Skocz do zawartości

7600 256MB czy Quadro 540 128MB?


Synthax

Rekomendowane odpowiedzi

Zajmuje się wizualizacja budynków i jestem w trakcie konfigurowania nowego sprzętu. Doradźcie czy lepiej kupic Geforce'a z 256 MB (320pln) czy 540ke z 128MB (200pln). Co tak naprawde bedzie lepiej chodzić w Maxie? I czy tutaj te 128 mega robi wielka różnicę. Czy może w przypadku duuużych budynków lepiej dołozyć i kupic Quadro 3500?

 

Słyszałem o tych przeróbkach dżiforsów , ale nie wiem czy poradze sobie z tym, wiec wole tego uniknąć.

 

Acha, zauważyłem że przy obecnych scenach kiedy je opbracam w vieporcie na starym procesorze to wykorzystywany on jest o ok 60% (p4), RAM ok 500MB z 1 GIGA. Karta ro Radeon 9600PRO. Czy mozna wnioskować że sceny wolno się obracają własnie przez kartę?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tak, bo karta odpowiada za przetwarzanie geometrii na scenie. Tak się sklada ze mam takiego GS'a i wszystko raczej chodzi dobrze. Jest jeszcze kwestia sterownika w maxie. Open GL lepiej radzi sobie z siatkami ale wymieka przy cieniowaniu gdzie directX (z wlaczonym cache 3d meshes) wymiata.

Nie mialem nigdy zadnej quadro ale kiedys probowalem przerobic GF2mx :) to raczej kiepski pomysl hehe.

Jesli chodzi o pamiec to potrzebna jest ona na przechowywanie tekstur wyswietlanych na obiekcie. 256mb nie zaszkodzi.

Wzial bym, jednak 7600, bardziej uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 7600GS 256 i jestem bardzo zadowolony, viewporty chodzą jak trzeba nawet przy kilku milionach. Mam tylko 512MB Ram 800MHz z Core Duo 1,8Ghz 6300 i wyciąga 4miliony poly bez przycinania się...

 

Poddaj to własnej ocenie czy to wystarcza... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 7600GT 256MB i jestem zadowolony, żadnych przycinek. Sprawdzałem do 1,5 miliona, a potem mi się znudziło. Było płynnie.

 

Nie wiem od czego to dokładnie zależy, ale jak miałem 700.000 w obiektach po 100 poly, to muliło, a jak te 1,5 milona w 5 obiektach to nie. Procek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności