Skocz do zawartości

Ogien wojny: Scout


Gotham

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm, dzisiejszy dzien musze zaliczyc do tych z pod znaku: ?Wybitnie do dupy?

 

Dostalo mi sie po prostu na wszystkich frontach mojego zycia. Nie mam zamiaru tutaj plakac wiec streszcze to: Jest w*k*******e.

 

Dzisiejszy dzien chce juz skonczyc... Ale wczesniej musze zareagowac no cos czego sie absolutnie nie spodziewalem... Na zarzut ze niby nie znam sie na grafice... Tak to juz szczyt wszystkiego. A wiec wezme udzial w bitwie... I tak chcialem ale marchewka okazala sie soczystym kopniakiem w tylek. Niech i tak bedzie.

 

Bohater:

 

Zolnierz z rozbitego oddzialu, najprawdopodobniej zwiadowca. Bedzie ranny... Nie bedzie w jakiejs odpicowanej zbroi czy mundurze, po prostu chce przezyc wiec bedzie ubrany stosunkowo lekko.

 

Tlo:

 

Na pewno pustkowie, nie wiem, pewnie hybryda pustyni piaszczystej z kamienista. Planuje sie ostro pobawic w zasymulowanie atmosfery odmiennej od ziemskiej (tak, tak musi byc widowiskowo).

 

Ograniczenia:

 

Hmmm, pomyslmy... Powinienem spokojnie moc operowac i renderowac scenki do 2.000.000 scianek, czyli nie powinienem odczuc ograniczen.

 

Czas:

 

Nie wiem... Wiem tylko ze bede go robil chocbym mial zdechnac przed monitorem. Jutro od rana zaczynam i zrobie wszystko aby przed snem ujrzec model glowy... A przeciez to dopiero poczatek... Az mnie dreszcze przechodza na mysl o rysowaniu tekstury twarzy... Oho, znowu bede ogarniety przez konflikt tragiczny: Stracic 5 godzin na narysowanie go, czy tez stracic 5 godzin na napisanie skryptu robiacego to za mnie...

 

No dobra, to na tyle belkotu... Heh, w zamierzeniach Bitwa to miala byc swietna zabawa... A co sie porobilo??? W kolko kogos cos nie pasi... Skarzenie (p******e przedszkole)...

 

A tak w ramach scislosci... Biore udzial w bitwie co sie rowna zrzeczeniu sie bycia czlonkiem Jury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hi

 

Bardzo mi przykro... Ale to byl falstart...

 

W ogole nie mam takiej opcji aby zawalic nocke (nie przepadam za stanem zombi w trakcie dnia kiedy musze intensywnie korzystac z glowy). Po prostu wczoraj, dzisiaj i pewnie jutro nie dam rady przysiasc do tego. Moze weekend? Kto wie.

 

Hihi, ale sie nie martwcie na pewno skoncze to co zaczalem.

 

Na razie zrobilem juz referencje i pomysl sie powoli uklada w glowce wiec nie jest najgorzej.

 

Wydaje mi sie ze gdybym mogl sensownie przysiasc to scenka powstala by w tydzien czy cos kolo tego... Najbardziej boje sie ze skonczy sie na dziubanku w wolnych chwilach... A z tego nic dobrego jeszcze nie wyszlo...

 

Jednak jestem dobrej mysli. PA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ladnie wytworzyl sie irracjonalny popyt na moja prace... Gorzej byc nie moglo.

 

Dobra oto i pierwszy update. Szkoda ze po tygodniu... Naprawde bardzo mi przykro, ale na razie nie mam na to czasu.

 

Twarz zaczalem robic dopiero wczoraj i dzisiaj doprowadzilem ja do jakiego takiego stanu uzywalnosci (sa prawie wszystkie elementy i jestem z niej zadowolony). Naprawde zrobic twarz zupelnie od podstaw to nie jest czynnosc ani szybka ani latwa. Najgorsze jest ze naprawde nie wiem kiedy znowu przysiade do tej roboty... A czasu znowu nie jest az tak super duzo...

 

To w sumie tyle. Wszystkie komentarze sa mile widziane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuje prace nad twarza... Cos czuje ze jeszcze sie zejdzie nim bedzie wygladac tak jak obraz w mojej glowie... :(

 

Jednak moim zdaniem jest progres. A to chyba najwazniejsze :)

 

BTW. Jak na moj gust to jakis komentarz by sie przydal!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biglebowski a moze to cos zamierzonego przez Gothama np. szrama albo cos w stylu kropek miedzy brwiami po wszczepie implantow :D:D:D(jak star treku) . jesli tak jest gotham to pomysl mi sie podoba bo wszyscy raczej unikaja z tego co widze obrazen lub sladow po nich (czyt. ubytkow twarzy :D ) w swoich modelach w tej bitwie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe banana wee moze i masz racje, ale niestety to nie wyglada jak celowy ubytek na twarzy :), po prostu malutki blad w meshu, pare minut i powinno byc po sprawie.

 

 

Co do glowy to jak na moj gust, kolo ma troszeczke za male usta :))) ale juz tak sie czepiam :D ... spoko pracuj dalej,

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Pit3rem. To niepoł±czone vertexy. Takie vertexy czasami tworz± się przy przecinaniu poligonów.

No i usteczka. Troszkie za w±skie.

Ale ogólnie facet wygl±da z charakterem:) Bardzo realnie. Byle tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

Dzieki za komentarze!

 

Marczak, Keiichi Morisato: Dzieki, jak tylko dojde do ladu z twarza to biore sie za korpus i ubrania (na razie szkicuje sobie pare wersji).

 

BigLebowsky: Boris Karlof?!? A ktoz to? (i w tym momencie niewiedza wyplynela ze mnie...). Dzieki za zwrocenie uwagi na zatoki, maja byc troche opuchniete (bedzie troche chory (znaczy, bedzie mial objawy) na chorobe pustynna), ale nie az tak...

 

Pit3r: Z ustami to nie jest taka prosta sprawa. Modeluje go z lekkim przednio zgryzem co wymusza mocniejsze zaokraglenie sie ust i optyczne ich zmniejszenie... Chociaz moze powinienem mu je jeszcze troche poszerzyc... Hmmm, porobie proby i przy nastepnym updatecie bedzie widac wynik.

 

Pit3r, BigLebowsky: Uzywam modyfikatora Symmetry. Jest super, ale czasem mu odbija i dodaje gdzieniegdzie na laczeniu po jednym punkciku (w polowie drogi miedzy standardowymi) przez ktory dana scianka nie jest wygladzana. Ot cala historia, jak skoncze modelowac twarz to pousuwam te skarbenka.

 

banana wee: Wiesz mi facet bedzie mial implanty i szramy... Zreszta widac to juz na obrazku ponizej (docelowo jego twarz bedzie gladsza). Po prostu to nie jest mlodzieniaszek po szkoleniu tylko zaprawiony w boju specjalista po 30.

 

Oto i update, do takiego stanu doprowadzilem go wczoraj i troszke dzisiaj. Robie go teraz, bo i tak dzisiaj raczej sobie nie popracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlof - grał potwora Frankenshteina:)(pewnie namotałem w pisowni), ale nie traktuje tego jako negatyw, Twoja główka to co¶ pomiędzy nim, a pomnikami socrealistycznymi - i dobże, postument się z tego robi i takie usta mu przypasowały, z boku wygl±da zupełnie inaczej, pomarszczony - jak mówisz że chory to może być może być ciekawy zabieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Gotham

 

Pit3r, BigLebowsky: Uzywam modyfikatora Symmetry. Jest super, ale czasem mu odbija i dodaje gdzieniegdzie na laczeniu po jednym punkciku (w polowie drogi miedzy standardowymi) przez ktory dana scianka nie jest wygladzana. Ot cala historia, jak skoncze modelowac twarz to pousuwam te skarbenka.

 

:) tez tego uzywam. I fakt czasami robi jakies pierdoly z meshem na laczeniu, ale tak jak mowilem to jest 5 min :D na usuniecie tego .. glowka jest ok podoba sie, pracuj nad reszta bo sie nie wyrobisz

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

Oj, oj dawno nie bylo updatu :(, ale to naprawde nie moja wina.

 

Tesaurus: Tak wiem czasu coraz mniej, ale jak powiedzialem ze zrobie, to zrobie.

 

Bacry: Wiesz, kazdy obrazek ma ok. 20 kb... Ale rozumiem to i nowy obrazek przycialem. Jesli chodzilo ci o zblizenia na twarz to musisz poczekac az zaczne ja teksturowac, wtedy bedzie pare mocnych zblizen.

 

Oto i nowy update ;), co prawda sam sie sobie troche dziwie po jakiego diabla modeluja mu miesnie, przeciez bedzie ubrany... Chociaz planuje go ubrac ubrania o symulowanej dynamice... Ale nie jestem jeszcze przekonany. Ugh, to co przyjemne sie juz raczej skonczylo (na razie) teraz musze jakos przebrnac przez te ******* dlonie i kostki... Dalej bedzie juz z gorki. Tia, tylko ze zarowno twarz jak i korpus jest jeszcze do ostrych poprawek...

 

BTW. Teraz glownie pisze dodatkowe informacje do mojego anim-tutoriala o modelowaniu organicznym (postac o proporcjach mangi). Mysle ze obrazek ponizej swiadczy ze wiem o czym mowie, albo na oczy mi juz padlo :). Fiu... W koncu ta kobyla sie ukaze (ma jakies hmmm, 5 miesiecy opoznienia :( ).

 

To tyle, licze na jakies komentarze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie Gotham. Niepotrzebnie tracisz czas na modelowanie ciala skoro go i tak nie bedzie widac. Moj mustafa nie ma wogole nog, tylko spodnie... a korpus mu zrobilem, bo chcialem zalozyc na niego taka koszulke z siatki... Niestety okazalo sie ze brazil ma fatalna zmule z kanalem alpha, wiec zrezygnowalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

Dzieki za komentarze, uwzglednilem te uwagi podczas modelowania ;).

 

Cos dawno nie bylo updatu wiec od razu dodaje dwa obrazki. Aby nie popadac w monotonie sa to graby z ekranu Maxa.

 

Co prawda najmilej zawsze sie oglada model obracajac go i machajac swiatlem... Ale taki wglad niestety nie jest mozliwy.

 

Licze na komentarze ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle zaduże, co po prostu nie potrzebne:) Tam jest pępek i takie wci¶nięcie skóry jest możliwe tylko jak by długo siedział (wiem bo mi się tak robi:D). Poza tym niezłe, naprawdę mnie się podoba. Tylko czy my Gotham zd±żymy na koniec bitwy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku ale dalem ciala z bitwa... Powinienem juz robic otoczeni, oswietlenie etc. a jestem w lesie.

 

No coz zajmowalem sie za to bitwa od strony organizacyjnej... Teraz czekam co na ogolne dogmaty powie Adek... Zmian bedzie cale multum. Bitwa na pewno sie zmieni i to gruntownie. Jednak praca wykonana przez wszystkich bedzie w pelni zgodna z nowymi zasadami.

 

Oto i updacik. Musze przyznac ze sie narobilem nad tym malenstwem... Jest to trzecia wersja butow... W koncu zdecydowalem sie na model przypominajacy buty do wspinaczki. Stopa wygodnie lezy sobie wewnatrz buta. Hehe, mialem nieziemski ubaw zawiazujac sznurowadla ;), sa ze zwyklego box?a. W sumie to jest to pare boxow i cylindrow...

 

Aha, nie daje rzutu na cala postac bo rzadko co wyglada smieszniej niz facet w samych butach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

Dzieki z pozytywne opinie, wzorowalem sie na buciorach do wspinaczki. To jakas odmiana alpinusa jesli to kogos interesuje ;).

 

Nez. Przez twoj podpis dwa razy zarobilem glebe... Raz jak zobaczylem, drugi jak dostalem e-mail od obrazonego goscia niezadowolony ze strony do ktorej prowadzi link... Hehe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bucikipierwsza klasa. chyba sobie to wydrukuje i poprosze w sklepie zeby mi takie znależli, a nastepnie poprpsze o autografik od ciebie na nich.ale tak na serio to mam w±tpliwo¶c co do wgłębień w nich, s± chyba za głębokie(to było po polskiemu), poza tym to nie widzę nic co by mnie raziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPoko, tylko mi sie wydaje , że te spodenki to takjakby były mokre, tak strasznie przylegają i przy tym są dość pomarszczone...., znaczy nie strasznie, może właśnie dobrze... ale troche dziwne wrażenie wywiera... ale to tylko moja uwaga :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przydalyby sie troche szersze te spodnie bo ja bym sie kiszkowal w takich wyjsc :P Przydalyby się luźniejsze nogawki...

 

Pozdro Jagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba, kawal dobrej roboty, ale czy nie przydałoby sie klate trochę rozbudować (troszke sterydow ;) ). Model jestfajny, moze przy spodniach przyda sie wiecej kieszeni. Ale i tak nici z moich pomysłow bo już koniec bitwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności