Skocz do zawartości

Animacja WIP: Mikroorganizmy


pawel

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Panowie i Panie (?) ;)

To moja pierwsza większa wypowiedź na forum i pierwsza praca którą chciałem się z Wami podzielić.

Chce zrobić mała animacje mikroorganizmów :)

Duży wpływ na cały wygląd będzie miała nagła zmiana ostrości.

Na razie kombinuje z materiałami. Jeszcze kształtami organizmów nie zajmowałem się.

Co o tym myślicie?

 

 

Paweł - Hesus

 

 

Wip_01.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie bede ukrywal ze AKRYLS dobil przyslowiowego gwozdzia:)

Jak na razie szykam fotek tego rodziaju... i cos kiepsko idze...Bilogia Villee\'go nie jest tu zbytnio przydatna:(

chyba sam pobawie sie w mikrobiloga i stworze wlasne twory:)

Dzieki za pozytywne slowa. Jak tylko \"wykluje\" sie cos nowego to wrzuce to tu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Połki

Jak patrzę na tego screena to mi się podoba. Lubię takie mikto klimaty:D Animki nie mogę obejżeć, bo mi nic nie działa z avi(coś mi się spie...):( Nie wiem jaka mogła by być tego fabuła, ale życzę powodzenia:D

 

Pozdro[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, nie wiem tylko czy tak komorka nie powinna byc bardziej przezroczysta (chociaz moze i jest bo tlo jest białe) i jakas tak zeby widać bylo te wszystkie flaki komorki, cytoplazma, jadro itp...

z tego co pamietam z biologi komorka wlasnie tak wygladala mniej wiecej.

Aaa... i dlaczego to jest czerwone, nie przypominam soebie zeby tak bylo..., ale ja tam sie nie znam, moze niektore komorki tak wygladaja...

 

a sama animacja moze byc, moze tylko ciut za malo plynnie

powodzenia w dalszej pracy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe.... dzieki ale hmm.. prace niestety stanely w tym miejscu.. na razie! po godzinach bede to konczyl.

wysztko bedzie bardziej rozmyte.. probelm jest z ilustracjami ..nie ma sie na czym zbytnio wzorowac. ale dzieki za podpowiedzi,

Animacja byla tylko taka probna, bardziej chodzilo mi o to \"ciagniecie\" sie miedzy komorkami:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, pierwszy rendere i animka wydają się zapowiadać, że będzie nieźle

co do tematu to nasuwa mi się skojarzenie z shortem chyba rosyjskiego lub amerykańskiego autora SF, zamieszczony w którymś tomie Kroków w nieznane:

było to tak - gość wymyślił sposób skonstruowania mikro maszyny (coś wielkości 1/300 pantofelka z tego co pamiętam niby w rodzaju batyskafu) i raze z jakimś znajomym czy siostrzeńcem odpalił tę mikromaszynkę w kropli wody, sterowało się tym poprzez chyba rodzaj urządzenia VR, po odpaleniu i zsynchronizowaniu sprzętu okazało się, że kropla wody to prawdziwa dżungla i ledwie udało się ten mini batyskaf przed rozpirzeniem uratować, po zakończeniu pierwszego testu gość zabrał się wyposarzanie swojego cuda w uzbrojenie obronno zaczepne w celu odbycia kolejne wycieczki do kropli wody

 

nie wiem czy myslisz o takich klimatach, ale wydaje mi się, ze jakąś niezłą akcję dało by się na tej podstawie sklecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krakeen \"Animacja byla tylko taka probna\" ;)

wiem ze to jest kaszana jezeli chodzi o ruch.

A plugin to \"Clay Studio Pro\". Probowalem ze z boolean -union, potem meshsmooth i relax, ale jednak lepiej wychodzilo z cley\'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie fajnie !! A mam tylko malo podpowiedz ! jak juz sie wzioles za komoreczki ! ( nie zeby cos bylo zle !!) tylko moze zajzyj na http://www.3dtotal.com/ tam jest fajowy tutek o komoreczkach krwi ! A ze wyglada wypasienie a ty robisz cos podobnego (w sesie organicznego ) to moze ci sie przyda ( O ile sam juz go nie widziales !! Pozdro oby praca szla pioronem (jak zeus by powiedzial ) [lol2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Połki

Ech, no wreszcie po miesiącu widziałem tą animację podziału:D Bardzo fajnie to wyszło, tylko strasznie równo... I nie wime, czy tak ma być, ale ciekawiej by wyglądało, jakby trochę drgały przy podziale, ale to chyba ta nie ma być:) A coś jeszcze z tym robisz, czy koniec??

 

Pozdro[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności