Skocz do zawartości

Scythe Ninja - gdzie wiatrak


uke

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Nowy komputer-nowe kłopoty :-)

Do nowych gratów (lista poniżej) dokupiłem Scythe Ninja. Czy waszym zdaniem wiatrak jest w odpowiednim miejscu? Wiatrak dmucha w stronę procesora a nad nim znajduje się wiatrak zasilacza, który je wyciąga z obudowy.

Wątpliwości budzi bliskość karty graficznej i fakt częściowego zasłonięcia radiatora na chipsecie (oba chłodzone pasywnie). Mocowanie po prawej stronie blokuje dostęp do RAMu i zasłania go (wiatrak byłby tuż obok radiatora RAMu.

Może lepiej dać wiatrak po lewej stronie i ustawić tak, by wyciągał powietrze z radiatora na zewnątrz?

 

 

 

Konfiguracja:

Chieftec Dragon coś tam + Modecom Feel III 400W

Asus P5K WS

Q6600 2.4 aktualnie 3.0GHz (9*333)

Gigabyte 6600 z pasywnym chłodzeniem

2*1GB Kingston HyperX

2*Maxtor 250GB @RAID 0

Maxtor 80GB do backupów

SB Live

 

 

pozdrawia

uke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja też nie wiem :-) W te fioletowe pierdoły mogę wpakować dodatkowe wiatraki, bodaj 80mm.

 

Jeśli wiać w tę stronę to po której stronie dać wiatrak - mimo wszystko nad RAMami?

 

U mnie wieje nad RAMami. Na tylnej sciance mam zamiar zamontowac wiatrak, ktory dodatkowo bedzie chlodzil Scythe'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiłem o rozsądnych opcjach, hehe.

 

dsc05712dw2aw5.th.jpg

 

Inne ustawienia raczej nie mają sensu, na pewno nie możesz "dmuchać" w stronę pasywnie chłodzonej karty grafiki. Gorące powietrze powinno jak najszybciej opuścic obudowę, bez owiewania innych komponentów.

Jako, że twój zasilacz ma duży wentylator wciągający powietrze z obudowy, moim zdaniem najlepiej będzie ustawić fana na ninjy w kierunku poziomym. Tzn, żeby kierował powietrze na tylną ściankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności