Skocz do zawartości

ELIMINATOR - INFO. (komentarze, propozycje)


miriam

Rekomendowane odpowiedzi

miriam1bi5.jpg

Mamy zaszczyt zaprezentować Wam, nową, wymagającą rozgrywkę. Wielu z Was zapewne chciało by pracować bądź pracuje jako concept artist lub ilustrator. Zatem sprawdź się, zobacz na ile masz giętką wyobraźnię i jak szybko potrafisz dostosować się do proponowanego tematu. Spróbuj swoich sił w ELIMINATORZE. Kto wie może gdzieś czai się jakiś łowca talentów i właśnie na Ciebie zwróci uwagę.

 

 

 

 

 

 

 

REKRUTACJA

 

 

 

 

 

 

 

---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ----

Lista moderatorów prowadzących bitwę:

 

Chveti

Hindus

Leru

Ortheza

Vorek

miriam

 

Administrator:

 

Adek.

---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ----

 

Wszelkie pytania proszę umieszczać w tym

wątku, bądź też wysyłać na PM'kę

 

---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ----

*grafikę zamieszczono za zgodą jej autora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 168
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zgloszenia do polowy wrzesnia... a kiedy zaczyna sie bitwa? ja na przyklad chcialbym sprobowac, ale bardzo mozliwe ze do konca wrzesnia nie bede mial na czym rysowac i moglbym zaczac dopiero w pazdzierniku. Jak to bedzie wygladac?

 

 

 

Aha, grupy wstepne to glupota, bo na 100% trafi sie jakas, dzie beda dwie lamy i np. Omen ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miriam

- system jest cholernie losowy, sory, wole jak wiekszy wplyw na wynik maja umiejetnosci.

- losowy system a juz chcesz zeby maszyna losujaca ustawiala grupy w/g umiejestnosci... nic gorszego niz system losowy w ktory ktos ingeruje nie ma...

- grono moderatowrow wybiera -, nie bierzcie tego do siebie, zacni ludzi i w wielu wypadkach utalentowani jestescie ale...

Chveti

Hindus

Leru

Vorek

miriam

... ilu z was zajmuje sie konceptami?

- jest juz bitwa konceptowa, sa ciagle te same osoby na podium, jesli by sie zdazylo ze w efekcie tej bitwy odnajda sie jakies nowe talenty to znaczy że jednak warto.

 

Sluchaj... mnie sie nie podoba ale ochotnicy sa wiec nie kumam żalu, rob eliminatora, przecież nie bronie. Znalazł bym też kilka pomysłów na uatrakcyjnienie, np. wrestling w finale albo co:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO grupa wg umiejętności jest bardzo ciekawym rozwiązaniem - ja słabo rysuję, a mimo wszystko nie chciałbym odpaść w pierwszej rundzie. Jak będzie czas to z chęcią przystąpię.

Btw. odnośnie nominacji moderatorów zgadzam się z biglebem. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie "dzikiej karty" - stosowanej, gdy któryś z uczestników nie zostanie zakwalifikowany dalej. Wtedy zarejestrowani użytkownicy decydowaliby o np. 2 concepciarzy, którzy, mimo eliminacji przez modów, mogą bawić się dalej. Co rundę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 2ma zawodnikami się zgadzam, to dobry pomysł jest. Z grupami wedle umiejętności nie bradzo, uno - kto i co o tym decyduje? secund - dlaczego stosować taki specjalny system premiowania? kończył by się tak że w ostatniej rundzie ktoś zaawansowany przyjdzie i pozamiata bo właściwie nie będzie miał z kim startować.

Co do modowskiego decydowania - po za tym że akurat ten wybór modów delikatnie mówiąc średnio pasuje do tematyki konkursu to już widziałem sytuacje i to niejednokrotnie że selekcjonuje się prace patrząc bardziej na ksywę niż wartość owej pracy, w zwykłej bitwie jest jeszcze filtr w postaci jurorów, tu nie ma żadnego. Jak nigdy uważam że w tym przypadku decydować powinna sonda publiczna a nie takie przypadkowo wyselekcjonowane grono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, z ocenianiem zawsze jest problem. Wg mnie publiczosc tez nie jest najlepszym rozwiązaniem, też nie chroni przed glosowaniem na nick.

Moj pomysl ktory sie wlasnie zrodził w głowie, cos po srodku.

 

Glosuje ustalone grono sędziów, ale w kazdym etapie publicznie wypełnia cos w rodzaju ankiety:

- jak się oceniany wtrafił w słowa klucze - sędzia pisa czemu wg niego narysowanie puchatgo kotka nie trafia w słowo "morderczy"

- warsztat - czepianie się skilla

- inne - np: dostałem od niego zupke chińską, dlatego na niego głosuje

 

coś w tym stylu. Innym pomysle jest to żeby do grona sędziów dodac 2 lub 3 osoby wybrane przez uzytkowników forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, Biglu to nie był żal ;), a jedynie chwilowa zaduma nad odpowiedzią :).

teraz mam klarowną wypowiedź, do której mogę się ustosunkować.

Moim zdaniem takie hazardowe podejście ubarwi rozgrywkę, z resztą całe podejście do tematu Bitwa jest inne. Bitwa patrząc ogólnie to walka ludzi z tematem, natomiast ELIMINATOR, to spojrzenie z innej strony, jest to również BITWA, ale podzielona na pojedynki, nie jednokrotnie może biędzie to walka Dawida z Goliatem, ale cóż tak na polach bitewnych bywało . . .

 

Pewne aspekty mogą ulec jeszcze zmianie przed pojawieniem się tematu dlatego też powstał ten wątek . . . ciekawi nas Wasze zdanie na ten temat

i Twój głos ma tu duże znaczenie. ;).

 

".. ilu z was zajmuje sie konceptami?" - zawodowo ? nie wiem.

 

Odnośnie wyboru/eliminacji prac, ta kwestia jeszcze będzie poruszona choć moim zdaniem potrafię odróżnić dobrą, pracę od przysłowiowego kiczu, skleconego na prędce . . . Sam temat oraz opowiadanie narzucają pewne ograniczenia. To swojego rodzaju experyment, który w bardzo dużej mierze zależy od ilości uczestników, czyli od Was.

 

Dziękuję

i Pozdr.

 

 

Edit:

 

M@TI: bardzo dobry pomysł :), zatem będą 2 Jokery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie hazardowe podejście ubarwi rozgrywkę,

 

No to mówię że kisiel czy wrestling też by ubarwił:)

 

z resztą całe podejście do tematu Bitwa jest inne. Bitwa patrząc ogólnie to walka ludzi z tematem, natomiast ELIMINATOR, to spojrzenie z innej strony, jest to również BITWA, ale podzielona na pojedynki, nie jednokrotnie może biędzie to walka Dawida z Goliatem, ale cóż tak na polach bitewnych bywało . . .

 

Z innej, znaczy z jakiej? imo zmieniają się tylko zasady wybierania, to że trzeba zrobić więcej pracek, to że jest więcej możliwości przewałek ze strony sędziów.

 

 

".. ilu z was zajmuje sie konceptami?" - zawodowo ? nie wiem.

 

Brawo, rozłożyłeś mnie tym na łopatki. To może chociaż niezawodowo?

 

Odnośnie wyboru/eliminacji prac, ta kwestia jeszcze będzie poruszona choć moim zdaniem potrafię odróżnić dobrą, pracę od przysłowiowego kiczu, skleconego na prędce . . . Sam temat oraz opowiadanie narzucają pewne ograniczenia. To swojego rodzaju experyment, który w bardzo dużej mierze zależy od ilości uczestników, czyli od Was.

 

99% ludzi uważa że potrafi.

Każdy ma jakiś gust i upodobania i każdemu oceniać wolno. W przypadku konkursu jednak wypada żeby robiły to osoby które faktycznie mają o tym jakiś pojęcie, większe niż - widziałem ich całkiem dużo i słyszałem jak to się robi. Wiesz, żeby chociaż poudawać obiektywizm:P Są poprostu dwie możliwości - albo oceniają specjaliści albo oceniają wszyscy. -grupa ludzi którym się wydaje że potrafią ocenić - się w ani jedno ani drugie nie wpisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimator -> Będzie to losowanie bez "Ułatwień".

 

Biglu -> do czego zmierzasz? Bo zaczynam nie łapać Twego toku myślowego?

chcesz wystartować i boisz się że odpadniesz w przedbiegach ;), czy też jesteś zainteresowany etatem Jurora to Proszę Bardzo :),

zostajesz zaocznie nominowany.

a może namierzyłeś jakąś aferę w MODE ZONE ?

 

MiB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ludzie - Bigleb ma racje. Jezeli chcecie to robic dobrze - robcie to dobrze :] Lepszy od przypadkowych sedziow jest tlum przypadkowych ankieterow, chocby nie wiem jak kombinowac bedzie bradziej sprawiedliwie. Trzebaby tylko sondy grupowac w odpowiednie pojedynki i juz :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

niezłe jajka - imo system bardzo dziwny, no ale może ten konkurs zachęci kogoś do pracy więc się nie czepiam :P Zawsze to bardziej będzie się czuło konkurencję konkurując z jedną osobą na raz.

 

Jak to zadziała zobaczy się w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigleb: w sumie masz trochę racji. system opiera się na rachunku prawdopodobieństwa więc są duże szanse, że jakiś taki Omen czy Kengi zostaną w grupie takich jak ja i oczywiście przegrają ;)

 

z jurorami też jest racja, ale dobrze o tym wiesz że czasami ciężko zmusić tych wielkich i wspaniałych z polskiej sceny CG do współpracy bo mają sporo swojej roboty na głowie. zwłaszcza jeśli głosowanie nad pracami komisja będzie musiała robić kilka razy. już z Bitwą były problemy a to było tylko jedno głosowanie. jeśli chcesz możesz przejąć pałeczkę jurora i nik na pewno się temu nie sprzeciwi :]

 

panowie nie chodzi tutaj, o narzucenie czegokolwiek tylko o dojście do kompromisu. jeśli ktokolwiek ma pomysł jak przerobić eliminatora w coś co będzie sprawiedliwe i wspaniałe to piszcie. przecież to Wy będziecie potem w tym brać udział a nie my :]

 

Pozdrawiam

 

edit:

bigi: tak. zazdrościsz bo sam tak nie potrafisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak jest i rozumiem różne sytuacje które przy głosowaniu wychodzą Dlatego nie dzielę się "namierzonymi aferami w MODZONE" i dlatego właśnie jakiś filtr jest konieczny. Mogą być wielcy i wspaniali, może być sonda - bo możliwości są dwie i nie bez powodu optowałem za drugą. Zamiast mi spróbować wyjaśnić dlaczego system moderatorów głosujących jest lepszy dostaje na gg teksty o tym że siedzę sam w domu i się nudzę.

Za możliwość zostanie jurorem tym razem podziękuję.

Mam wrażenie że autor pomysłu się zafiksował na swojej wizji i żadnych uwag nie przyjmuje do wiadomości, chociaż woli pisać że po to właśnie jest ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczycie jakby szlo o zycie czy gruba kase. Pobawmy sie, zobaczymy co z tego wyjdzie i juz. Raaaany - moze jeszcze komisje sejmowa powolac do spraw zbadania komisji moderatorow oceniajacych pracki? Wielkie, szumne slowa w miejscu gdzie powinna byc zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Biglebowsky z całym szacunkiem do Twojej persony nie upieram lub też jak to ładnie napisałeś nie zafiksowałem się (muszę poszukać w słowniku) na swojej kwestii, jednak sposób rozmowy z Tobą jest dla mnie dość dziwny, naskakujesz na mnie za co? Za pomysł ? za jego próbę jego realizacji, nie rozumiem . . . Nigdzie też nie pisałem że taki system ocen zostanie i że jest jedyny i słuszny.

W ten sposób do niczego nie dojdziemy. I jeszcze jedna paskudna rzecz to nagrywanie wypowiedzi i ich cytowanie na forum :P . . . Normalnie jak na wiejskiej.

 

składam dymisję wtedy na pewno projekt będzie git.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając aspekty techniczne, o których wspomniał biglebowsky (słuszne zresztą), to macie źle zrobiony tabelko-wykres. ;)

W etapie drugim winny być grupy G, H i I, a w etapie finałowym - J - czy cokolwiek dalej od I. Wtedy w etapie drugim, takie A (czyli moje G) winno mieć treść a la "winner A vs winner C".

Teraz wydaje się to trochę nielogiczne jednak, jak na wykres. To co jest podane, to przykład rozwiązania jednej z tego typu bitew, a powinien być imo wykres. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe a to jakis nowy skecz tu sie odbywa czy tez próby kabaretowe : P? lubię bardzo pracki 2d bardziej niz 3d choc nie udzielam sie w tej częsci forum jednak zabiore głos jako osoba postornna ;), pomysł z sędziowaniem przez modów tego konkursu jest według mnie gupi bigleb przytoczyl kilka argumwntow, głosowanie przez "masy" nie jest duzo lepsze, wiecie bo tak to jest jak w tancu z gwiazdami liczy sie tylko ryj a umiejętnosci schodzą na plan dalszy choć to moze przejaskrawiony przykład, jury powinno sie składać z osób kotre są obcykane w temacie a jednoczenie nie wiedzą kto to jest uztkownik franek dzbanek czy inny wicek

z kolei czytając bigleba ma sie wraznie ze jest strasznie zły na cos i dlatego ostro jedzie po bandzie albo ma po prostu taki sposób bycia ;) , bez urazy

 

plum... i juz mnie ni ma : D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no takie tez mialem wraznie czytając Twoje posty tu i ówdzie :D, z tymi sędziami to wiem, na ogól jak sie ma robote to sie człowiek nie wpierdziela(miriam to chyba nie bluzga?) na muke bo w wolnej chwili to woli sobie odpocząc lub porobic cos "konsturktywnego" ; ), a moze by w takim razie mieszany skład sędziowski czyli polowa modów połowa wymiataczy 2d z tego forum, moze byłoby obiektywniej i bez "przekłamań" no i bez potrzeby angazownia osób trzecich? choc to moze tez nienajszczeliwszy pomysl ale jakis gryplan czeba obmyślić ktos w tym składzie musi zakotwiczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc reasumując doszliśmy do tego od czego zaczęliśmy ;P. To jest demokracja :).

 

Propozycja Tweetiego w sprawie metody głosowania została przyjęta i na tym kończymy ten etap

Cyt.

(przyjąć głosowanie sondami w Etapie 1 i 2, natomiast finał rozwiązać poprzez jurorów. myślę, że kilka osób się znajdzie które mogły by raz zagłosować na finalne prace.) koniec cytata.

 

Drakula -> termin nie jest ściśle określony . . . potencjalnie zależny jest od ilości zgłoszeń, i wyjaśnienia sprawy głosowania. także myślę że jak się zapiszesz to zdążysz to zrobić.

 

Biglebowsky -> ja również nie mam ochoty czytać takich zwrotów zamieszczanych na forum, jak ww. Dlatego zakończę tę bezsensowną potyczkę słowną. Jeśli mój zapis do Ciebie na gg., Cię dotknął bardzo przepraszam. Następnym razem swoje racje przedstaw w bardziej komunikatywny sposób.

 

 

...

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam, nie potrzeba tyle krzyku- przeciez wiadomo, ze nie jest to bitwa na smierc i zycie tylko zabawa. Zasady calkiem oryginalne, moze byc fajnie jak dla mnie, no i w sumie to dobra motywacja dla poczatkujacych, jesli beda sie mogli zmierzyc z takimi Omenami;] Cos w tym jest, jak ma sie swiadomosc, ze walczy sie z konkretnymi osobami a nie z wiekszym tlumem- ja radze np. jechac po przeciwnikach w swoich pracach jak w bitwach fristajlowych;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO propozycja Tweetiego jest kiepska. Już wolałem, gdy prace oceniali moderatorzy, a odrzuceni mieliby walczyć o "dziką kartę". Mamy 15623 użytkowników - myślicie, że choć połowa ma jako taki gust?? :> To dopiero będzie głosowanie na ryjek! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie coś w tym pomyśle jest. Może uproszczenie systemu Dzordana miało by sens:

 

powiedzmy : skala pkt max 5. pkt za zgodność z tematem/

oraz max 5. pkt za wykonanie.

 

jeden użytkownik głosuje wybraną pracę z powstałej grupy. w której przyznaje swoje pkt/. np. użytkownik xxxx dostaje ocenę 4/2 i kolejny głos. itd.

 

Niestety ma to swoje ograniczenia. z punktu widzenia technicznego, nie wiem czy dało by się to zrobić automatem, po drugie zliczanie głosów, dodatkowo przedłuży czas eliminacji.

 

Gotham - heh to byłby miód, jednak ile z takich osób chciało by przeglądać, wszystkie prace po każdym etapie . . .

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no intencje są zaiste życzliwe! Moim zdaniem opcja: 5pkt-temat 5pkt-technika, jest systemem całkiem realnym, ale jak już zgłaszamy swoje opinie, to ja bym machnoł wszystkie prace anonimowe i dopiero po danym etapie te które odpadły byłyby podpisane. A na końcu taki bonus "And the Winner is..." :D

hmm, tyle już było tych opcji że sie zamotać można... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności