Skocz do zawartości

Shape outline


t0m3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proboje stworzyc nowy spline ktory bedzie odsuniety od orginalu o x jednostek, cos jak funkcja Outline ale jak sie juz dowiedzialem nie mozna sie do niej odwolywac z max scriptu :/

 

Nie oczekuje gotowego kodu (choc nie powiem ucieszylbym sie) tylko sposobu na zrobienie czegos tekiego (wzoru matematycznego?), mam funkcje ktora dziala ale niestety pojawiaja sie problemy na zgieciach i nowy vertex mimo ze odsuniety o podane x jednostek od oryginalu w odpowiednim kierunku nie tworzy tak naprawde Outline.

 

Przeszukalem internet w poszukiwaniu jakiegos wzoru ale nic nie znalazlem :(

 

dolaczam rysunek zeby wyjasnic o co chodzi, uzylem outline o wartosci 1cm a pozniej zmierzylem odsteby na zgieciach i widac ze sa rozne, domslam sie ze jest to w jakis sposob zalezne od kata ale nie wiem w jaki :/

 

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

no dobra ale dlaczego skoro robilem offset o 1 jednostke mam wyciagac pierwsiatek z 2?

dla jasnosci wiem jak korzystac z twierdzenia Pitagorasa ale nie wiem jak mozna je zastosowac tutaj.

wykombinowalem ze:

jesli mam dwa odcinki i kat miedzy nimi -------(0*)------ to offset bedzie 1

jesli mam ------(90*)------ to offset bedzie 1+zmienna obliczona na podstawie kata i offsetu, tylko nie wiem jak to policzyc (trygonometria?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z vertexa wyprowadz sobie dwa wektory, kazdy prostopadly do jednego z segmentow splajna. Kiedy segmenty sa rownolegle kat miedzy wektorami jest rowny 0, kiedy prostopadle 90 itd. Dlugosc tych wektorow o to wielkosc twojego offsetu, a szukane przesuniecie to x (to co na rysunku oznaczyles na zielono). B to kat miedzy wektorami.

x = o / cos (B / 2)

Chyba w miare dobrze to wytlumaczylem, w razie czego moge pozniej wrzucic jakis rysunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności