Skocz do zawartości

komputer przed 2004-parametry?


motyll

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam może mało orginalny ale ważny (przynajmniej dla mnie) problem. Chcę sobie kupić komputer (jeszcze w tym roku-ulga20%), oczekuję od niego komfortowej pracy w 3d i 2d. Dysponuję 3000zł(może nieco więcej). Chodzi mi konkretnie o to jakie wybrać: procesor(ok900-1000zł-chyba pentium,chociaż nie wiem do końca), plyta (ok500zł), k graficzna (ok500zł).Resztę planuję tak:twardy120GB,serialATA,7200; 512MbRAM(lub tymczasowo 256-zależy od kasy); nagrywarka.

Będę bardzo wdzięczny za wasze sugestie i opinie (możliwie najszybciej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

*K7 ATHLON 2600 AMD XP FSB 166 = 505zł brutto

 

*120 GB Seagate B.7200.7 8MB SERIAL ATA = 506zł brutto

 

*MicrostarK7N2 ILSR NFORCE2-ST ATX PCIx5,AGPx8,DDRx3/SATA,RAID,FIREWIRE,SND5.1,U-133/FSB400 DUAL CHANNEL = 529zł Brutto

 

*DDRAM 512 MB PC400 KINGSTON = 389zł brutto

 

*X-POWER GF FX5600 128MBDDR AGP8X DVI/TV-OUT BOX = 548zł brutto

 

*DVD-RW A-OPEN 24/10/40+4/4/8 OEM = 500 zł brutto

 

razem wyjdzie cie do zaplacenia ok 2600 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odzew.

ale jak uważasz czy nie lepszy byłby pentium4 2600 HT coś ok 900-1000zł?

I czy jest on warty tego żeby dopłacić tet 400-500zł?

I jeszcze taki epytanko czy nie lepszy byłby jakis RAdeon?

Pytam sie bo nie wiem czy tak jest, po prostu \"tak słyszałem\".

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam amd1700 + 1gb ram i wlasnie w zeszlym tygodniu postawilem sobie jeszcze p4 2.8 ht 1gb ram dual channel.

 

Refleksje:

 

Procesor: p4 2.8 o okolo 50 procent szybszy w renderowaniu w maxie od amd 1700.

Technologia ht dobra gdy masz duzy render w tle, w tym samym czasie musisz dorobic kilka bitmap w photoshopie i wyslac kilka maili to wtedy sobie wylaczasz w task managerze jeden wirtualny procesor dla maxa.

 

Ram: w 2d photoshop z duzymi plikami np A3 300 dpi + warstwy - pliki np 500mb zadnej roznicy nie odczuwam (oba kompy maja skonfigurowany shop na 100% ram i swap na odzielnym dysku na odzielnym kanale od swapa systemowego.

 

Dyski: sata 150 do ata 100 - roznica wyczowalna chyba tylko przy kopiowaniu gigabajtow danych; na dodatek barracuda seagata na sata jest straszliwie glosna a na ata cisza zupelna.

 

Karta - czy radeon nie powiem bo nie mam ale w zyciu NIGDY wiecej geforce FX!

Na pentiumie mam geforce ti4200 + maxtreeme i roznicy chyba nieda sie opisac cywframi czy procentami - po prostu mozna pracowac a na fx dupa tak jak na rivatnt.

 

Podsumowujac:

Najbardziej ekonomiczne rozwiazanie - dobra plyta asus lub msi + athlon + jak najwiecej ramu (minimum 512) a grafika to kazdy bedzie ci mowil ze najlepsze jest to co on ma - radeon? :)

 

a napedy najtansze LG oem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyższości pentiuma nad Atlonem, to powiem tak:

Pentum jest napewno wydajniejszy, ale Atlon wypada lepiej w stosunku cena\\jakość. Dlatego jeśli chcesz się pozbyć dodatkowych 400-500zł, to kup pentiuma:D.

Ja mam Athlona1700+ i nie miałem jeszcze żadnych problemów. Co prawda nie wiem jak się sprawa ma z nowszymi modelami:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za opinie

na dzień dzisiejszy to kupię takie coś:

Pentium 2600 HT FSB 800

MSI i865PE NEO2

Segeate 120GB SATA 7200

512Mb DDR400 TwinMosDUAL(2*256)

z kartą graficzną wstrzymam się aż do czasu gdy pojawią sie nowe sterowniki pod FX-na razie pomęcze moją starą GF 2 MX400-chyba że mnie ktoś przekona że nie warto czekać i brać od razu(Ti lub FX lub Radeon).

Mam taką wątpliwość czy FX z SoftQuadro nie bedzie szybszy od Ti? I jakie jest prawdopodobieństwo że wkrótce wydzie SoftQuadro pod FX. Poprosyu boję się kupić karte która nie jest najnowsza, nie jest najtańsza, nie ma DX9(gierki) i że za jakiś czas może być gorsza od FX(5600; w MAXie i CADzie)

CO TYM SĄDZICIE ??????

 

Pentiuma chcę głownie ze względu na HT-możliwość pracy na wielu programach (gł Max,Photoshop,filmy...),szybsze renderingi

Aksdn-twoj dysk być może dlatego jest głośniejszy bo ma więcej obrotów (7200) niz stary-nie sądzę żeby SATA miało wpływ na poziom hałasu(oczywiscie mogę sie mylić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do halasu mozna sie przyzwyczaic ale mam 2 nowki barracudy 80gb ata i sa cichutkie a barracuda 80gb sata jest glosna jak cholera :)

 

A swoja GF 2 MX400 przerob na softquadro odpal w maxie maxtreemy i zobaczysz roznice.

 

Na pewno bedzie lepsza do maxa niz najwyzszy fx!

 

A wiem to bo mam obie fx i ti a nie uslyszalem od znajomego znajomego kolegi ktory wyczytal w necie ze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może jakie jest prawdopodobieństwo wyjścia SoftQuadro pod FXy. Czy takie coś w ogóle wyjdzie???

A może NVidia zorientowała się że takie coś sie im nie opłaca (bo ludzie kupują tańsze karty) i nie mają w ogóle zamiaru takiego czegoś wydawać.

Chodzi mi o ty czy to pewniak że wyjdzie SoftQuadro pod FXy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoja droga wlasnie zainstalowalem sobie POWERdraft i w autocadzie jakos nie widze roznicy - tzn juz samo 64mb ramu na karcie graficznej daje kopa i chyba wiecej sie nie da zrobic bo juz jest ok.

 

A sprawdzalem to na moim pliku 19mb! z biblioteka wlasnych blokow.

 

Jak ktos pracuje w cadzie to wie co to znaczy 19mb w dwg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do polityki nvidia

 

Nikt tego nie zauwaza ale ja widze i mnie to wnerwia ze nowsze detonatory powoduja dziwna konwergencje co jest nie do zniesienia przy skladzie czy robieniu grafiki 2d np w corelu lub illustratorze.

 

Wyglada to tak jakby monitor wysiadal, np czarne czcionki na szarym tle maja wokol jasniejsza poswiate.

Tak mialem na obydwu kartach takze na strej rivatnt i na monitorach philips brillance 107mp i najnowszym sony f520 - wiec nie jest to wina monitora ni karty.

 

Na starszych chodzacych z maxtreemami wszystko jest gladziutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuciel z twojej wypowiedzi w Benchmarkach wynika że GF 5600 FX na DX9 jest szybszy od Ti 4200 (SoftQuadro). Skąd wieć bierze sei ta niechęć do FXów.

 

Mam pytanie czy duże znaczenie ma firma przy wyborze konkretnego modelu (czy są jakieś których trzeba unikać lub jakies szczególnie dobre?).

 

\"Słyszałem\" że Radeony lepiej pracują na animacji (załądują sie i nie skaczą), czy ktoś z was pracuje na Radeonach?Macie jakies doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności