Skocz do zawartości

problem z modemem GPRS PCMCIA Vodafone SIERRA AIRCARD 750 ;)


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem modem GPRS PCMCIA Vodafone SIERRA AIRCARD 750 ten

podpiąłem go do peceta za pomocą adaptera tego ;)

i albo coś robię źle albo jest zepsuty (modem nie adapter ;))

 

podłączyłem adapter winXP pro sp2 wykrył bez problemu i zainstalował stery automatycznie

 

podłączyłem kartę GPRS zapaliła się na niej dioda zainstalowałem sterowaniki i aplikacje dostępową ale przy zegarze pojawiła się dymka informująca że urządzenie nie zostało poprawnie zainstalowane

 

2002427977619899202_rs.jpg

 

2002039138417298277_rs.jpg

 

2002022314028488080_rs.jpg

 

próbowałem odisntalować sterowniki, zainstalować ponownie ale to nic nie pomogło

 

komputer wykrywa kartę GPRS ale nie kartę SIM nie pyta o PIN a w aplikacji dostępowej opcja connect(i nie tylko) jest wygaszona, można na ikonce tray wybrać connect ale wtedy pojawia się komunikat " GPRS service is not available"

 

próbując połączyć się z internetem ręcznie wybierając połączenia sieciowe pojawia się komunikat informujący że nastąpiła awaria sprzętowa w modemie :(

 

2003668832908540029_rs.jpg

 

robię coś źle czy modem jest popsuty bo widziałem na nim naklejkę z datą 24 kwiecień 2004 więc nie jest nowy

 

any idea??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mam ten sam adapter, a modem d2 chyba z karta,

do karty dostalem plyte cd ktora sama konfiguruje polaczenie, i ma swoj program laczacy sie z siecia, tez na poczatku nie chcialo ruszyc ale w koncu dalo rade.

 

A btw: gprs to syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta wiem że GPRS to syf ale jak się mieszka na zadupiu, jak na pustyni pośrodku niczego, a jedyną alternatywą jest internet modemowy TP non-stop za ponad 200 zeta + abonament z zawrotną prędkością sięgającą w porywach nawet 3 kb to GPRS + stelita jest czymś "lepsiejszym" ;)

choć od jakiegoś dłuższego czasu mój stary modem zaczął się sypać ale teraz to już tragedia 2 dni temu 16 plików które razem mają trochę ponad 300 kb wysyłałem 4,5 h (przez pierwsze 2 nie wysłałem nic) a na google mail wchodzę z 8-10 min

 

więc kupiłem nowy modem a tu nie dziła wcale :) więc siedzę na tym starym g...

 

ide się pochlastać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności