ? Jakie tam masz chłodzenie ?

Sorki ze tyle pytań, ale bardoz mnie to teraz interesuje :)

 

PS, master - czy dobrze zrozumiałem - max nie wykorzystuje na bierząco 4 rdzeni ?

 

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kannu: mobo - Asus Commando, RAM - w chwili testów 2GB Patriot 800MHz, chłodzenie boxowe, powyżej trzech nie próbowałem, a do trzech podkręciłem jedynie magistralą (bios płyty sam podnosi napięcia). Niestety aktualnie mam gigantyczne problemy z kompem - moja płyta chyba nie lubi mieć zainstalowanych pamięci :] Tak czy inaczej sam procesor sprawuje się świetnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arevulopapo: wierz mi, że gdybym miał możliwość (czyt. środki) na zakup takiego quadzika to już dawno delektowałbym się jego mocą :) niestety chwilowo dual core musi mi wystarczyć :) aha i jak uważacie, że ilość rdzeni jest taka ważna, to polecam playstation 3. Ma 7 rdzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w pracy sprawdziłem pobieżnie jak wygląda wykorzystanie quada w maxie i wyszło cos takiego:

- rendering w mentalu: 4 * 100%

- rendering w radiosity: 4 * 70-80%

- RTT w radiosity 4 * 70-90%

- liczenie solucji radiosity: 4 * 95-100%

- viewporty w openGL: 1 * 80-90%, 1 * 40-50 %, pozostałe rdzenie odpoczywają. Co ciekawe w AMD x2 przy obracaniu viewportami oba rdzenie chodzą na jakieś 90% mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej wiecej tydzien temu przesiadlem sie z E6600 na Q6600 i jestem bardzo zadowolony z osiagow jakie ma ten procesor. W renderingu jest ten procek dwa razy szybszy od jego dwu rdzeniowego brata. Cena Q6600 jest minimalnie wieksza od E6600 wiec wszystko wskazuje za kupnem wersji czterordzeniowej.

Polecam wszystkim ten procesor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się zastanawiam nad 4 rdzeniami za niedługo powinna wpaść mi większa kasa a ten procek wygląda bardzo smakowaicie teraz :)

tylko jaką płytkę do tego żeby wyciągnąć 3 GHZ w OC ten Commando(s) trochę drogi 700 zetów :( kręcił ktoś na czymś tańszym?

i jaki ram?, mam 2 GB kingdstona 667 ale Core 2 chyba lubią jakieś lepsze pamiątki mam racje czy coś pokręciłem? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fikołek - zaopatrz się lepiej w dobry radiator na proca jeśli chcesz go kręcić, na standard boxie bez OC w stres ma jakieś 75-80 C

 

u mnie na WC przy OC na 3GHz w stresie mam 55C (Vcore 1,3 V)

 

co do ramu to ja lece na Patriotach LLK 667MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz B3 czy g0 ? ;]

 

i zależy czym mierzysz, mówimy tu o temperaturach rdzeni (bo one się liczą)

np. speedfan zaniża temperatury o 15C.

 

Najlepiej jest sprawdzać everestem lub CoreTemp (temperatura w biosie też przekłamuje zawsze)

Nawet intel o tym pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

qaudy czterordzeniowe pieknie renderują. Dodatkowo na luzie mozna właczyc dwa maxy i jednem przydzielić trzy rdzenie, które sie będą męczyć renderując, a na czwartym rdzeniu włacza sie drugiego maxa i naprawde na luzie renderuje, nie czujac obciążenia.

Już nawet nie wspominająć ,ze mozna w ten sposów włączyć cztery osobne maxy i każdemu dać osobny rdzeń.

Codzienna praca w maxie pokazuje jednak , że całkiem sporo dzieje sie tylko na jednym rdzeniu :(. ( np. fur) - czyli wykorzystanie procka jest na 25 %.

Ideałem byłaby wiec stacja jedno , względnie dwurdzeniowa , z mocnym taktowaniem, a do renderu stacje cztero, ośmio lub szensastordzeniowe.

pozdrawiam i życze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienilem E4300@3GHz na Q6600@3,6GHz i to było poprostu genialne posuniecie, na kompie gram i pracuje w maxie. W maxie wiadomo. W przypadku gier np giery na silniku Unreal3 smigaja okolo dwa razy szybciej na Quadzie ;P to tak apropos marudzenia MasterKiełbaster'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności