Skocz do zawartości

Brzęczenie przy przesuwaniu obrazu


uke

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Z ostatnio kupionymi podzespołami dostałem gratis kilka dziwnych problemów. Czasu ostatnio mniej więc i wiedza mniejsza. Może wy będziecie wiedzieli.

 

Przy panowaniu w Maxie a także nawet przy skalowaniu okienka w Windowsach z komputera dobiega brzęczenie, coś jak praca cichego dysku. Źródło jest gdzieś w okolicy karty graficznej. Teraz słychać to lepiej bo obudowa jeszcze otwarta. Wie ktoś co to i jak to wyłączyć?

 

 

Konfiguracja:

Chieftec Dragon coś tam + Modecom Feel III 400W

Asus P5K WS

Q6600 2.4 aktualnie 3.0GHz (9*333)

Gigabyte 6600 z pasywnym chłodzeniem

2*1GB Kingston HyperX

2*Maxtor 250GB @RAID 0

Maxtor 80GB do backupów

SB Live

 

Ukłony

uke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Cos o tym slysdzalem ale nie wiem czy chodzilo o grafike ;) To chyba brzecza cewki tak mi sie wydaje, ale reki nie dam uciac ;) Na pure pc powinno cos o tym byc Panowie chyba zalewali to czyms i nie bylo juz problemu, ale tak jak mowie nie wiem czy w tamtym przypadku chodzilo o grafike

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi, zobaczę na pure pc, może pozalewam i pomoże? ;-)

 

Zasilacz jest taki przypadkowo - zamówiony Chieftec 560W okazał się zepsutym gratem a w sklepie mieli akurat tylko tego Modecoma. Praca czekała więc wziąłem co było. Na razie jest ok ale pewnie trzeba by zmienić. Coś polecacie? Byle nie Chiefteca, wrrrr (dość się z tym dziadem namęczyłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz cos bardzo ale to bardoz taniego to Delte :D okolo 60 zl na allegoro, ale nie wiem czy wystarczy 400w do twojego zestawu, Ewentualnie cos mocniejszego np BQ zreszta pogadaj z kolesiami z zenfist.pl napewno cos poleca :] Na pure pc taz duzo znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam Gigabyte 6600 z pasywnym chłodzeniem. Dzwięk występuje, jednak na ogół jestem na niego głuchy, choć czasem mnie drazni.

W laptopie (inna karta graficzna) faktycznie jedno z wejść jakby podgłaśnia ten dźwięk i chyba puszcza przez głośniczki ale wyciszenie tylko ogranicza słyszalność dzwięku nie eliminuje go całkiem (dźwięk cichszy niż na stacjonarnym).

 

Dodatkowo podpowiem (może już wiesz), że tą karte można sporo podkręcić (mimo pasywnego chłodzenia) i mieć prawie model 6600GT :)

Informacje na ten temat: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=371-all

W grach poprawa dość znaczna jak w programach graficznych nie wiem.

 

Jak znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek: to nie zasilacz brzęczy co nie zmienia faktu, że trzeba go będzie wymienić.

 

Bacry: po wyjęciu karty dźwiękowej brzęczenie nadal występuje. Źródło jest gdzieś indziej.

 

Esus299: dzięki za link, chętnie pobawię się RivaTunerem, poprzedniej karcie (GF4200Ti) dał sporego kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam zasilacz i przy przesuwaniu obrazu w ps, czy przesuwaniu obiektów w maxie z komputera obiegało wkurzające brzęczenie, po wielu próbach dochodzeniowych co może wydawać taki dźwięk okazało się ze to zasilacz. (brat ruszał okienkami a ja przykładałem ucho do wszystkich części :)

w sklepie wymienili mi na nowy, tez na chifteka, na razie jest dobrze...

na 100 brzeczy zasilacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności