Skocz do zawartości

laptop dla grafika/architekta


Gość hana

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

jak wielu poprzednikow mam problem z wyborem laptopa.

chcialabym na niego wydac max 6300zl, wiec zdaje sobie sprawe z tego, ze idealnego nie kupie.

laptop ma sluzyc do modelowania i renderowania, obrobki grafiki, do programow typu cad.

 

spedzilam kilka dni porownujac parametry, sledzac recenzje, ale potrzebuje pomocy kogos o wiekszej wiedzy.

 

mam kilka konkretnych pytan.

 

::procesor::

_typuje procesory Intel Core 2 Duo T7300 2 GHz (4MB cache, 800MHz), ale zastanawiam sie, czy duza roznica jest miedzy nim, a Intel Core 2 Duo T7200 2.0 GHz

4 MB Cache, 667 MHz FSB?

a moze w ogole lepiej wziac nieco gorszy [np 1.66GHz lub 1.83GHz], a wziac za to laptop z lepsza karta graficzna? jaka tutaj jest zaleznosc?

 

::karta graficzna::

przegladalam sporo laptopow i karty graficzne, ktore sie w nich znajdowaly, to:

 

_NVIDIA Quadro FX 1500M 256MB

_NVIDIA Quadro FX 350M 512MB

_NVIDIA Quadro NVS 320M 256 MB wydzielonej pamieci wideo

_NVIDIA® GeForce® 8400M

_ATI Mobility Radeon HD2600 z obsługą technologii HyperMemory (max. 1GB)

_ATI® Mobility Radeon X1600 z 256MB zewnętrznej pamięci HyperMemory (128MB własnej)

_Intel GMA X3100 256MB

 

jesli ktos potrafilby je uszeregowac wedlug osiagow i jakosci, bylabym wdzieczna. a moze ktos moze polecic inna karte graficzna dostepna w laptopach w interesujacej mnie cenie? czy wszystkie karty umozliwiaja podpiecie zewnetrznego monitora?

czy karty beda dzialaly zarowno pod xp jak i vista?

 

::matryca::

waham sie miedzy matryca 15" a 17". oczywiste, ze lepiej pracuje sie na 17", ale zastanawiam sie czy lepiej wziac laptop o lepszych parametrach, a mniejszej matrycy czy odwrotnie. na to pytanie musze sobie jednak chyba odpowiedziec sama.

chcialabym jednak zapytac Was, czy przy matrycy 15" lepiej wybrac taka o standardowej rozdzielczosci typu WXGA (1280x800), czy wiekszej WSXGA+ (1680x1050)? a w 17" czy lepiej WXGA (1440x900) , czy wieksza WUXGA (1920x1200)? teoretycznie im wieksza rozdzielczosc, tym lepiej, ale tez za duza przy zbyt malej matrycy moze byc meczaca. co radzicie?

 

::system::

 

obecnie standardem jest vista, a ja zastanawiam sie czy nie lepiej wybrac laptopa z xp, bo obawiam sie problemow z dzialaniem niektorych programow graficznych. czy mozecie mi cos poradzic? jak z kartami grafiki przy tych systemach, czy beda dzialaly pod oboma systemami?

 

tyle konkretow;)) jesli mozecie polecic mi konkretny model, ktory jest najlepszym kompromisem w takiej cenie, bardzo o to prosze.

jaka firme polecacie, jakiej unikac?

 

z gory dziekuje za odpowiedzi. pozdrawiam serdecznie:)) i powracam do poszukiwan;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sam posiadam fujitsu siemensa xi 1554 2 gb ramu C2D 7200 radeon x1900 matryca glare 1920*1200.Fajnie sie na nim renderuje i pracuje w madxie cadzie ale za cholere nie polece Ci go do pracy w PSD wogole nie wim czy jest jakis laptop ktory dobrze by sie w tym sprawowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny temat, wlasnie jestem ciekaw opini uzytkownikow na temat matryc, zna sie ktos na tym, które dobre, a jakich raczej unikac?

 

I jeszcze jedno pytanie mial ktos stycznosc z technologia HyperMemory, jest to czegos warte? bo z tego co wiem to lepiej unikac dzelenia pamieci karty z pamiecia ram.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla architekta to raczej dobra jednostka centralna i panoramiczny monitor LCD z matryca MVA.

To samo tyczy sie grafika.

Ale niektórzy muszą wynieść projekt w wersji cyfrowej poza dom. :)

No mam nadzieję, że o to chodzi, bo inaczej zakup klapacza nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi.

 

zdaje sobie sprawe, ze laptop nie jest idealnym rozwiazaniem dla archit/grafika. tylko jak wiadomo, chodzi tutaj o to, o czym pisal RA, czyli o mobilnosc.

 

w domu mam dosc dobry monitor, wiec jakos poradze, chodzi mi o to, zeby miec w miare dobry laptop, na ktorym da sie popracowac "w terenie" i ktory moge podpiac do dobrego monitora.

 

jeśli ktos wie wiecej o parametrach, prosze o rady:)) a moze napiszcie jakie macie lapki/na jakie polujecie/jakie polecacie. tylko niestety nie stac mnie na lapka za 10 000....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bl0ndynek

równiez planuje zakup laptopa tak do 4 tys. w celu bawienia się maxem itp. jak to zostało ujęte w terenie, dlatego jestem ciekaw czy laptop pociagnie 3ds i jakie karty są najlepsze bo jak przypuszczam to tu leży główny punkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie jesli zalezy ci tylko na mozliwosci poprawienia projektu od czasu do czasu poza domem, to nie oplaca ci sie ladowac tyle kasy w laptopa. Renderów i tak powazniejszych na nim nie zrobisz w jakimkolwiek pakiecie (bo nie sadze zeby chcialo ci sie siedziec 2h z laptopem na kolanach i czekac az sie render skonczy robic :D), lepiej zainwestowac w dobry komp w domu, dobre lacze internetowe ze stalym IP, do tego jakikolwiek laptop z WiFi (lub karta z ery /porencz), ktory uciagnie CAD'a (nawet moj acer Aspire 3023 wlmi z przed 2 lat, nie ma z tym problemow, akurat nie mam teraz stacjonarnego kompa) uruchomic sobie zdalny pulpit z windowsa xp i cieszyc sie swoboda zycia :D

 

moj laptop:

Acer Aspire 3023 wlmi

1.8Ghz Sempron 3000+ (beznadziejny procesor dla laptopa)

512mb ramu

128mb ati x700

 

zero problemow z CAD'em

 

max do 500k poly jakos sobie radzi (ale grzeje sie niemilosiernie, a kazdy render to meczarnia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie ten temat gdyż mam podobny problem jak Pani rozpoczynająca wątek. Wydaje mi się że poszczególni producenci oferują w sprzedaży dużą ilość rozwiązań dla różnych użytkowników. A tak jak napisał Loki, nie będzie się w terenie renderowało w maxie jak niektóre to grubo ponad 8h potrafią się otwierać :P. Zatem chciałbym prosić Was o zawężenie poszukiwań do marki. Jakość wykonania (przecież nie można pojechać do inwestora z powycieranym laptopem :) ), wygląd ( dla architekta bardzo ważne ) i walory użytkowe. Którą firmę proponujecie wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno jest pewne, nie bierz zadnego Acera jesli zalezy ci na trwalosci (moj jest akurat ok, ale jakosc materialow pozostawia naprawde duzo do zyczenia)

 

Dell to dobra marka (moja dziewczyna ma Dell'a i jest bardzo zadowolona, ale w tym przypadku to radzil bym kupic cos zagranica (ona tak zrobila) a nie w Polsce (polski przedstawiciel Dell'a ma baaaaaaaaaaaaaaardzo uboga oferte, porownujac go do brytyjskiego - a gwarancja jest chyba taka sama)

 

Toshiba to dobra marka (malo ludzi na nie nazeka, kilkoro znajomych ma i tez sa zadowoleni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamówiłem sobie della m6300. Akurat jest promocja u polskiego przedstawiciela tak że wychodzi taniej niż za granicą. c2d t7500 2048mb ram quadro1600 160gb ram 17cali WUXGA. Ciagle czekam na paczke takze nie wiem czy polecać ale wczesniej miałem della d820 z ekranem 15 WUXGA cd 1.66ghz 1024 ram i quadro 125 ,jak zaczynałem zabawe z maxem to smigał aż miło.

w warszawie jest też sklep gdzie delle są tansze srednio o 1000zł niz na dell.pl ale tylko poza promocją.

 

jesli chcesz używac lcd laptopa do maxa to koniecznie jak najwieksza rozdzielczosc - miałem doczynienia z kilkoma modelami i przy 1280x800 bez zewnetrznego monitora nie ma sensu odpalac maxa choć do cada może byc. matowa powłoka jest lepsza, choć robiłem projekt na błyszczacej w cadzie(1280x800) i nie był to problem- kwestia oświetlenia. Na 15calach wuxga pracuje sie dobrze, ale oczy sie szybko męcza - wybór między 15 a 17 to też kwestia mobilności.

Kiedys czytałem że przy renderingu znaczenie mają tylko procek i ram a grafika odpowiada za to co widac w viewpointach- ogólnie to polecano mi gf z serii quadro albo ati fire.

przenośne stacje robocze produkowane sa przez hp, dell(seria precision) i ibm lenovo(drogie)

nie jestem wielkim komputerowym specjalistą, mogę sie mylic, przez długi czas szukałem czegos dla siebie - jakby cos to pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponowałbym zainwestować w procek i ram. jesli chodzi o os to miałem cada 2007, 3ds max 7 i photoshopa 4 na windowsie vista 32bit i nie było problemu. Jesli wyłączy sie efektowny interfejs (ktory mnie osobiście drazni) to vista robi sie całkiem przyjemnym systemem nawet z 1024mb ram. Moim zdaniem jak już kupujesz system to lepiel wziąc viste - też kiedyś twardo upierałem sie przy 98, teraz to antyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwaz takie opcjehttp://www1.euro.dell.com/content/products/compare.aspx/precn_notebooks?c=pl&cs=RC1078552&l=pl&s=pad

ale tylko konfiguracja promocyjna, jeśli ten konfig ci nie odpowiada spójrz na to: http://www.mm-notebooks.pl/list/nowe.html taniej w polsce della nie spotkałem a uzywane stanowczo odradzam - ja tak raz trafiłem ze musialem sprawe w sądzie zakładac.

 

tyle jesli chodzi o della

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja niecałe pół roku temu kupiłem asusa f3sv - Intel T7300, 2GB ramu, GF 8600M GS 256 MB i nie narzekam (jak na laptopa oczywiście) na prędkość renderów, a i ,co ciekawe, nie grzeje się zbytnio. Jak za kwotę, za którą jest teraz dostępny (ok 4500zł) to ze swoimi parametrami jest naprawdę całkiem przyzwoity...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności