Skocz do zawartości

Lustrzanka cyfrowa/aparat cyfrowy - ktory :)?


Pionier

Rekomendowane odpowiedzi

hello all

 

(hello Twety i vorek :D)

 

ekhm, zbieram sie do zakupu czegos co pomoze mi zrobic ladne zdjecia do:

- referek do mattepaintingu

- domowej bazy textur

 

http://www.steves-digicams.com

 

tutaj bylem ale to wszystko mnie przytlacza, ludzie mowia ze albo CANON albo NIKON

 

pytanie ktory, limit do hmm 350 funtow.

 

z gory dzieki za pomoc

 

(przepraszam jezeli napisalem w nieodpowiednim dziale)

 

czolem

pionier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hello Pionier :)

 

z mojej strony polecam Canona. nie dlatego, że jest "lepszy" czy coś. po prostu jeśli kiedyś zamarzy ci się zakupienie dodatkowego obiektywu czy innych bajerów, Canon wychodzi o wiele taniej.

 

do 350 poundsów (ok. 1800 zł) to chyba zostanie ci Canon 10D, 20D lub 350D. canony 10 i 20 używane (już nie produkują), 350D może trafisz na promocję w jakimś elektromarkecie. chyba, że ceny sprzetu sa inne to wrzuć przykłady cen za te modele aparatów.

 

referki do mattepaintingu poza tym moga być wykonane na obiektywach poradzieckich czyli na system M42 (Zenit). kupisz wtedy przejście z M42 na EOS i masz tanie obiektywy o bardzo dobrych parametrach.

 

więcej powiem Ci jak podasz mi przykładowe ceny za modele aparató na wyspach :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wyspach drogo, z tego co widziałem, i lustra mało popularne

kup za to przez allegro w Polsce z przesyłką - lepszy interes będzie.

Tweety ma rację. Ja polecam albo 20D albo 300D - szczególnie ze względu na ergonomię - bo widzę że reporterki nie będziesz uprawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

dzieki za odp.

 

cena Canona EOS 350D Digital SLR Camera (18-55mm Lens Kit): ok £372.95

 

20 zdaje sie ze nie ma :)

 

A co powiedzie o aparacie olympus e410 lub ogolnie serii 'E'?

http://www.currys.co.uk/martprd/product/seo/643224?camp_id=ppc_BH_OlympusE410

 

pytam bo kumpel ma ojca fotografa i polecil ten model (lub wczesniejszy e300, o canonach napisal ze sa plastikowe :P )

osobiscie sie nie znam ale po probkach fotek na stronie ktore podalem canon przy olympusach wyglada slabo :/

 

gdyby tak zapomniec o limicie cenowym co byscie doradzili?

 

ciezko mi powiedziec czy bede chcial kupowac jakies dodatki - nie znam sie na tym i raczej niechcialbym do tego interesu pozniej dokladac, po prostu to co kupie ma juz byc wystarczajaco dobre samo w sobie :)

 

chwilowo nie bardzo jak mam siedziec na necie dlatego nie podaje szczegolow co do cen itd. sorki :/

czolem

pionier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E300, E450, E500 to to samo + parę niepotrzebnych bajerów - flaki ciągle te same

Problem z Olympusem jest taki że w Polsce jest mało popularny i jest mało obiektywów - amerykańcy lubują sie w Olympusach - osobiście nie polecam - body tanie jak barszcz a optyka droga tyle.

 

Wybór wg mnie jest prosty tylko Canon albo Nikon - ja jestem za Canonem - fociłęm D50, D70, miałem w ręce D40 (Nikony) nie zrobiły wrażenia - Canon owszem.

Canon najlepiej daje rade na rynku cyfrowego foto i matryca CMOS z której się Nikonowcy śmiali że ich CCD lepsza okazało się że CMOS lepszy i nowe Nikony mają matrycę zgapioną od Canona.

Ja zostaje w Canonie - foce z Vorkiem - wymieniamy się optyką, foce z Tweetym to samo, z kilkoma kolegami też, foce Nikonem jest fajnie ale "słoika" nie ma od kogo pożyczyć. Kup Canona albo coś do czego twoi znajomi maja osprzęt i co da się pożyczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko. taka cena wystarczy :) a więc mój drogi Pionierku: Canon, Canon, Canon, Canon :)

to co prawi pikSar jest w pełni prawdą. jeśli do tego zainwestujesz w optyke na m42 to będziesz miał super komplet za niewielkie pieniądze.

 

btw: sprawdź na ebayu jak stoją nowe Canony, wysyłka w granicach uk jest śmiesznie niska a zawsze możesz ubić cenę na niższą niż w sklepie. oczywiście mowa o nówkach z salonu a nie o używanym body.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

pozwole sobie odswiezyc topic, mam mozliwosci zakupu nastepujacego zestawu od kumpla z pracy:

 

canon 20d - 200 funtow

canon 18-55mm f/3.5-5.6 - 50 funtow

canon 50 mm f 1.8 - 50 funtow

canon 70-300 mm f/ 4-5.6 IS - 275 funtow

canon 17-55 f/ 2.8 IS - 500 funtow

 

czy ktos z Was kupil kiedys uzywany aparat, jak jest z zywotnoscia takiego sprzetu? czy nie lepiej kupic nowego 1000d lub nikona d60?

 

dla porownaniu cen nowych modeli w uk podam stronke http://www.camerapricebuster.co.uk/cat1.html

 

edit: tutaj fotki tego pana http://www.philshoebottom.co.uk/Photos/

mozna wywnioskowac ze troche juz fotek koles porobil ;)

 

pozdr,

-pionier

Edytowane przez Pionier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jak bardzo przechodzony. jesli to zapalony biegacz i strzelacz to uważaj. migawka ma swoje granice wytrzymałości, do tego matryca może być zasyfiona pyłkami albo poprzepalana (jeśli często fotografował na długich czasach).

 

obejrzyj go dokładnie i porb zdjęcia testowe. podkręć przysłonę na 22 i zrób zdjęcie jasnego tła. jesli wyjdą plamy znaczy że są syfki na matrycy (można to usunąć w serwisie). potem idź gdzieś w nocy i ustaw aparat na ISO 100 czas 30s i zrób fotkę i popatrz na szumy w ciemnych partiach obrazu. jesli są duże znaczy, że zapewne matryca już odrobinę przeszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam używam 20D i powiem Ci żebyś się syfami i hot pikselami nie martwił, syf wyczyścisz a hoty są usuwane przez soft. Zapytaj go o przebieg, to jest ważniejsze.

Pamiętaj, że mimo wieku 20D nadal jest dwie półki wyżej od 1000D.

Ceny nie takie tragiczne, ale np 50mm 1.8 lepiej nówkę kupić, a z 18-55 w ogóle zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności