Skocz do zawartości

komputer za do 3 tys


huzdebos

Rekomendowane odpowiedzi

witka,

chce kupic kompa opartego na intelu do 3 tys. bez monitora

ma to byc maszynka domowa na filmy, internet, raczej nie do grania

Blądząc po internecie zmontowalem taka propozycje:

 

Procesor: Core 2 Duo E6300/4500 (1.86 GHz)

Płyta główna: Asus P5B (Intel P965) lub Gigabyte GA-N650SLI-DS4

Pamięć RAM: GoodRAM DDR2 2x1024 MB

Karta graficzna: Galaxy GeForce 7600GS lub8600 GT (256 MB pamieci)

Dysk twardy: Samsung SpinPoint 200 GB lub seagate 250 GB

Napęd optyczny: LiteON SHM-165P6S

Obudowa: Chieftec BH-02B-B-B

 

najwieksza zagwozdke mam z prockiem, nie wiem czy jest warta swojej ceny seria 6x00

miedzy zaproponowanymi kartami jest chyba duza roznica jakosciowa? ktora polecacie (raczej nie do gier bedzie komp, ale fajnie jakby na filmach nie cielo :D)

co do dyskow to zawsze mialem seagaty i nie narzekalem, ale podobno ten samsung jest niezly

 

AHA! jakis panel lcd 17'' lub 19'' w przystepnej cenie tez poszukuje

 

pzdrw i dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dokladnie za 3 tyski zlozylem AMD64 X2 5600+, 2giga ramu, DVDRW, HDD 250Giga, zasilacz 450wat, GF8800GTS. Ogolnie bardzo milo sie pracuje na tym sprzeciku.

 

Jezeli szukasz kompa wylacznie do internetu i filmow to w zasadzie starczylby Ci zwykly jednordzeniowy procesor 500mhz czyli wydatek na komputer nie wiekszy niz 700zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem właśnie ten sam problem, zdecydowałem się na trochę inną konfigurację:

 

Płyta główna: MSI P35 NEO-2 FIR DDR1066 - umożliwia wstawienie nawet procesora Quad, więc z późniejszą rozbudową nie będzie problemu, umożliwia ewentualny zaawansowany overclocking, nieźle wygląda (heat pipe na mostkach - cały komp będzie w tworzonej od podstaw, autorskiej obudowie).

 

Procek: Dual Core E2140 lub E2160 - na razie konfiguracja ma służyć przede wszystkim do oglądania filmów, internetu, okazjonalnego zrobienia jakichś grafik.

 

Pamięć: Patriot DDR2 2x1GB 800Mhz z LLK (CL4) - dobrane pod kolor laminatu płyty głównej (no dobra żart :D).

 

Dysk twardy: Samsung HD501LJ - ze względu na dużą liczbę "materiałów multimedialnych z internetu" prawie pół terabajta jak najbardziej wskazane :>.

 

Karta grafiki: Gigabyte 8600GT 256MB DDR3 128bits - ostrzę sobie ząbki na Hellgate London.

 

Zasilacz: Amacrox Warrior AX450-PNF

 

Pozostałe elementy z poprzedniego zestawu plus totalnie zmodowana (właściwie budowana od zera) obudowa.

  • Piękne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam laptopa 500 mhz i jest trochę za wolny do internetu :P

 

W zasadzie nie wiem co przez to rozumiec:) Chyba, ze chodzi o animacje flashowe, to faktycznie, pewnie przycinaja.

 

>Karta grafiki: Gigabyte 8600GT 256MB DDR3 128bits - ostrzę sobie ząbki na Hellgate London.

A jednak gierki tez zawitaja:) W takim razie, konfiguracja o ktorej piszesz jest jak najbardziej na miejscu.

  • Piękne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie wiem co przez to rozumiec:) Chyba, ze chodzi o animacje flashowe, to faktycznie, pewnie przycinaja.

 

>Karta grafiki: Gigabyte 8600GT 256MB DDR3 128bits - ostrzę sobie ząbki na Hellgate London.

A jednak gierki tez zawitaja:) W takim razie, konfiguracja o ktorej piszesz jest jak najbardziej na miejscu.

 

przeglądarka się włącza kilka sekund i przy otworzeniu kilkunastu stron na raz zaczyna się mulić. poza tym filmy w rozdzielczości HD się tną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności