Skocz do zawartości

Komputer za ok. 5000?


Gość Nixx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Dostałam w pracy wolną rekę na zakup komputera (PC) i budżet na niego (ok. 5 000). Ponieważ nie znam się na sprzęcie przedstawiam tutaj temat i proszę o sugestię. Z mojej strony dodam, że:

 

1. Na bank chcę XP (żadna Vista) - waham się czy 64 bity czy 32 i tutaj proszę o podpowiedź, zwłaszcza w kontekście poniższych informacji;

2. Programy: na pewno pakiet Adobe CS2 i CS3 w bliskiej przyszłości,

3. Przewiduję także zakup programu do 3d (jakiego, jeszcze nie wiem, ten temat będzie mielony w firmie w przyszłości, też bliskiej), dlatego proszę o zasugerowanie jakiejś fajnej karty grafiki do softu 3d+2d

4. Do zestawu nie wliczamy monitora i dupereli typu mysza za 500 zł:D

5. Używam Intuosa3, więc dobrze by było gdyby śmigał nadal;)

6. Zastanawiam się nad macierzą (nie pamiętam RAID 0 czy 1, chodzi mi o nie o mirroring tylko wydajność)

7. 2-4 gb ramu

 

Na koniec: w tej chwili używam poniższego zestawu z systemem xp64:

Płyta główna ASUS P5B /i 965/ PCIex / Sock 775

CPU INTEL Core™2 Duo E6600 2.40 GHz 775/1066/4096/64bit BOX

RAM 2x1GB DDR2 800 Goodram

HDD SEAGATE ST3320620AS 320GB 7200 16MB SATA-II

Grafika NX7600GS PCI-E 256MB DDR2 128BIT HEATSINK 2xDVI

 

Nie mam zastrzeżeń co do tego sprzętu i do systemu. Wszystko chodzi bez problemów, mogło by tylko być ciut szybciej (no i driverów czasem długo się szuka). Nie mam macierzy, ponieważ mi odradzano jako awaryjną i grożącą utratą danych (ale teraz mam to w nosie ponieważ i tak mam w nawyku codzienny backup).

Tak więc, wobec powyższego chciałabym mieć jednak xp64 jednakże nie wiem jak to hula z 3d. Proszę o jakiś miły zestawik. Dziękuje z góry za uwagi i zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

@Knysha, czytałam już wcześniej o tym co sobie złożyłeś. Ładnie, myślę że pokaże to w serwisie (skłaniam się ku płycie Asus i trochę lepszym procu). Masz moze RAID? A jak tam działa x64 z softem 3d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Win 64-bitowego, bo nie mieli w hurtowni, gdy odbieralem zestaw, a czekac nie moglem.

Co do plyty - szczerze polecam tego Gigabyte'a, ktorego sam mam - N650SLI-DS4. Bardzo wydajny, pochodzi z serii przeznaczonej dla wyczynowych graczy, wiec swietnie nadaje sie do podkrecania podzespolow. Procesor E4300 prawdopodobnie bede krecil, bo zamontowany na nim jest Scythe Ninja.

 

Pozdrawiam

 

edit:

Tak, mam dyski obydwa podlaczone w macierz RAID 0. Bardzo ladnie smigaja, ale niestety grzeja sie troche. Mysle, ze winna jest temu karta graficzna, ktora troche zajmuje miejsca w obudowie i obniza efektywnosc cyrkulacji wewnatrz takowej.

 

Ponizej wklejam screenshot z temperaturami pracy komputera po ok. 4h.

speedfanwh5.jpg

 

Nie przejmujcie sie obrotami wiatraka :D. Scythe Ninja kreci sie teraz z predkoscia circa 800-900obr/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehehhehehe 270 tysięcy obrotów. to przecież samolot a nie cooler :P

 

a co do zestawu:

 

1 Procesor Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775) BOX 1027.00

2 Płyta główna Asus P5K Deluxe / WIFI-AP Intel P35 786.00

3 Pamięć RAM PDP Patriot Dual 2x 2GB DDR2 800 MHz CL5 934.00

4 Karta graficzna GeForce 8800 GTS Gainward Bliss 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) 1059.00

5 Dysk twardy IDE/SATA WD Caviar SE-16 250 GB 16MB cache SATA-II x2 504.00

6 Zasilacz Zasilacz do obudowy Tagan 700W - U25 DualEngine 550.00

 

razem 4860. czyli do tego jeszcze jakaś obudowa. aha ceny z komputronika, a więc na pewno można większość części kupić taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus:)

 

plyte Abita a nie Asusa, bardziej stabilny, bez bajerow, lepszy OC itd

 

Illy, chyba asusik commando jest mocno stabilny ? :) warto wspomnieć choćby 8 fazowe zasilanie, OC ma takie możliwości , że nawet na forach

overclokerskich ludzie sie za glowy łapią :). Napewno nie jest niestabilny.

MA nawet na płycie przyciski resetowania itp ( gdy sie testuje na maszynie wyjętej z budy).

 

pozdrawiam i życze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do powyzszych: i'm not a geek, to co mowie bylo testowane jak kupowalem kompa w lutym. wtedy abit costam 9 naprawde mnie zaskoczyl (ale ja bylem zapatrzony w lepsze podkrecanie, wifi i karte HDaudio). Fakt, moj p5b deluxe jeszcze nigdy nie powiedzial ze sie nie da zrobic, nie wiem jak z testami, bo po prostu mnie to nie interesuje (nie jestem onanista sprzetowym). Ale np. podobny zestaw do mojego tylko ze Abit x9 wlaczal sie o 20 sekund szybciej od mojego p5b deluxe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności