Skocz do zawartości

Pkająca porcelana


Kris_R

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

DOkładnie tak samo myślałem... wczoraj robiłem testy z Fracture i nie do końca wychodzi tak jak bym chciał...

na co zwrócić uwagę?? Masa obiektów? Siła uderzenia? Skala? .....

przy okazji pytanie... jak najprościej pociąć bryłę, aby po rozbiciu reaktorem widoczne były wewnętrze krawędzie cięcia... jakoś nie czuję się na siłach w cięciu brył i łataniu powstałych dziur... :/

Jeśli ktoś tu ma doświadczenie z Fracture, to piszcie pliis cokolwiek. Na pewno będzie to pomocne.. dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pozwolilem sobie odswiezyc ten watek. Ostatnio pytalem o to samo w dziale plugins... Aleksander wysunal pomysl z modyfikatorem slice. Moze cos z tego Ci wyjdzie. Mi sie nie udalo. Wydaje sie ze nie istnieje jakis latwy sposob na podzielenie takie obiektu... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze pociac boolem? a do ciecia uzyc jakies plaszczyzny uformowanej zgodnie z kierunkami pekniec.

 

albo zrobic ten obiekt od razu z kilku elementow.

 

 

pamietaj ze na plaszczyznie powstalej z pekniecia powinna byc inna teksturka niz na plasczyznie emaliowanej porcelany. choc moze jesli to ma byc dynamiczna animacja to nie warto sie zaglebiac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Hmm.. a nie łątwiej byłoby najpierw zastosować Mshsmootha, a później pociąć booleanem??

Robimy tak (wydaje mi się, że chodzi o animację) - przygotowujemy 2 modele:

1. kompletny, niepocięty model porcelany

2. pocięty moedl, złożony z kilku elementów

W scenie jako widoczny ustawiamy niepocięty obiekt a w momencie zderzenia porcelany z jakimś innym przedmiotem czego efektem ma być rozbicie, podstawiamy 2gi obiekt, a ten pierwszy ukrywamy.. do tego jakieś particles i powinno być piknie...

Jeśli myślicie, ze ktoś się zorientuje, że to trick to źle myślicie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak też zamierzam zrobić. Ale chyba pokuszę się o Shape Merge zamiast booleanów. I potem powydzielam odpowiednie elementy i nadam im grubość. Trcik z podmianką to rzecz oczysiwta jak dla mnie ale dzięki za wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny pomysl:

- PArray - przypisjesz do modelu i \"detonujesz\" w odpowiednim czasie

- Fragile (plugin) dostepny za free na http://max3d.3dluvr.com :D

- Bomb - ale ciekawie to nie wychodzi (bardzo podobnie jak parray).

 

Chociarz z 2 strony nie bedzie to na maxa realistyczne ale moze gdyby sie pobawic parametrami to cos by sie dalo wykrzesac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności